25 Haziran 2014 Çarşamba

Diploma Töreni / Graduation Ceremony


Mezuniyet balomun öncesinde gerçekleşen diploma töreninin detayları var sırada.
And here is the details of my graduation ceremony (before the ball).
Kombin / Outfit: Zara bluz / blouse & clutch, COS etek / skirt, Melissa babet / ballerinas.
Makyaj / Make-up: NARS Nico pudra / powder blush, Maybelline Affitone kapatıcı / concealer, The Balm Nudetude (eyeshadow palette), NARS Schiap ruj / lipstick.

24 Haziran 2014 Salı

Mezuniyet / Graduation Ball

Güzel bir haberle döndüm; ömrümün 1/4'ünden bile daha fazla yer tutan, bir yanım hep yarım bırakmak istemiş olsa da sonuna kadar kaldığım liseden mezun oldum. Üniversite planları belirsizliğini koruduğu için mezuniyet öncesinde kendimi boşluğa doğru bir adım atacakmışım gibi hissetsem de, dün gece sadece sevdiklerimle çok eğlenmek ve durmadan dans etmekten ibaretti!
I'm back with good news; just graduated from my never-ending high school. Because of uncertain university applications & admissions, I felt like the graduation might be the first step to a blank phase. In reality, it was only about having fun with my close friends and dancing non-stop!

Kısa zamanda, çizim dersleri arasında bulmam gerekti elbisemi. Kısmen önyargılı olsam da doğru kumaş ve harika bir renkle birleşince balık kesim giymekte tereddüt etmedim. Markası geçen MBFWI'te Haute Couture koleksiyonunun defilesini seyrettiğim Odrella.
Gown, found in limited time - between drawing classes, from Odrella.

8 Haziran 2014 Pazar

Bi' Güzellik - One Love Fest Kombine

Blogumun ilgi ve alakaya muhtaç olduğu, siz takipçilerimin de yeni yazılara hasret kaldığı bu günlerde bir güzellik yapmak istedim: İçinizden biri benim yerime de kendini müziğin ritmine kaptıracak. Tek yapmanız gereken blogumu GFC ya da Bloglovin aracılığıyla takibe almak ve katıldığınıza dair yorum bırakmak. 10 Haziran gece yarısı kazanan bu adresten açıklanacak.
A giveaway of One Love Festival (in Istanbul) invitation, hope to please you next time!
KAZANAN, BERİL ÖKE GÜLEN. (random.org sonucu)

Takipte kalmak için / Keep in touch: FACEBOOK - INSTAGRAM - GOOGLE+

5 Haziran 2014 Perşembe

All My Circuits

Son dönemlerde modanın en çok flört ettiği alan sanat olsa da, teknoloji ve bilim de sadece üretim tekniklerindeki yeniliklerin gelişmelerle sınırlı kalmayıp yaratıcı sürece her geçen gün biraz daha fazla dahil oluyor. Önce Christopher Kane (Oki-Ni işbirliğinde), bu sezon da Riccardo Tisci (Givenchy için) farklı ekipmanları dahil ettikleri dijital baskılar yarattı. Şu an dünyada olup biten en önemli bilimsel gelişme ise CERN'de, bu hayranlık uyandırıcı düzen içerisinde gerçekleşiyor.
Although fashion industry mostly and recently flirts with art; technology industry and science are also involved in the creative process, besides production development. First Christopher Kane (for Oki-Ni) and now Riccardo Tisci (for Givenchy) created digital prints by using different equipments. Also, world's most noteworthy scientific test takes place in CERN, in this fascinating system.

1 Haziran 2014 Pazar

WEAR SUNSCREEN - Class of '14

Yılın yarısına 15 senedir geçerliliğini yitirmemiş tavsiyelerle başlamak istedim. Üstüne alınmak, hayatının kendisini iyi hissettirmeyen yanlarını değiştirmek isteyen tüm güzel insanlar için.. Doğru yolda yürüdüğünü bilenler içinse, yaz gelirken sadece ufak bir güneş kremi hatırlatması :)
I wanted to start the second half of the year with some advices that haven't gone out of style for 15 years. You're welcome, if you are planning to take them on and develop your life in a way that satisfies you.. If you're already on the right track, this is just a simple reminder to wear sunscreen :)