19 Kasım 2014 Çarşamba

So Far - #instamonth

Bu yazıyı yazmayı daha çok anlatılacak deneyim, daha çok kanıt / fotoğraf biriktirmek için bir süredir erteliyor olsam da Berlin'de yapılacak çok şey & gezilecek görülecek daha çok yer var. Şimdiye kadarki keşiflerime gelecek olursak, alışveriş için en iyi adresler: Klasik ama ferah bir alışveriş merkezi olarak Mall of Berlin, alternatif ve daha zevkli, tasarıma odaklı mağazalar için Bikini Berlin ve son olarak sneaker cenneti olarak adlandırabileceğim Overkill Shop. İkinci el alışverişi benim için genelde sahaf odaklı, o yüzden favorim Pazar sabahları Museuminsel'deki Antik- und Buchmarkt. Museuminsel'deki ihtişamlı (ama yorucu da olabilen) müzelere alternatifim Art Nouveau ve Art Deco dönemine ait mobilyalara, muhteşem porselenlere ve 1 Şubat'a kadar da 80'lerin (gerçekten çılgın!) Alman mobilyalarına ev sahipliği yapan Bröhan-Museum ve Helmut Newton'un özel koleksiyonunu görebileceğiniz Museum für Fotografie.
I procrastinated writing this post, planning to experience more in the city and collect more memories but there is always something you can do or see in Berlin. To sum up my discoveries so far, best places to shop: Mall of Berlin as a classic but spacious mall, Bikini Berlin as an alternative pick with delicate designer shops and Overkill Shop as a sneaker heaven. Second-hand shopping appeals me most, when books are involved; so my favourite flea market is Antik- und Buchmarkt on Museuminsel. If you enjoy less intense museum tours, go for Bröhan-Museum with Art Nouveau and Art Deco furnitures / porcelains and 80s bizarre German furniture (till February 1st) & Museum für Fotografie with Helmut Newton's private collection.

Bana gelirsek, ruh halimin renkli yönleri yeniden yüzeye çıkıyor. Ve kendimi en çok sneakers & sırt çantası ikilisiyle  mutlu hissettiğimin bilincine vardım. Şehri keşfetmek için filmlerden de yardım alıyorum.. Henüz tamamlanmayan listem uzun olsa da favori üçlüm Der Himmel über Berlin, Das Leben der Anderen ve Berlin Calling oldu. Sırada Fassbinder filmleri var.
My colourful and cheerful side rises to the surface here. I noticed that I'm the most happy, when I'm wearing sneakers and carrying a backpack. Besides I get some help from films too, to learn more about Berlin and in spite of my unfinished to-watch list, my favourites are Der Himmel über Berlin, Das Leben der Anderen and Berlin Calling so far. Films by Fassbinder are next.

Hiç yorum yok: