13 Eylül 2013 Cuma

Antwerp Notları #2 / Notes from Antwerp #2

Kaldığımız yerden devam: Şehrin modern sanat müzesi MHKA'dan, sanatçıların tarzlarını el yapılarının belirlediğini iddia eden bir çalışma. El figürü tarihinde bu denli öneme sahip bir şehrin sanat müzesinde bu çalışmayla karşılaşmak, eminim bir tesadüften daha fazlası :)
Time to tell rest of the story: This work, which relates artists' hand types / forms with their works, is from modern art museum of the city - MHKA. Seeing this kind of work at an art museum of Antwerp, if you consider the place of hand image in its history, wasn't a coincidence :)

Insider Tip: Paris'ten sonra gittiğim şehirlerdeki antika pazarlarına uğrama alışkanlığı edindim, Vrijdagmarkt pek kayda değer olmasa da o alanın hemen yakınlarındaki Sint-Anna tüneliyle Schelde nehrini geçip güzel bir Antwerp panoraması için kendinizi Linkeroever'de bulabilirsiniz.
Insider Tip: After my Paris adventure, I got used to stop by at antique markets of the cities I visit. Although I couldn't find anything noticable at Vrijdagmarkt - passed the river Schelde via Sint-Anna tunnel (really close to Vrijdagmarkt area) and saw a nice panorama of the city at Linkeroever.

Günün kombinini de Primark tshirt, H&M etek, Eastpak çanta ve Asos sandaletlerle yapmıştım.
OOTD was Primark tee, H&M skirt, Eastpak backpack and Asos sandals back then.

ps. Şehre bir başka gözle bakmak isterseniz, Centraal Station'ın olduğu sokaktan aşağıya doğru bir yürüyüş yapın. Hazır o civardayken Mercatorstraat ve Arendstraat'ta dolanarak bu şehirde yaşayacak olsaydınız, hangi evde yaşamanın daha güzel olacağı hayallerine dalmak da serbest ^-^
ps. If you want to see a different side of city, walk down the street of Centraal Station. While you're there spend some time on Mercatorstraat and Arendstraat, pick out your future home ^-^

1 yorum:

Adsız dedi ki...

böyle alıştırırım adamı antikaya işte :)