22 Eylül 2013 Pazar

CHANEL Bel Argus

Uzun zamandır ojelerle içli dışlı değilim; olduğumda da en çok tercih ettiğim renkler siyah, mat beyaz, koyu gri veya ten rengi tonları bu aralar. Ama Chanel'in yaz renklerinden Bel Argus, bu kısır döngünün sonunu getirdi. Farklı açılarda farklı mavi (hatta bazen mor) tonları yakalayabildiğiniz metalik bir mavi. Son günlerde favorim, üstelik bana yazı & güzel havaları hatırlatıyor :)
I'm not that into nail polishes for a long while; when I need to pick a shade, I always go for black, matte white, dark grey or nude these days. But Bel Argus from Chanel's summer shades made a change. It's a metallic blue with many dimensions (incl. blue and violet). So, now I'm obsessed with this one. Besides, it reminds me summertime and beach life :)

ps. İsminin anlamına dair bir bilgisi olanlardan açıklama istiyorum!
ps. I'm waiting for an explanation about the name, if you know its meaning!

4 yorum:

blackberryfashion dedi ki...

great color! :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

fashion-meets-art dedi ki...

wow this colour is brilliant. love it.
kisses to you.
Maren Anita

FASHION-MEETS-ART by Maren Anita

Adsız dedi ki...

bel argus, fransızcadan çevrilirse "güzel argus" demek.
argus, yüz gözü olan, ve hiçbir gözü aynı anda uyumayan, panoptes bir dev.en belirgin rol oynadığı mitte, hera tarafından io'nun gardiyanı olarak görevlendirlir. zeus io'yu geri ister, hermes'i argus'u öldürmeye yollar. hermes büyüyle bütün gözlerini uyttuktan sonra argus'u başını taşla ezerek öldürür ve inek io'yu serbest bırakır.
argus ölünce hera'nın onun gözlerini kutsal hayvanı olan tavuskuşunda ölümsüzleştirdiği söylenir.
yani ojeniz argus'un gözlerinin güzel mavisi, tavuskuşu mavisi.

ANDYSTYLE dedi ki...

nice :)