28 Nisan 2014 Pazartesi

Bekleme Odası / Waiting Room

Tatil bitti; aslında ayırılan sürenin sonuna geldiğimizi kabullenmekte pek sıkıntı yaşamam ancak döndüğümde beni karşılayan İstanbul yağmurlu olunca durumdan pek memnun kaldığımı söyleyemem, bir kere şort sezonunu açtıktan sonra parkaya geri dönmek de yardımcı olmuyor.
My vacation has ended; normally I except the fact that I'm back in Istanbul easily but this time it was rainy and I had to go back to coats after wearing shorts. Definitely not nice.

Bu yüzden güneşli günleri, yazı ve tatili iple çekerken sendromunuzu hafifletecek bir albüm önermek istedim. İnsanın şehirden uzaklaşıp sahillere gidesi geldiğinde Koop Island Blues zaten bir klasiktir ama Farfara grubunun Liman EP'si de beni huzurlu hissettiren müziklerden:
So I want to introduce you Farfara and their EP Liman, which helps me out a lot, while waiting for sunnier days and summertime. If you ever feel like Koop Island Blues not enough anymore, try out:


H&M sweatshirt, Stradivarius şort / shorts.

25 Nisan 2014 Cuma

Beautiful Ruins of Alanya

Geçtiğimiz gün (beni sosyal medyadan takip edenlerin bileceği üzere), Alanya'nın görülmesi gereken yerlerini gezme fırsatım oldu. Arkeoloji Müzesi'yle başlayıp Damlataş Mağarası'na uğrayarak devam ettik ve bu kareleri de çektiğimiz Alanya Kalesi'nde küçük çaplı turumuzu bitirdik. Küçüklüğümde sıkıcı bulduğum bu mekanlar, şimdi fazlasıyla ilgimi çekiyor. Geçmişte yaşayan insanlardan biri değilim, nadiren nostalji hissine kapılırım ama geçmişteki doğrular ve yanlışlardan ilham almadan geleceği şekillendiremeyeceğimize inanıyorum.
Yesterday I did a little sightseeing tour in Alanya. First I visited Archeological Museum of the town, then Damlataş Cave and the Castle of Alanya, where we also took these photos. These kind of places were boring for me, when I was a kid. But now I find them inspiring because I believe we can only shape the future, if we take lessons from truths and mistakes in the past.
facebook - twitter - instagram - foursquare

Pull & Bear bluz / top, Stradivarius şort / shorts, Zara clutch, Nike Air Force 1 sneakers.

22 Nisan 2014 Salı

Serbest Çağrışım / Free Association

Clutch'da "non-stop" yazılı olduğuna bakmayın siz, benim tatilimin bitmesine 5 gün kaldı. Buraya da iş getirdiğim, ama çoğunu yapmayınca vicdan azabı da çektiğim için zaman hızlı geçiyor. İstanbul'da üstüme bir kot ceket alarak daha önce giydiğim kombini odamın balkonunda fotoğraflama fırsatım oldu. Bu eteğin deseni, bana daha 10'lu yaşlarımın başında İstanbul Modern'de gördüğüm ilk günden beri çok sevdiğim bir tablo olan Fahrelnisa Zeid'in Cehennemim'ini hatırlatıyor. Ayrıca daha fazla renksiz giyinemeyeceğimi anladıktan sonra edindiğim ilk parça.
Don't mind my clutch; even though it stands "non-stop", my holiday will end in 5 days. Time flows fast, if you have a lot of work to do and try to procrastinate as much as you can too. I have done a mini shoot in my balcony today and let me tell you couple things about this skirt: It reminded me a great artwork - Fahrelnisa Zeid's 'My Hell' at very first sight. Besides, this skirt was the first thing I've bought after I understood that I'm not going to dress up colorless anymore.

Pull & Bear atlet / top, Tuba Ölmez etek / skirt, Zara clutch, Nike Air Force 1 sneakers.

21 Nisan 2014 Pazartesi

90'lar Üretimi / Made in 90's

Geçen sene kendi adıma okul sezonunu Mayıs'ta bitirmiş ve şu postta da duyurmuştum. Bu yazı da lisedeki son senemi gayriresmi olarak sonlandırdığımın habercisi. Şimdi tatil zamanı, bu kombin tamamen bana çocukluk yıllarımı hatırlatan ve bağımlısı haline geldiğim parçalarla yapıldı.
Last year I ended my school season unofficially in May and wrote about it there. And this post is for unofficial end of my last year at high school. Now I'm enjoying sun & sea at Alanya, I'll be able to publish more outfits soon; but first a 90's look is here, that reminds me my childhood.

H&M kimono ve üst / kimono blazer and top, Nike Air Force 1 sneakers.

10 Nisan 2014 Perşembe

Durum Bildirimi / Status Update

Bu yazı, geçen Nisan'daki kararım ve hislerime dair son güncelleme. Gardrobum için yine bir değişim zamanı geldi, artık her şeyin çok daha güzel olacağı ve kesinlikle kendimi iyi hissedeceğim günlere uygun biçimde giyinme zamanı. Önemli olan her an hareket halinde & dönüşüm içinde olduğumuzu bilmek ve sürecin & belki kendimizi daha iyi tanımanın da keyfini çıkartmak.
This post refers to the update that I wrote down in last April. Time for a change for my style and wardrobe once again, now I feel like dressing up cheerful to welcome better days. The most important thing is knowing that we're always in progress & moving forward and having fun throughout the adventure in which we also get know ourselves.

Deri Ceket / Leather Jacket: Mango
Küpe / Earrings: Boyner