19 Kasım 2013 Salı

JUST DO IT.

Tumblr dünyasından yeni bir keşif var sırada, Swoosh Art. Sanat tarihinde önemli yerlere sahip ikonik tablolar, birer birer Nike'ın sembolü - kimi zaman da sloganıyla buluşuyor. İlk olarak viral bir reklam kampanyasıyla karşı karşıya olup olmadığımızı düşünmüş olsam da, bu çalışmaların film (moda filmleri) yönetmeni Davide Bedoni'nin boş zamanlarının ürünü olduğu anlaşıldı.
We have a new discovery from Tumblr world, Swoosh Art. Significiant paintings from art history meet Nike's swoosh (symbol of the brand) and sometimes its slogan too. First thing that came to my mind was all this is about some kind of social media advertisement but learned that it's just a freetime activity of fashion film director Davide Bedoni.

Zihnimdeki bir diğer soru işareti de, bu çalışmaların 'Pop Art' akımı gibi tüketimi eleştirme kaygısı var mı? Yoksa ben mi aşırı yorum yapıyorum ve tüm bu görseller, slogandaki gibi bir dürtüyle üretilmiş birkaç işten daha fazlası değil mi? Her iki durumda da bu sitede vakit geçirmek çok keyifli:
Another question I have: Do these visuals have a message about our consumption habits? Or this would be an overinterpretation and the emergence of this project wasn't more than an impulsive thing? Anyway, it's fun to wander between these works - classics with a contemporary flavour:

2 yorum:

Ania Zarzycka dedi ki...

interesting! :)

tuğçe cındık dedi ki...

Faydalı bir yazı olmuş.