27 Nisan 2013 Cumartesi

Retro Cool

Son zamanlarda baktım, hava giderek ısınıyor ama ben hala siyahları ve lacivertleri giymekte ısrarcıyım.. Maviyi, bej & açık kahve tonlarıyla tamamladım. Son dokunuş da fotoğrafta görünmeyen espadriller oldu. Güzel havadan çok memnunum, ah bir de alerjim olmasa!
I still didn't get rid of my temporary addiction to black & navy pieces in my wardrobe, even though the nice weather.. So I decided to start with baby steps, my outfit in brief: Blues + Nude shades + Espadrilles. I'm extremely happy with the weather, wish I didn't have an allergy!

Mango tee, C&A hırka / cardigan, Batik etek / skirt.

23 Nisan 2013 Salı

Princess Goneril

Şurada bahsettiğim çekimin aslı şöyle: Shakespeare'in Kral Lear eserinin parodisini yapıyoruz, foto-film halinde :) Bana da Kral Lear'ın kötü ve vefasız kızlarından Goneril'i oynamak düştü. 
The actual details of the shoot I mentioned here: We are doing a parody version of Shakespeare's King Lear, as a photo-film :) And I'm one of his evil daughters, Goneril.

Bu fotoğrafta da diğer kötü kardeşim, Regan. İngiltere'nin batısını ve yakışıklılarını o kapıyor, doğusunu da ben :) Bu arada kostümleri seçme sürecinde de bu işin ne kadar zor ama keyifli olduğunu gördüm, en en çok da sayısız kostüm deneme kısmında eğlendim.. 
And here I'm with my other evil sister, Regan. She'll get the west side and hot men of England and I'll get the east side of the country :) By the way I learned that choosing costumes is a hard decision but you can always have fun.. Especially at the fitting part.

Elbiseler / Dresses: By Retro

21 Nisan 2013 Pazar

Kamera Arkasından.. / Backstage Shots..

Minik bir ortadan kayboluşla beraber, aklımdan geçenleri kelimelere dökme yeteneğimin sekteye uğradığını farkettim. Sayısız yazıp silme işleminin ardından özetle; dün bulunduğum setin kamera arkasından, ilk gerçek ilkbahar kombinim.. Soldaki karede de Müslüm Hürses ve Prenses Goneril :)
While I was gone for a tiny time, my ability to write what I'm thinking about got weak I guess. So I'll try to do it in less words; here is my first real spring outfit from the backstage of a shoot, where I spent my whole time yesterday.. On the left, Müslüm Hürses and Princess Goneril :)

H&M elbise / dress, kolyeler & bileklikler / necklaces & bracelets, New Yorker ayakkabılar / shoes.

16 Nisan 2013 Salı

Pokemon & Fashion

Sevdiğiniz bir derginin çok başarılı bulduğunuz bir editorial çalışmasına veya son koleksiyonunu defile fotoğraflarında görüp çok beğendiğiniz markanın en yeni reklam kampanyasına bakarken sizin de aklınızdan 'Daha iyisi olamazdı herhalde.' diye geçiyor mu? Ben de olamaz diye düşünüyordum ama olabiliyormuş meğer.. Ufak bir Pokemon dokunuşuyla :)
Do you also think 'Could it be any better?', when you come across to an amazing editorial in your favourite magazine or eye-catching ad campaign photos of a brand that you love? +1 here. But today I'm going to prove that they can actually be better.. With a little touch of Pokemon friends :)

Benim için yüksek nostalji içerdiğini gözardı etsek bile, hemen herkesin keyif alabileceği iki uzak dünyayı birleştiren bu görselleri pokexfashion.com'dan takibe başladım. Sırasıyla bu görsellerdeki konuklar: Ducklett ve Pikachu, Minccino, Hoppip, son olarak da Sableye. 
Besides the nostalgia factor for me, these 'artworks' can be enjoyed by everyone; you can check more on pokexfashion.com. In order, the Pokemon guests of my favourite works: Ducklett and Pikachu, Minccino, Hoppip and last of all Sableye. Enjoy!

10 Nisan 2013 Çarşamba

My Offline Diary

İçimden geçenleri alıntılar, görseller ve şarkılarla anlatma ihtiyacı hissettiğimde buraya kaçıyorum. Sevdiğim sözler, sadece biriktirmek için çektiğim fotoğraflar ve aklımdan geçenler, hissettiğim şeyler yazılı burada. Yazdığım her bir satır uydular aracılığıyla uzaya gidiyor olsa bile bu benim 'offline' günlüğüm; çünkü sadece kendim için yazıyorum. Ama davet adettendir:
I've a new runaway spot for the times that I feel an urge to tell what's going on with quotes, images or songs. What I heard, captured, read, watched, felt or thought are all written down here. Even it's online, I still consider it as 'offline' because this time I'm keeping notes just for myself:

8 Nisan 2013 Pazartesi

Monday Treat: Shoes, Shoes, Shoes.

"Ayakkabılarınızın kim olduğunuza dair ipucu niteliğinde olmadığını düşünen biri yanılıyordur. / 12 puntoluk stiletto, eskimiş bir çift sneakers'dan çok farklı bir mesaj verir. / Ayakkabılar periler gibidir. Onların her şeyi tamamlayan bir çeşit büyülü parça olduğunu düşünüyorum. 12 puntoluk gümüş renkli topuklar üstünde duruyorum ve birden kendimi birazcık daha güzel hissediyorum."
"Anyone who thinks that your shoe isn't informative about who you are is making a mistake. / You know a five-inch stiletto sends a very different message than a beaten up box words. / Shoes are like fairies. I think that sort of little magical piece that finishes everything. Like I can throw on a silver five-inch heel pump and all the sudden I feel little bit prettier."

4 Nisan 2013 Perşembe

Mickey & Me

Bu aralar ister istemez hep siyah - beyazlı kombinler yapıyorum. Bu ikilinin 'trend' olarak lanse edilmesi bir yana, sanırım şu aralar bir sadeleşme / durulma sürecinden geçiyorum. Rengarenk giyinmek çok keyifliydi, bunu inkar edemem ama sanırım bir süre ihtiyacım olan şey bu.
Nowadays I'm always wearing black - white outfits. Besides it became a huge 'trend', I'm going through a simplification / settling phase. I can't deny that I had great fun with all those colourful outfits but for a while, this is what I need.

Tee: Beyoğlu İş Merkezi'nden / From a local store
Etek / Skirt: Koton
Bileklikler / Bracelets: H&M

3 Nisan 2013 Çarşamba

Essie - Fifth Avenue

Benim için canlı renklere geçiş süreci ilk olarak tırnaklardan başlar.. Ne tam kırmızı ne de tam turuncu, ikisinin arasında ama güzelliğiyle gözlerimi alan Essie - Fifth Avenue'yu seçtim bugün. İsmi de pek güzel. Kendimi canlı renkte elbiseler giyip NY sokaklarında hayal edebiliyorum :) Baharda gündüz düşleri daha bir tatlı tabi ^-^
For me, the adaptation process to the brightest hues starts with nails.. Not red but not orange also, something in between - Fifth Avenue from my Essie collection became the nail polish of the day. Its name very pretty by the way. It made me imagine myself in NY, wearing dresses in bright shades. Daydreaming in spring time is sweet, I admit ^-^

2 Nisan 2013 Salı

Purple Life Boutique

Geçtiğimiz haftalarda, daha net olmak gerekecekse MBFWI öncesi, Alkent Çarşı'da yeni açılan ve daha şimdiden iddialı bir çıkış yapan Purple Life Butik'i keşfetmek için harekete geçtik. Butikte Esra Karataş'ın kendi tasarımları da, sezon trendlerine uygun bulup seçtiği parçalar da birarada.
Few weeks ago, to be more clear - before MBFWI, we went to recently-opened Purple Life Boutique in Etiler for a discovery tour. We also shot few outfits (for your inspiration) with Rookie Icon, starring the most eye-catching pieces from the boutique with its owner's styling. 

Bir de butikte en dikkat çeken parçalarla birkaç kombin yaptık. Modelimiz de Rookie Icon :)
Devamı WoMEN Dergisi Nisan Sayısı'nda. / More will be in WoMEN Mag's April Issue.