11 Kasım 2013 Pazartesi

*tripping*

Bu aralar nörokimyasal açıdan rüyalar ve halüsinasyonlar üstüne araştırmaya / okumaya yöneldim. Hoşuma giden birkaç detayı paylaşmak için de bu kombinin yazısı, doğru bir yermiş gibi gözüktü. Aldous Huxley'in Algı Kapıları'na göre, halüsinojenlerle cenneti de cehennemi de görmek mümkün. Deneyimi bilinçaltımız belirliyor. Özetle, beynimiz kendi yansımasıyla karşılaşıyor.
Nowadays I'm interested in searching / reading about dreams and hallucinations from neurochemical perspective. This outfit's post seemed like an appropriate place to share few things that I liked while reading. According to The Doors of Perception by Aldous Huxley, it's possible to see heaven or hell while you're under effect of hallucinogens. And our subconcious sets the destination of this trip. In brief, our mind sees it's own reflection.

Cennette, renkleri bildiğimizden daha canlı göreceğimize ve daha önce ayırt edemediğimiz tonları görme fırsatı bulacağımızdan bahsediliyor. Her taş kristale dönüşecek, etrafta doğaüstü parlaklıkta çiçekler açıyor olacak. Beni esas 'aydınlatan' ve büyüleyen kısım; bazı sanat eserlerini (mesela vitraylar), gösterişli kumaşları ve (aşırı kullanılmadan önce) parlak ışıkları sevmemizin nedeninin, bize bu cenneti hatırlatmaları olabileceği. Tek yapmamız gereken doğru kapıyı bulup çıkmak.
According to his experience, in heaven we'll be able to see colours brighter and differentiate some new shades. Every single stone will be seem like a crystal and supernatural flowers will bloom. The real 'enlightening' and magnificent part is, we might be liking some art (like stained glasses), glorious fabrics and (before they were overly used) bright lights because they remind us that heaven. The only thing we should really do is finding the right door and go out of it.

COS ceket / jacket, Topshop elbise / dress, H&M kolye / necklace, Eastpak çanta / backpack.

4 yorum:

Ania Zarzycka dedi ki...

You look so pretty !!! Lovely dress :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

rebeltakipte dedi ki...

Sırt çantana bayıldım, renk uyumu süper <3

valki dedi ki...

ikinci foto perfect! <3

Ece Gürbüz dedi ki...

kıyafeti yerim, çok güzel! :)