30 Mayıs 2013 Perşembe

OPI Polka.Com ♥

Gereklilikten değil de, sadece istediğim için en son ne zaman oje sürdüm hatırlamıyorum. Ama iki hafta kadar önce Sephora'da bu Opi karşıma çıkınca kayıtsız kalamadım. O günden beri de siyah oje üstüne durmadan bu ojeyi uyguluyorum. İçerisinde mor simler ve pembe, mor, mavi payetler var.
It's been a while since the day I wore nail polish, just for myself. But as I saw this OPI at Sephora, I couldn't resist it and brought it home. Since that day I'm wearing this black base + glitter coat. Polka.Com has purple shimmer and pink, purple, blue glitter in it.

28 Mayıs 2013 Salı

Hotel Room Mood

Adana'ya esas geliş sebebim Nazlı'nın düğünüydü. Hiç yakından şahit olmadığım ritüelleri göreceksem tam olmalı diye düşünüp seyahat tarihlerini Nazlı'nın kına gecesine de gitmek istedim. Tabi bu tarz etkinliklerde ne giymem gerektiği benim için muamma, ben de asla yanlış yapmayacağım ikili siyah - beyaz'a yöneldim. Bir ay kadar önce Batik'ten aldığım Phillip Lim 3.1 ilhamlı elbisemi sonunda giyme fırsatı da çıkmış oldu bana :)
The actual purpose of my trip to Adana was Nazlı's wedding. And I decided to experience the whole marriage process, including the henna night. (Because I was going to all those rituals for the first time in my life.) As I stated I've never been in this situation and I had no idea about what to wear. So I wore this dress, which has a bit of Phillip Lim 3.1 inspiration. It saved the day :)

Elbise / Dress: Batik

27 Mayıs 2013 Pazartesi

Adana'da 5 Gün / 5 Days in Adana

Şu postta heyecanla bahsettiğim 5 günlük kaçamağımın rotası Adana'ydı. Çok gezdim, çok yedim ve çok keyif aldım. Üstelik İstanbul'un yazı gelmeden kendimi sıcağa ve neme de alıştırmış oldum :)
Fotoğraflar: Sabancı Merkez Camii, Sinanpaşa Köprüsü, Seyhan Nehri ve Yavuzlar Köprüsü.
The route of my vacation, which I announced there, was Adana. I sightsee during those days, tried out many different dishes and enjoyed the city. Plus, already got used to extremely warm days :)
Photos: Sabancı Central Mosque, Sinanpaşa Bridge, Seyhan River and Yavuzlar Bridge.

Şehrin en sevdiğim yerlerden biri Sinema Müzesi oldu. Bu satırlar da Yılmaz Güney'in hapishanedeyken sevgilisine yazdığı bir mektuptan, ne güzel özetlemiş gerçek hapishaneyi..
These lines are written by a Turkish film director & actor Yılmaz Güney to his love, while he was in prison. (Read it at one of my favourite places in the city, Cinematography Museum) He says: "The real prison is the one in the person's mind.. That prison, which limits your life, should be destroyed at the first opportunity to be able to seize the life."

22 Mayıs 2013 Çarşamba

End of the Semester

İnanmak güç, özellikle de benim için ama bir dönem daha bitti! Elbette, bu bir resmi son olmasa da sınavlar bittiği zaman bir öğrenciyi okula bağlamanın pek imkanı yok :) Resmi sonun ardından da beni tüm yaz oyalacak portfolyo maceram başlıyor tabi.. En iyisi bir kaçamak dedim, ve kaçıyorum.
I know that's hard to believe but another semester ended! For sure, this isn't the official end but as you can guess when the exams end, we can say that the semester already ended :) Before I start to get involved with my portfolio, I thought the best would be a little escape, so I'm gone.

Didem'in İzi kolyem aldığım günden beri çok sevdiğim aksesuarlardan biri ama sanıyorum ki ilk defa blogta görünüyor.. Bu sembolün anlamıysa 'hu', 'yaşamın kaynağı' demek.
This necklace from Didem'in İzi is one of my favourite accessories but this is its first time on the blog I guess.. And this symbol is 'hu', one of the names of God, means 'source of life'.

Yelek / Vest: Gina Tricot
Elbise & Şal & Çanta / Dress & Scarf & Bag: H&M
Sandalet / Sandals: Asos
Kolye / Necklace: Didem'in İzi


ps. 9 ay boyunca kendime göre gayet yüksek bir performans gösterdim. 'En çok kafein tüketme', 'Sayfalarca yazıyı & son dakikaya bırakılan hacimli ödevleri yaparken mızmızlanmama' ve 'Tüm gece ayakta kalma, buna rağmen ertesi gün tüm fonksiyonlarını yerine getirme' ödüllerimi isterim!
ps. For 9 months I showed a pretty well performance, for my actual limits. So I really deserve those medals, 'most caffeine drunk', 'didn't cry while writing 10 page paper (without copy-paste)' and 'stayed up all night and still functioning'!

Beni nerede bulacağınızı biliyorsunuz / You know where you can find me:
twitter - instagram - foursquare.

20 Mayıs 2013 Pazartesi

Back to Colours!

Geçtiğimiz ay şurada belirttiğim minimum renkle giyinme sürecim sona erdi.. Yeniden içimden renkleri karıştırmak, kontrastın gücünden yararlanmak geliyor. Geçtiğimiz sene favori ikilim mavi ve turuncuydu, bu sezonsa ikili mor ve sarı oldu. Öyleyse maceraya kaldığımız yerden devam!
Last month I was in need of dressing up in simple shades for a while, now I can pronounce that that phase came to the end.. Once again, I mix & match colours and use a bit contrast. Last year my favourite combo was blue and orange, this time it's purple and yellow. So let our adventure go on!

Atlet / Top: Chick with Guns
Etek / Skirt: Topshop
Hırka / Cardigan: H&M
Taç & Clutch / Head-band & Clutch: H&M

16 Mayıs 2013 Perşembe

Note to Self: C'est La Vie

Lisedeki ilk senemde Almanca öğretmenimden öğrenmiştim bu sözü, 'hayat böyle' :) Her şeyi kabullenmiş ruh halini yansıtsa da biraz, doğru. Bu aralar da ben de böyleyim, programım yorucu ama alışkanlık halini aldığı için batmıyor. Farkettim de erken kalkmaya bile çok alışmışım. Bir de gelecek hafta bugün çıkacağım tatili düşündükçe, pek fazla şikayetim kalmıyor geriye ;)
I learned the meaning of this saying in my first year at high school, 'this is life' :) It may be seem in the mood of pretty accepted all the daily bullshit of  life, which is true. Lately I'm in that mood too, noticed that I already got used to waking up early and that doesn't hurt me anymore. And one more motivating detail (for me): Next Thursday I'll be gone for my first holiday of the season ;)

Primark tee, Asos denim ceket / jacket, Topshop etek / skirt, Zara slippers.

14 Mayıs 2013 Salı

Salı Sendromu / Tuesday Syndrome

Sanırım atalarımız boşuna 'Salı sallanır.' dememiş.. Eylül ayından beri, benim için Salı günleri Pazartesi'lerden çok daha zor geçiyor. Ama bu Salı, hepsinden daha esaslı: Siz bu satırları okurken ben tam 2 sınava girmiş olacağım. İç karartıcı kısmı atlarsak, bu fotoğraflar Cuma gününden.
There is a saying of our ancestors, which is 'Tuesdays are about to fall apart.'. Lately, I mean since September, I have Tuesday syndromes instead of Monday ones. But this one is going to be much more terrible than usual: While you're reading this, I'll be writing my second exam of the day. 

 + Egzersiz dostu parçalar, Nike Running tayt ve Adidas sneakers.
+ Exercise friendly items from my wardrobe, Nike Running leggings and Adidas sneakers.

12 Mayıs 2013 Pazar

Sunny Day Mood

Beni kısa süredir takip ediyor olsanız bile, o kadar çok dile getiriyorum ki şikayetimi, mutlaka duymuşsunuzdur: Mevsim geçişlerinden, dengesizlikten hoşlanmam. Son günlerde hava değişimi, benim motivasyonuma hiç iyi gelmedi haliyle.. Neyse ki bugün hava çok sıcak olsa da en azından istikrarlıydı, ben de (fotoğraf çekimi haricinde) anneme ayırdığım günü bu kombinle geçirdim.
Just a reminder: I hate irregular weather conditions. Finally today the weather settled down and let me get used to summer mood.. My outfit for a day spent with my mom (except the shoot).

Asos üst / sweat, C&A etek / skirt, H&M bileklikler / bracelets, Oasap çanta / bag, Zara slippers.

6 Mayıs 2013 Pazartesi

After All That Chaos

Tam şurada duyurduğum Blogger Bazaar gerçekleşti Pazar günü, ben de bir stand sahibi olarak tüm gün Kafe Pi Curcuna'daydım. İçinizden gelenler okuyorsa bu yazıyı geldiğiniz için çok teşekkür ederim, güzel vakit geçirdik :) Etkinliği kaçıranlara bir dahakine mutlaka gelmelisiniz demekle yetineceğim! Bu uzun gün için içinde en rahat hissedeceğim parçaları seçtim.
Yesterday I was at Kafe Pi Curcuna for Blogger Bazaar. If you visited our bazaar, thanks for coming - we had fun. If you chose to do something else yesterday, hope to meet you next time!
Boyfriend ceket / jacket (Terkos Pasajı'ndan), H&M Men üst / top, Topshop etek & küpe / skirt & earrings, Gümüş yüzükler / Silver rings, Zara slippers.

3 Mayıs 2013 Cuma

Movies In Color

offline - diary'i açtığım dönemden beri Tumblr dünyasındaki sayısız blogu keşfe dalmak da TGIF ritüelimin bir parçasına dönüştü. Sıra MoviesInColor'la filmlere başka bir gözle bakıp onları renk dengeleri bakımından incelemede. Kısa süre önce başlayan bir proje olsa da, vakit bulduğum ilk fırsatta tüm analizleri inceledim. Her yeni analizi heyecanla bekler oldum, bağımlılık yapıcı!
Since the day I started writing my offline - diary, discovering many new blogs in the Tumblr world became the newest part of TGIF rituals. My recent obsession is MoviesInColor and the color reviews of many films. Now I check the blog to see a new review everyday, totally addicting!

1 Mayıs 2013 Çarşamba

Blogger Bazaar'a Davetlisiniz!

5 Mayıs Pazar gününü bize ayırın, hala tanışmadıysak bu etkinlik sayesinde tanışmış olalım.. Bir de eğer kombinlerimde görüp 'Keşke benim olsa!' dediğiniz parçalar varsa da bu etkinliğe bir şans verin, belki o gün şans sizden yanadır :) Bir de günün güzel finali, barbekü partimiz var. Etkinliğin tüm detaylarını alttaki metinden öğrenebilirsiniz. Orada görüşmek üzere ;)
Blogger Bazaar (on May 5, at Kafe Pi Curcuna) is free for everyone. Some of our clothes, shoes and bags will be on sale. Even if you're not / won't be in a mood for shopping, we can still have fun on that sunny day. Besides we have a BBQ party at the end of day. See you there ;)
-
Moda dünyasında trendlere yön veren ve binlerce takipçisi olan Blog Yazarları'nın 2. el kıyafet, aksesuar ve eşyalarını satışa sunacağı Blogger Bazaar, 5 Mayıs Pazar Günü renkli dekorasyonuyla dikkat çeken Kafe Pi Grubunun en genç üyesi Taksim Curcuna'da gerçekleşiyor. StilSOS.com ana sponsorluğunda gerçekleşecek etkinliğe katılacak blog'lar: Berilla, Deniz Saatçioğlu, Dilara Köseler, Duygu Şenyürek, Eba Design Shop, Ginger's Bazaar, Moda Duygusu, Modazon, Nimo Stylo Blog, Puk Fashion, Vişne Tadında, Tobesh's Style World, Zep's World ve What's Next.
Medya sponsoru Modazon.com'un, bu eğlenceli alışveriş etkinliğini fotoğraflayacağı ve videolar çekeceği günde bir yandan Misscookiess'in lezzetli cupcake'lerini tadarken, bir yandan da China Glaze'in yeni ojelerini deneme ve Marcatelli'nin farklı ayakkabı tasarımlarıyla tanışma fırsatı bulabilirsiniz.
Stylestories.net, Çiçek Sepeti, KOM, Happy Socks, Candia ve Tarzimon.com'un, Blogger Bazaar'da alışveriş yapanlara indirim kuponları ve hediyeler dağıtacağı alışveriş gününü unutulmaz 'anı'lara dönüştürmek içinse, kendi mobil cihazlarınızla çektiğiniz ve instagrama yüklediğiniz fotoğraflarınızı Blogger Bazaar'a özel bir çerçeve ile size sunan Presstagram standına uğramanız yeterli olacak.
Favori blog yazarlarınızla geçirdiğiniz keyifli günün sonunda, Curcuna'nın DJ'leriyle müziğin tadına doyasıya varacağınız ücretsiz Barbekü Partisi'yse saat 17:00-19:00 saatleri arasında gerçekleşecek.
Etkinlikte satılacak tüm ürünleri incelemeniz için Sopsy.com sitesinde bloggerbazaar.sopsy.com dükkanını açan ev sahipleri Selin Çetinkaya ve Gözde Usta, İstanbul dışındaki blog takipçilerini de unutmadı. Etkinlik sonunda satılmayan tüm ürünleri Sopsy'deki dükkandan satın alabileceğiniz Blogger Bazaar etkinliğinin ilkinde, tüm moda severleri Curcuna'ya bekliyoruz.

-