27 Ocak 2013 Pazar

dANKE'den Hediye / A Gift From dANKE

Günlerdir ufak ufak ipuçları vermeye çalıştım, en çok da beni takipte kalmanızı tembihledim! Şimdi 8 kişi daha dANKE tshirt'leriyle buluşacak.. Tek yapmanız gereken beni blogun sol tarafındaki kutucuktan (GFC) takibe etmek ve mailinizle beraber hangi tshirt'i istediğinizi yorum bırakmak. An itibariyle başlayan çekiliş 12 Şubat gecesi sona erecek. Herkese bol şans ;)
Since the beginning of our project, I was trying to give you hints and mostly I advised you to stay in touch! Now 8 people will meet with their dANKE tees.. All you need to do is following me GFC and writing a comment in which you tell your favourite and leave your mail but this giveaway is only open to Turkish residents. Ends in the night of February 12th. Good luck everyone ;)

Kadın T-Shirt'leri / Women Tees: (Soldan Sağa / L to R) size S - M - L - L.

Erkek T-Shirt'leri / Men Tees: (Soldan Sağa / L to R) size M - M - M - L.

facebook etkinliğime katılın! / join my facebook event!

26 Ocak 2013 Cumartesi

dANKE Tee Project #4

dANKE markasıyla yaptığımız işbirliği kapsamındaki son kombin budur.. 'up here, I'm already gone' tasarımına bir Cumartesi gecesi kombini yakışırdı. Son kombinle beraber, en beğendiğiniz tshirt tasarımını da seçtiğinizi varsayarak satış noktalarını hatırlatmakta fayda var. dANKE tshirt'leri mecrea.com ve Midnight Express mağazalarından edinebilirsiniz :)
Last outfit of our project with dANKE tshirts is this one.. I thought 'up here, I'm already gone' deserves a Saturday night-out outfit. During four days, I guess you've chosen your favourite. If you want to purchase one, you can check out mecrea.com or Midnight Express stores :)

Bu gece kombinin tamamlayıcılarıysa Zara kaban, Jane Norman etek ve simli ayakkabı furyasında edindiğim en güzel çiftlerden biri Forever New'den. Bir de ruj detayı var değinmeden geçmek istemediğim, kendisi MAC - Heartless.
I matched my tee with a Zara coat, Jane Norman skirt and navy-glittered Forever New heels. And let's don't forget the last touch of the red lipstick, MAC - Heartless.

Gece çekimi ise zor iş, fazlasıyla problemli. Sonucun dilediğinizden çok uzak olması riskini taşıyor. Hem gece çekiminin üstesinden geldiği için, hem de kombinleri fotoğrafladığı için çok çok teşekkür edeceğim isim: Nazlı.. Diliyorum ki dört gün boyunca belki tüm kombinlerden sadece biri ya da hepsi, size ilham oldu. Keyifle baktınız, okudunuz, takip ettiniz. Büyük final, yarın ;)
Shooting at night isn't easy, you should deal with the risk of not getting what you actually wanted. However Nazlı managed the situation really well, as always, so I want to thank her for everything! Besides I wish that you all enjoyed this project, hope I inspired you a lot or a bit. Thank you too ;)

instagram: edankb

25 Ocak 2013 Cuma

dANKE Tee Project #3

Günler gerçekten hızlı geçiyor ve Cuma'ya geldik bile! Bunun şerefine bir TGIF kahvesi içilir.. Takip edenler bilir, fazlasıyla sık gittiğim kafe All Sports Café'nin dekorasyonuna uyum sağladım en sonunda! 'UNTITLED - II'yi farklı tarzdaki bir kombinle daha göstermek istedim, bol sütlü kahve tonları ve kırmızı bence güzel bir ikili oldu :) 
Days passing so fast and it's already Friday! This means I deserved a big cup of TGIF coffee.. As my followers know my favourite café is All Sports and today my outfit is matching with their decoration! All I wanted to show is another outfit in a different style with 'UNTITLED - II'. Beige and red goes well together, I think :)

Casual bir kombin yapmak için bir süredir kaderine terk ettiğim H&M jeans dolaptan çıktı, yakası kürklü Topshop yelek de uzun süredir gün ışığı görmediğinden olacak fırsat bu fırsat, peşime takıldı.. Botlarsa Zara indiriminden edindiğim bir diğer parça. Bu arada tshirt'teki isimsiz yüz Andy'ye (Warhol) çok benzemiyor mu? Yoksa ben mi hayal kuruyorum?
For a casual outfit; I brought up my H&M jeans, very old Topshop vest and #new in Zara boots. And don't you think this nameless face looks alike Andy, I mean Warhol? Or this is just my hallucination?

Gözlüksüz bir çekim de Nazlı'nın fikri.. Ben alışamadım ama dilerim siz seversiniz ^-^ Büyük finale sadece bir kombin kala, bir ipucu: Hala takipte değilseniz, hemen bu işi bitirin derim ;)
A shoot w/o glasses was the idea of Nazlı.. I couldn't get used to it, but still hope you like it ^-^ And a tip while the finale is getting sooner: If you haven't yet, start following me via GFC ;)

24 Ocak 2013 Perşembe

dANKE Tee Project #2

İkinci güne mavilerle devam etmeye karar verdim. 'UNTITLED - II'ye yarın döneceğiz ama bugün mavinin hemen her tonu ve siyahtan oluşan bir paletle boyanmış 'up here, I'm already gone'da sıra. Her postta dANKE tshirt'ler hakkında sizi biraz daha bilgilendirecek olursak markanın yaratıcısı Aslı Kepekli. 2010 yılında yurtdışında aldığı eğitimlerin ardından projesini hayata geçiriyor. Ve gardroplarımıza sanatı sokuyor..
I decided to go on with blues. You'll see 'UNTITLED - II' tomorrow again but today it's 'up here, I'm already gone's turn, which is painted with all shades of blue and black. Also here is more information about the brand: dANKE is the project of Aslı Kepekli which became real in year 2010, after her education in Paris & London. Since then, she brings artistic touches into our wardrobes.

Biraz salaş bir tarza bürünen bu kombinin tamamlayıcıları; Warehouse / Debenhams ceket, Forever 21 etek, Mudo çanta ve Bershka wedge sneakers. İlerleyen saatlerle çekimin havasını değiştiren sarı ışık, fonda trafik & taksiler ve kalabalık. Tam bir şehir kombini :)
The other elements of the outfit (besides dANKE tee); Warehouse / Debenhams jacket, Forever 21 skirt, Mudo bag and Bershka wedge sneakers. Yellow lightning and also those taxis at the background make this outfit look even more street stylish :)

Fotoğraflar çekilirken giydiğim kombinin enerjimi çok etkilediğini farkedeli uzun zaman oluyor ancak objektifin arkasında kimin olduğu da çok önemli! Beni doğru yönlendirdiği ve tam olarak ne istediğimi bildiği ve deklanşöre basmaktan sıkılmadığı için Nazlı'ya teşekkürler ;)
Last of all, an important thing to mention: During a photo shoot photographers effect your mood as much as the outfit that you're wearing, special thanks to Nazlı for helping me out, directing me really well and knowing what I exactly wanted ;)

23 Ocak 2013 Çarşamba

dANKE Tee Project #1

Kısmen sessiz geçen Ocak ayını güzel bir işbirliğiyle sonlandırarak kendimi sizlere affettirmek istiyorum. Bugün ve gelecek 3 günde yayına girecek kombinlerin ortak noktaları dANKE markalı tişörtler olacak. dANKE tshirt'ler diğerlerinden farklı kılan; tamamen elde boyanıyor olmaları. Ve kesinlikle bir tasarımdan bir tane daha yok! Benim tasarımlara dair sevdiğim bir diğer unsur da, tasarımların büyük çoğunluğunda yer alan gerçekçi göz & dudak ve yüz detayları.. dANKE tshirt'leri mecrea.com'dan ve Midnight Express mağazalarından edinebilirsiniz :)
After an undesirable break I gave during this month, I wanted to make you forgive me with a lovely collaboration. Including today, you'll see 4 different outfits with 2 dANKE hand - painted tees. You can get them from mecrea.com or Midnight Express stores :)

İlk kombinimde rugan görünümlü H&M eteği ve Zara'nın kitten heel'lerini tamamlayıcı olarak seçtim 'UNTITLED - II' tshirt'ime. Manto ve çanta detaylarıyla daha da feminen olmaya müsait, ayakkabı değişikliğiyle de spor & dinamik bir kombin olmak üzere rahatça yönlendirilebilir.
In my first outfit, I matched my H&M skirt and Zara kitten heels with 'UNTITLED - II' tee. A touch of right coat and bag can make this outfit look even more feminine but on the other hand, with a change of shoes you can make it more sporty & dynamic.

Bu işbirliği kapsamında yayınlayacağım tüm fotoğraflar Nazlı'nın (a.k.a. Shopaholic NY) objektifinden, fotoğraf çekme konusundaki yeteneği hala ortaya çıkmadıysa, şimdi tam zamanıdır!
All photos, which will be published during this collaboration, are taken by Nazlı (a.k.a. Shopaholic NY); if you didn't know that she is talented in this field, this is the rightest time to see!

instagram: edankb

21 Ocak 2013 Pazartesi

legen -wait for it- dary!

Pazar günü MochaDaily blogunun yazarı Gülden'le bir işler peşindeydik; bolca güldük, çok konuştuk, hoplayıp zıplayarak resmen deşarj olduk :) Geriye koca bir günü kelimelere dökmek kaldı.. Siz, okuyucular, bizim gerçek yüzümüzü keşfetmeden önce mini bir kombin postu yapmak istedim, en normal pozlarımdan! Devamı için Şubat ayını bekleyeceğiz ama, söz mü?
We were after a thing with MochaDaily's founder & editor & everything Gülden, whole Sunday long; laughed a lot, talked non-stop and burnt calories while hopping around :) The only thing which left is articulating the whole day.. But before you see, our readers, how crazy we are, I wanted to post my outfit - with my most normal poses! You need to wait until February, deal?

Özet geçecek olursam: H&M indiriminden bulduğum bu etekle aşk yaşıyorum, hemen her renk bluzla kombinlemek için dayanılmaz bir istek duyuyorum. Ve 'Wedge sneakers' olayına bir şans verdim, pişman değilim, çook rahatlar :)
In brief: I'm feeling myself lucky, for finding this H&M skirt on sale, feeling a strong desire to match it with blouses in every colour. And I gave a try to the 'wedge sneakers' thing, definitely not regretting it because they're extremely comfy :)

Bluz / Blouse: BIKBOK
Etek & Kolye / Skirt & Necklace: H&M
Kemer / Belt: Deniz Berdan for Collezione
Sneakers: Bershka (new)

19 Ocak 2013 Cumartesi

The Future Perfect Tense

Geleceğe hayranlık duyan bir yanımız var hep. Gerçekleştiremediğimiz teknolojinin, yenilenmenin peşindeyiz. Bugünümüze geleceği mümkün olduğunca yakınımıza getirme misyonunu edindiğimizde de tamamen yaşam biçimlerimiz değişiyor, liste başında giyim stilimiz var şüphesiz. Ulaşılacak ideal minimal bir stil; desenlere veda ediyoruz, gardrobumuzda metalik parçalara ve holografik görünümlere yer açıyoruz. Keskin kesimli, kullanışlı  kıyafetlere değer veriyoruz. Yakaları da sonuna kadar ilikledik mi tamamdır, malum geek çağındayız..

All of us have side which admires the future. We're chasing after the technology which we couldn't made real yet, after news and updates. As our motto became bring future to tomorrow, our life style has been changed a lot. And the first thing on the list is probably the clothing issue. The ideal style becomes the most minimalistic one; goodbye to the prints, hello to the metallics and holographics. The practical one with clean cuts became more powerful than the artistic ones. Last of all button up your shirts till your neck because we're in the geek age, remember?

18 Ocak 2013 Cuma

#instalife

Ben de dayanamadım ve Instagram dünyasına katıldım. Şimdilik okuduğum dergiler & kitaplar, yaptığım kombinler, yediğim içtiğim (bu kısımda hala gerçek bir stagrammer performansı gösteremiyorum), gittiğim sergiler & etkinlikler, baktığım manzara olmak üzere karşıma çıkan güzellikleri paylaşmak niyetindeyim. Zaten fotoğraflara efekt ekleme işini çok sevdiğimden adapte olmam pek sürmedi, siz de benim neler yaptığıma göz atmak isterseniz bu adresteyim:
I couldn't resist anymore and joined the Instagram world. Planning to share joyful things in my life daily which are currently mags & books I read, outfits I wore, events I went, lovely views I've seen and food for sure. Editing photos with vintage effects has been for me all the time, so we go well together. If you want to check out my stuff & follow me, here I am:

17 Ocak 2013 Perşembe

Rimmel London Gold Save the Queen

Rimmel London'ın çıkarttığı her yeni oje serisi gibi, Metal Rush da heyecanla beklediklerim arasındaydı. Dört rengi de edindim, ilk deneme fırsatı edindiğim 'God Save the Queen' oldu. Yer yer yeşilimsi ve turuncumsu ışıltılara sahip, ancak ayrı birer renk olarak gözükmek yerine altın rengine hafif eskitilmiş havası katıyorlar. Altın rengi oje pek bana göre olmamıştır her zaman ama göz yormayacak cinsten, farklı bir altın tonuna hayır diyemedim.
As you know, I'm into every single nail polish released by Rimmel London. So Metal Rush collection was the news to get excited. I got all four colours but have the chance to try 'God Save the Queen' first. When you check out the bottle, you'll see green and orange-ish shimmer in it. On nails they give a touch which prevents to make your eyes cry because of the high amount of shine for a person who isn't go for gold much (e.g. me). This is an unique shade of gold and deserves a try.

15 Ocak 2013 Salı

pop art icon.

Sanat tarihini keşfe daldığım süreçte en en sevdiğim akımlardan biri de Pop Art oldu hep. Canlı renklerin cazibesinin yanına günümüze de uyarlanabilecek mesajıyla özelliğini kaybetmeyen eserlerin çıktığı dönem olduğu şüphesiz. Ama burada da yazdığım gibi sıra Op Art'ta.. Oasap'dan edindiğim bluzun son tüketim tarihi geçmeden sizlere de göstermek istedim; bazen bir parçayı mümkün olan en iyi kombini yapmak için defalarca giyeriz ve en sonunda en doğrusunu buluruz ya, bu kombinin hikayesi de o.
Since the day I started to get lost in the deep history of art, one of the movements which appealed me was Pop Art. Besides its bright colour palette, its message which you can adapt today too was the best. But as I mentioned already here, it's the turn of Op Art.. Before this trend expires I wanted you show my Oasap blouse; sometimes we make couple outfits with an item until we find the rightest. This is the exact story of this outfit.

Bluz / Blouse: Oasap
Etek / Skirt: H&M
Bileklik / Bracelet: Didem'in İzi

9 Ocak 2013 Çarşamba

NARS Satellite of Love

İtiraf ediyorum, ben bir aydınlatıcı bağımlısıyım. Aydınlatma olayı önemli benim için; kalemlikten nasıl ki fosforlu kalemim eksik olmazsa, aynı şekilde makyaj çantamdan da aydınlatıcım eksik olmuyor. Nars & Andy Warhol işbirliğinden Edie'nin ardından sıra aydınlatıcıya geldi :) Sitesinde 'sparkling gold sand' olarak tanımlanmış ve spot ışıkları altında çok canlı görünse de gayet güvenli bir aydınlatıcı. Sıcak tonlu tenlere yakışacak, altın ışıltılı bir ürün.. Ama Nico'nun yeri hala ayrı!
Confession: I'm a highlighter addict. Highlighting is important for me; consider the highlighter blush in your make-up case as the neon marker in your pencil case. Sounds pretty important, huh? After adding the Edie set from Nars & Andy Warhol collaboration to my collection, Satellite of Love was next to get on my list :) Defined as 'sparkling gold sand', perfect choice for warm under-toned skins and in my opinion, you can't over-do it.. But still I can't imagine my life without Nico!

FASHION INDUSTRY CONFESSIONS

Bol vakit var, dışarısı soğuk ve yollar kapalı. Bir araya ihtiyaç duyuyorsunuz, kafanızı boşaltmak için. Bu durumda en iyi seçenek şüphesiz, birazcık dedikodu :) Moda sektörünün kapalı kapılar arkasında dönen oyunlarını okumaya başlayınca kendimi durduramadım. Yeme bozukluğu olan modeller, başka markaların tasarımlarını kopyalayan 'dahi' tasarımcılar, sahte stil ikonları..
You've lot of time, it's cold outside and all you want to do is to empty your mind. The best choice would be a bit of gossip, for sure :) As I started to reading all those posts about dirty secrets of fashion industry, taking place behind the closed (+locked) doors; all I could do was reading more. Models with eating disorders & cocaine habits, copy-cat 'genius' designers, fake style icons..

7 Ocak 2013 Pazartesi

Winter Wonderland

Geçmiş zamandan bir etkinlik: Daire Sanat Galerisi'nde bundan 5 ay öncesinde gördüğüm, Gözde Başkent'in ahşap üzerine boyama tekniğinde bir çalışması. Ne zaman denk gelsem huzur veriyor bana, ilk gördüğüm andan beri de paylaşmanın en doğru olacağı zamanı bekliyordum. O gün, bugün.. Beyaz örtünün tadını çıkartın, 'Winter Wonderland' sizin kendinizi mutlu & huzurlu hissettiğiniz yerden ibaret :)
An event announcement from the past: Almost 5 months ago saw this work of Gözde Başkent ar Daire Art Gallery, painting on wood. It has a side which makes you feel tranquil and cozy, since the day I saw it I'm thinking about the rightest time to share. That day is today.. Enjoy the white coat, 'Winter Wonderland' is the place where you find peace & happiness & comfort :)

2 Ocak 2013 Çarşamba

Moment of Absolute Clarity

Yeni yılın bana getirdiği ilk iki şey; kırmızı takıntısı ve netlik oldu. Genellikle kararlı bir insan olsam da teklediğim anlar oluyordu şüphesiz. Yeni yıla girmeden önceki birkaç günlük süreç ve bu ilk günde hayatımda neyi isteyip neyi istemediğime net bir karar verdim. Kırmızı da bildiğim en 'net' renklerden biri olarak son zamanlarda çokça hayatımda.. 
Two things that the newest year brought to my life; a little obsession about red and clarity / a clear view. I may be a determined person in general but I have some dilemma moments too. In the last days of 2012 and now, I had a change to decide which way to take. And currently red is my favourite colour as the 'clearest' colour.. This was an outfit for 'last minute shopping' :)

 "A few times in my life I've had moments of absolute clarity, when for a few brief seconds the silence drowns out the noise and I can feel rather than think, and things seem so sharp and the world seems so fresh. I can never make these moments last. I cling to them, but like everything, they fade. I have lived my life on these moments. They pull me back to the present, and I realize that everything is exactly the way it was meant to be."

Bluz / Blouse: Beyoğlu İş Merkezi / From a local bazaar
Kot ceket / Denim jacket: H&M
Manto / Coat: Topshop
Eldiven / Handgloves: Decathlon
Çanta / Bag: Oasap