12 Şubat 2014 Çarşamba

Michael Kors F/W '14 Live Stream


Koleksiyonlarını ilgiyle takip ettiğimiz, her kadının wishlist'inde kendine yer edinmiş Michael Kors'un Sonbahar - Kış '14 koleksiyonu New York Moda Haftası'ndan 12 Şubat 17.00'de canlı olarak yayında olacak. Defile ardından yorumlarınızı bekliyorum. Keyifli izlemeler!
Michael Kors F/W '14 Runway Show will be broadcast live on February 12, 5 p.m. (GMT +2) / 10 a.m. (EST). Waiting to hear what you are thinking about the show afterwards, too. Enjoy!

7 Şubat 2014 Cuma

NARS Zen

Geçtiğimiz günlerde Nico'mu yenilemek üzere mağazaya gittiğimde, beraberinde yeni bir allıkla beraber döndüm. Zen'i, hemen her makyajıma uyum sağlayabilecek bir tonda olduğunu ve kontür için rahatça kullanabileceğimi düşünerek seçtim. Sitesinde "Natural Beige" olarak tanımlanmış.
A couple days ago, I went to Nars store - just to buy a new Nico. There, I decided to add another blush to my collection and chose Zen, thinking that it will fit to every kind of make-up and can be used for contouring as well. It's defined as "Natural Beige" on the website.

Tenimde belirgin olacak şekilde uygulanmış hali bu. Adı gibi dingin bir renk. Artık nadiren allık kullanıyorum ama çoğunlukla az ışıltılı bir bronzer'la elmacık kemiklerini belirginleştirmeye çalışıyorum. Açık (& sıcak alt-tonlu) tenlilere önereceğim bir renk, göz yormayan bir duruşu var ve incelikli olarak uygulandığında editorial'larda gördüğümüz heykelsi duruşu sağlıyor.
This is how it looks, when it's applied heavy on my skin. Doesn't have a matte finish but it's a calm shade, just like its name. Zen is a great choice to bring out cheekbones for fair complexions (w/ warm undertones) - when it's applied finely, gives the same 'statuesque' look on editorials. 

6 Şubat 2014 Perşembe

A Sneak Peek into Heaven & Hell

Ölümden sonra moda var mı? Yves Saint Laurent'in sözü 'Fashions fade, style is eternal'ı alıntılarken stilin ne kadar kalıcı (mezara kadar / sonrasında da geçerli) olduğunu netleştirdik mi? 
Is there fashion after death? While quoting Yves Saint Laurent's 'Fashions fade, style is eternal' is it clear how eternal (until our funeral or still valid in other lives) is the style?

Herkesin ölümden sonrasına dair farklı bir fikri olabilir ama ciddiyeti bir kenara bırakıp gülmek isterseniz, Madame Ghost'un illüstrasyonları ve olası cennet / cehennem senaryoları çok eğlenceli:
We all have many different beliefs about what happens after death but if you want to stop being serious for a moment and laugh, Madame Ghost's illustrations (heaven & hell case scenarios) are fun:

5 Şubat 2014 Çarşamba

Lanvin - Marry Me! (Review)

Kokuların beynimizi harekete geçiren en kuvvetli duyulardan biri oluşuna güvenerek, son günlerimi parfüm koleksiyonumun en yeni üyesiyle geçirmeye başladım. Daha önce wishlist'imde olduğunu yazmıştım, ardından araya başka parfümler girse de artık beraberiz.. Sevgililer Günü yaklaşırken isminden (Benimle Evlen!) ve imajından (fiyonk formlu şişesi) dolayı, çok güzel bir hediye alternatifi. Yine de hiç aklınızda olmayan mesajlar taşıyorsa pas geçmekte fayda var ^.^
Counting on the fact that fragrances trigger our brain, I'm spending last few days with the newest member of my perfume club. It was on my wishlist for a while, some other ones interfered and finally we're together.. It can also be a nice Valentine's Day gift because of its name and package (bow-shaped bottle) but be careful about the message that you're going to give with this ^.^

Benim tenimde ön plana kalp notalarından yasemin çıkıyor, zambak ve manolyayı ara ara hissedebiliyorum. Süsen ve beyaz şeftali ilk anlardaki tazeliğini sağlıyor, amber ve misk sayesinde tende kalıcı oluyor. Üst notaları zamanla kaybolsa da, koku ağırlaşmıyor. İlkbahara geçiş günlerine biraz daha zaman olsa da, üstümdeki depresif havayı dağıttığı için favorim!
Yasmine scent from the heart notes is in the forefront on my skin, sambac and magnolia are also noticeable. Freesias and white peach make it fresh in the very first moments, amber and musk make it long-lasting. Even though top notes eventually vanish, the fragrance doesn't become heavy. Perfect for especially spring season, currently it helps me getting rid of depressive mood!