21 Şubat 2013 Perşembe

Sound Check

Hayatımda en az tasarım kadar yer kaplayan bir başka alan şüphesiz müziktir. Aslında onu da notalarla / melodilerle yapılan bir tasarım olarak düşünebiliriz. Müzik alanında aktif bir rolüm olmasa da neredeyse fonda hep müzik var! Moda ve müzik son dönemlere kadar ayrı kulvarlarda görülse de, nihayet iki dünyanın birbiriyle ne kadar iç içe geçmiş olduğunu anlıyoruz.
Music actually plays a huge role in my life, as much as designing. In other terms music can be defined as playing / creating with notes. Even I'm not active in the music world, nearly every moment of my life has a background sound! Until the last few season many people thought they are pretty seperate things, finally we all realise that they're already blended in each other's worlds.

Artık kulaklıklarımız da kombinlerimize uymalı, onlar da bizim stilimizi yansıtıyorlar. Estetik, bu alanda da en az işlev kadar önem kazanıyor. Yeri geldiğin 'statement' parça rolünü oynuyorlar. Bir de Fashion Week ayı devam ederken müziğin defilelerdeki rolünü unutmamak gerek.. Etkileyici bir defile müziğinin uzun süre akıllara kazınacak bir defile gerçekleştirmedeki rolü büyük :)
Now our headphones are also a part of our outfits, we must choose them wisely. Aesthetics became equal to the function. And time to time, you can consider them as 'statement' pieces. Plus, just a reminder, music plays also a huge role at runway shows. If you want to throw an unforgettable show, then don't miss to choose impressive background sound :)

2 yorum:

Nerwen dedi ki...

yazın sahil yerlerinde neon kulaklıklar moda oldu, en kocamanlarından. onları da çok sevmiştim ben :)

ben Raif dedi ki...

Bu kulaklıklar ile ilgili benim gülümsediğim bir özellik var. Boyunda, kulakta olduğundan daha hoş gözükmüyorlar mı :D