15 Temmuz 2014 Salı

Balenciaga - ROSABOTANICA

Florabotanica'nın devamı niteliğinde, daha fresh olmak üzere tasarlanan kardeşi Rosabotanica ilkbahardan bu yana kullandığım parfümler arasında. Bu versiyonun kalp notası deneysel gül aroması olmuş; vetiver, amber ve nane bir önceki versiyondaki eşlik ediyor. Daha farklı ve hafifletici olarak greyfurt ve sedir ağacı kabuğu eklenmiş. Hafif olsa da hala keskin bir koku, gözü kapalı herkese önerebileceğim bir parfüm değil. Tenimde gül ve greyfurt notaları hissediliyor.
Rosabotanica is Florabotanica's sequel, its younger & fresher sister and one of the perfumes that I choose to wear in spring / summer season. This version's heart notes are based on experimental rose; combined with vetiver, (white) amber and mint notes. Grapefruit and cedarwood lightens the mood and makes this version different. Even though it's fresher, I found it still strong. It wouldn't be a secure choice for all skin types. In my case, rose and grapefruit / citrus notes are dominant.

Ambalaj konusunda da tek değişiklik bu defa kutudaki çiçek desenlerinin şişeye de taşınmış olması. Sonuç olarak, (başka sitelerde yapay ve sabunsu bulunduğuna şahit olsam da) koleksiyonuma dahil ettiğim için memnun olduğum ve yine piyasada benzeri bulunmayacak bir koku; ancak ikisinden birine yatırım yapmam gerekse seçimimin Florabotanica olacağı gerçeğini değiştirmiyor :)
And now the floral print of the box is also on the bottle. To sum up, (although I came across to some comments that say this fragrance is synthetic and soapy) I'm happy to have it in my collection because it's another unique mix. But if I had to choose between, Florabotanica would be it :)

1 yorum:

fashion-meets-art dedi ki...

oh so nice, it's so stylish!
kisses to you!
Maren Anita

FASHION-MEETS-ART by Maren Anita