30 Aralık 2015 Çarşamba

Sonsöz / Epilogue

Andy Warhol 15 dakikalık bir şöhret vaadetmişti hepimize, ben de artık bana ayrılan sürenin sonuna geldim. Neredeyse 5 yıl önce, 15 yaşımda liseden moda tasarım eğitimine giden yolda bana eşlik etmesi için açmıştım bu blogu, herkesin başına geldiği üzere biraz daha farklı bir yol çizdim kendime ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu blog, güzellikleri ve bildiklerimi paylaşma misyonunu başarıyla tamamladı. Benim için hem iyi bir dinleyici ve arkadaş, hatta eşi benzeri olmayan bir eğitim süreci oldu. Diliyorum siz de geçen tüm bu zaman boyunca eşlik etmekten keyif almışsınızdır. 6 - 7 sene kadar önce internette yeni bir kitle oluşuyordu. Ne mutlu ki, ben de bu blogger çağına yetiştim. Şimdi ise aynı kitle; alanlarının kritikleri, bilirkişilerine dönüşmekte. Alışkanlıklara veda etmek hiç kolay değil ancak doğru zaman geldiğinde insan hissediyor. Blogum, son tüketim tarihini doldurdu.

Geçen 5 senede sayısız insanla tanıştım, sayısız etkinlikte bulundum ve her deneyim bana mutlaka bir şeyler öğretti. Bu platformun hayatıma getirdiği mutluluğa kıyasla yaşadığım olumsuzlukları bir hiç saydığım için günümüze dair bir eleştiride bulunmak istemem; fakat her zaman için görünenin gerçekte olanlardan çok farklı olabildiğini hatırlatmak isterim. Online tanışıklığımızı arkadaşlığa çevirme şansı bulduğum tüm insanlara, tüm okuyucularım ve destekçilerime teşekkür ederim. Şimdi ise başladığımız yere dönüp aynı soruyu soruyoruz: What's Next? / Sırada Ne Var?

Artık dilerseniz, modanın / giyim kültürünün tarihi, sosyoloji ve psikolojiyle olan ilişkisi üzerine olan yazılarıma fashion-interpretation.blogspot.com adresinden ulaşabilirsiniz. Blogumdan seçili birkaç yazı da bu adreste yer alacak, daha sonrasında ise bu blog benim için çok güzel bir hatıraya - internet geçmişi içinse bir data yığınına dönüşecek. Bunun dışında sanat tarihi eğitimime devam ederken kişisel galeri olarak kullandığım, belki de ilk küratörlük deneyimim olarak adlandırabileceğim sanat & edebiyat eşleştirmelerimi de memoriesofmyexistence.tumblr.com adresinden takip edebilirsiniz.
After my 5 year-long journey with this blog, it's the time to say goodbye to my blogger friends followers and supporters. This blog and my title 'blogger' hit the expiration date, since I still don't want to become a professional. If you still want to hear from me, you can read my articles on history of fashion / costume and their relationship with our psychology through fashion-interpretation.blogspot.com or my first experience of curating as an art history student via memoriesofmyexistence.tumblr.com.

Geldik, çok güzel bir vakit geçirdik. Sevgiyle kalın!
Thanks for joining my adventure. Take care!

Hiç yorum yok: