9 Şubat 2013 Cumartesi

Cindrella's Slippers

Hava 0 - 3 derece arası bir şeyler olmalı. Budapeşte, tüm o ihtişamına rağmen bakımsızlığından dolayı Külkedisi gibi varlığına devam eden bir şehir. Bunu görmek insanı üzüyor. 
It should something between 0 - 3 Grad. Budapest is a city like Cindrella, has a great potential and an extremely glourios soul but can't afford to stand out. It makes you sad to see that.
Tshirt buradan, etek buradan, çanta şuradan ve bileklik de buradan tanıdık aslında. Kombindeki yeni parça, İstanbul'da çok arayıp Viyana'da bulduğum slippers - Zara'dan.
You probably knew my tshirt from here, skirt from here, clutch from there and bracelet from here. The newest item of the outfit is the slippers which I found in Vienna, from Zara.

Aklımda kalanlar: Epey fazla aslında. Gecesi. Binaları, köprüleri, mimari güzellikleri. İşlemeli rögar kapakları. Yerel parası forint'le alışverişin buraya göre daha uygun fiyatlı olduğu ve alışveriş caddeleri (Dorottya utca ve Andrassy ut). Okumaya çok önem verdikleri.
All I remember: Actually pretty much. The night version of the city. Buildings, bridges and all those architectural beauties. Embroidered manholes. Shopping streets (Dorottya utca and Andrassy ut). Importance they gave to reading and books.
Yapmanız gerekenler: Çigan gecesine gitmek, şaraplarından içmek. Gece ışıklandırmalarla tüm o muhteşem binaları görmek, hayran kalmak. Bir de bence Book Cafe'de bir kahve -  tatlı molası.
Things you must do: Going to a Cigan night, tasting their wines. Seeing all those buildings -highlighted- in the night and adore. And if you ask me a coffee - dessert break at Book Cafe.
Gelecek planlarım: Daha fazla fotoğraf, daha fazla müze ve mümkünse en azından birkaç gece.
My future plans: More photos, more museums and at least few days to stay there.

4 yorum:

Rookie Icon dedi ki...

bu kombine bayıldım :)

budapeşte de merak listemde harika fotoğraflar

rookieicon.blogspot.com

böyle buyurdu melenk (: dedi ki...

harika bir kombin, ilhamlandım (:

blackberryfashion dedi ki...

Amazing photos!!

Giveaway Firmoo – 7 winners!

Rainbow Gatherer dedi ki...

rock chic tarzı sana çok yakışmış, saçlarını da kestirmişsin çok gür duruyor, iyi haftalar :*