12 Kasım 2013 Salı

Bizim Büyük Çaresizliğimiz / Modern Life Tragedy

Daha yataklarımızdan çıkmadan güne telefonlarımıza göz atarak başlıyoruz. Belki kısa bir Instagram turu, belki de mail kontrolü. Sonra günün geri kalanı için hazırlık saatleri geliyor. Bazılarımıza Twitter üstünden son dünya haberleri - gelişmeleri inceliyor bir yandan, bazılarımız için de sosyal medya mesaisi çoktan başlamış oluyor: Kahvaltı / kombin fotoğrafları veya selfie'ler paylaşılıyor, ya insanı sinir edecek derecede neşeli ya da insanın tüm enerjisini emen türden sendromlu tweet'ler de bu saatlerin ürünü. Sonra iş için (çoğunlukla) bilgisayar karşısına geçiyoruz, kaçamaklarımızı da WhatsApp ve benzeri uygulamalarla telefonumuzdan yapıyoruz. Yolda geçirilen vakitte bir şeyler okumak ve çalışmak için de tabletler / kindle'ler yanımızda.
We start our days checking our phones, even before getting out of bed, with a short Instagram tour or mailbox control. While getting ready for the day, we read world / country or any kind of news from Twitter and for some, 'sharing hours' start already: Breakfast / outfit photos or selfies, extremely cheerful or depressing tweets appear on our timelines. Then we get (generally) in front of our computers for work, our little getaways consist of only random WhatsApp conversations. Last but not least, we fill the blank hours which spent in traffic, with tablets / kindles to read or work.
Bu rutin size de tanıdık geldi mi? / Did this routine seem familiar?

3 yorum:

Enda dedi ki...

tammm üstüne bastın!

xo,
Enda,
http://detailsbyenda.blogspot.com/

Selma's world dedi ki...

herkes birer sosyal medya guru olmuş. akıllı telefonum var. ama fazla kaptırmıyorum kendimi. internete sadece işyerinde giriyorum. kalan zaman benim, ailemin ve dostlarımın...

shutterbug_iconium dedi ki...

Aykut Alp Ersoy'un tam da bunu anlatn kıs filmini izlemenizi öneririm.
http://vimeo.com/41700765

Bu arada adresinizi açık olarak paylaşmışsınız. Spam botlara engel olamak için adresinizi resme dönüştürüp o şekilde paylaşmanızı öneririm.

Mesela şunu kullanbilirsiniz.
http://safemail.justlikeed.net/