30 Kasım 2012 Cuma

(Livin' on) Full Speed

Son günlerde literatüre "yazacak şey çok, postlayacak zaman yok." durumuyla geçebilirim. Kasım'ı bitirirken yine koşturmacalı bir günün kombini gelsin :) Okul, İstanbul Modern'de Tasarım Bienali ve LaSalle üçlemesini bu kombinle tamamlamış bulunuyorum.
Recently there is many things (lots of photos for instance) to share with you, waiting on my desktop but no time to post. While November ends, I created a bit of time for a last outfit :) It's from the day of school, Design Bienal at Istanbul Modern and lesson at LaSalle.

Büyük ebatlı ve ağzına kadar dolu çantadan kombinlerin ne zaman çekildiğini anlayabilirsiniz.. Bana eşlik eden çantam ve taytım sıradan bir gündeki gizli kahramanlarım desem yeridir. Hem kullanışlı formları hem de deri detayları sayesinde koşturmacadan stilden de ödün vermiyorum ;)
You can easily understand when I took the photos by the size and amount of load; these leggings and this bag are my true life-savers. Comfy and chic (w/ leather details) = All I ever need ;)

"Neler olup bitiyor hayatımda, imdat yetişemiyorum!" ve "Biri beni kurtarır mı ki acaba?" bakışlarım.. Kate Moss for Rimmel London rujların 19 numarası, yakında tanıtacağım Sephora allık / aydınlatıcı ve Garnier BB Krem'le makyajım tamamdır :)
My "What's going on with my life, I can't catch up!" and "Can somebody save me?" looks.. Finished my look with Kate Moss for Rimmel London lipstick (nu. 19), soon to be posted Sephora illuminator / blush and Garnier BB cream :)

Kazak / Sweater: Asos
Tayt & Kolye / Legging & Necklace: H&M
Çanta / Bag: Mandarina Duck

27 Kasım 2012 Salı

Essence - Jacob's Protection

Twilight serisi ilk çıktığı günden itibaren çok ses getirdi; kendi adıma konuşuyorum ki hiç ilgi duymadım, dolayısıyla ne kitaplarını okudum ne de filmlerini seyrettim. Tamamen nötrüm. Ancak iş Essence'in hazırladığı koleksiyona kadar varınca bu seri için heyecanlanmadan edemedim. 
Even though many people is going crazy about Twilight Saga books and movies, they couldn't catch my interest -not a bit-, so I didn't read the books or watched the films; don't have any idea about it. But since I heard about Essence's Breaking Dawn collection, I was far too excited.

Tek meselem bu muhteşem ışıltılara sahip olmaktı! Ve başardım da :) Koleksiyondaki ışıltılı her iki ojeyi de aldım -altın rengini pas geçtim- ama elim ilk önce mavi & yeşil ışıltılı versiyona gitti. İki katta opak, ışıltılar yoğun ve derin, yapısı ve fırçası her zamanki gibi başarılı. 
My whole problem was getting these beautiful nail polishes actually! And I achieved my goal :) I got both shimmered nail polishes -except gold one- besides few other pieces. Blue & green shimmered one was my first choice to try; opaque in two coats, shimmers are intense and deep, its quality is very well as always.

25 Kasım 2012 Pazar

prada gurl.

Bir 'ultimate shopping day' daha sayısız parçayla bitti.. Uzun zamandır aklımda olan şeffaf gözlüklerin epey retro görünümlü versiyonlarını Prada'da buldum, çocuklar gibi şenim desem yeridir :) Gözlük almak bağımlılık mı yapıyor, ne? ^^
Another ultimate shopping day ended with many 'new in' pieces.. I found retro version of transparent glasses which I was searching for since a long time, thanks to Prada :) By the way I guess buying new glasses and changing your look with them is just addictive ^^

Güneş gözlüğü kullanmanın mevsimi pek kalmasa da artık sanırım hevesimi Nisan'a kadar saklayacağım.. Fotoğraflarda -böylesine- uzun saçlara veda öncesi bir ev topuzu ve Sephora'nın mat pembe ruju gözlüklere eşlik ediyor. Merak edenlere ;)
There is no more any certain season to wear sunglasses, still I guess I'll wait until April.. For the curious ones, feat. a homemade-bun and Sephora's matte fuchsia lipstick in the photos ;)

23 Kasım 2012 Cuma

Kahve Molası / Coffee Break

Bu aralar kahvesiz bir hayat düşünemiyorum! Okulda öğle tenefüsünde hazır Türk kahvemi içiyorum, çıkışta Starbucks'ta (yılbaşı sezonuna özel) Mocha Praline ve akşamı da ya cappuccino ya da macchiato'yla bitiriyorum. Bu kahve bağımlılığı beraberinde kahverengi bağımlılığını da getirmiş olabilir.
Currently I can't imagine a world without coffee! At school I drink Turkish coffee, after school one of Starbucks' Christmas specialties and end the day with a cappuccino or macchiato. This coffee-addiction brought addiction to colour brown with itself, I guess. 

Bugünkü kahvemi Nişantaşı'ndaki sığınağım All Sports Café'de, hayatımın yeni başlayan döneminin şerefine içtim. Öğrenci sıfatımın yanına x2'yi eklemenin zamanı geldi, an itibariyle LaSalle öğrencisi de olmuş bulunuyorum. Fazlasıyla 'country singer' tadındaki kombinimin ana elementleri de şöyle:
I drank today's last coffee at my place o refuge, All Sports Café in Nişantaşı, to the newest era of my life. Now I doubled my title -student-, as being officially a LaSalle student too. Here is the main elements of my too-country-singer-alike outfit:

Bluz & Pantolon / Blouse & Pants: H&M
Hırka / Cardigan: C&A
Kemer / Belt: Stradivarius

21 Kasım 2012 Çarşamba

solitaire.exe

Uzun zamandır karşıma çıkan güzel tasarımlar hakkında pek de çok yazmadım sanırım.. Ama internetsiz karanlık çağdan (!) pek tanıdık Solitaire'i görünce bunu pas geçemedim. Evan Roth, Windows 98 versiyonundaki Solitaire'den ilhamla bir kart destesi tasarlamış. Tanıdık pixelli görünüm ve arka yüzlerdeki palmiyeli deniz kıyısı görseli nostalji damarıma bastı :) Aynı duyguları yaşayan tek ben olamam ki, bu sitede yok satıyor..
Since a long while I hadn't write about few very nice designs I came across.. But as I saw my old fella from pre-internet dark ages (!) a.k.a. Solitaire, couldn't resist. Evan Roth designed deck of cards, inspired by Windows 98 edition Solitaire. Those pixelated look and sunny shore with a palm tree made me feel nostalgic :) For sure I'm not the only one who feels in the same way, that proves the sold-out on this online shop..

19 Kasım 2012 Pazartesi

My Fashion Archive #2

Daha önce şurada yazmaya başlamıştım, kendi çapında gelişmeye devam eden moda kütüphanemi. Modayı takip etmekle modayı bilmenin farklı şeyler olduğunu düşünüyorum. Sahip olduğum kaynakların devamı, gelen sorular doğrultusunda paylaşmaya devam :)
I started to write about my fashionable archive a while ago, here. I think catching up the news in the fashion  world and learning it are totally different things. Here is more of my sources, according to your questions :)

Moda üstüne sosyolojik bir araştırma. Toplumlarda modanın etkisi ve nasıl geliştiği üzerine. Bir de sadece Fransa'da moda kültürü ve gelişimine ayrılmış özel bir bölümü var.
A sociological research on fashion, how fashion effects the society and how it evolves. And there is a special section in it, deditaced to fashion culture and evolving process in France.

Modanın geçmişi ve günümüzdeki yeri üzerine genel bir bilgi kaynağı. Daha modasal okumanın başındaysanız bir sürü yeni şey öğrenebilmeniz mümkün, değilseniz çoğunluğu bildiğiniz şeyler ;)
A general information source for fashion history and fashion now. If you are a beginner about reading fashion, can teach you a lot; otherwise not so needed ;)

Bir kadının çantası, hatta bir erkeğinki de, karakteri / yaşam tarzı / hikayesi hakkında bir sürü ipucu ele veriyor. Kadınların çantasına ve hikayelerine yoğunlaşan sosyolojik bir araştırma, pek derin bir şey değil ama neden okunmasın :) Çanta kurcalama tam size göreyse buna da bir bakın.
Bag of a woman, actually bag of a man too, reveals a lot about that person's character / lifestyle / story. Again a sociological research about women's bags and their story, even it's a bit superficially written; there is no reason to not read it :) If you're into bags and their story, check this out too.

Osmanlı'nın modernleşme süreci ve Tanzimat döneminde modanın etkisi ve gelişimini anlatan bir kaynak. Yazarının Batılılaşma konusunda çok pozitif olduğunu söyleyemem ama okuduğunuz da gerçekten bir dolu bilgi ediniyorsunuz, önerdiklerimden..
Fashion in time of Ottoman Empire and especially the time between the18th & 19th century & the modernization process. The writer, herself isn't so positive about what happened I guess. Still, you can learn really a lot from this book.. 

Çok çok kapsamlı bir kaynak! Sayfa sayfa okuması zor ama önemli uygarlıkların hemen hemen tüm kostümleri ve onların nasıl dikildiğinden tutun da patronlarına kadar her tür bilgiyi bulabilirsiniz.
One of the most comprehensive sources I got! Hard to read it page by page but you can search what you need and find nearly every important costume with the information how it has been produced and measurements.

Basics - Fashion Design serisinin birinci ve beşinci kitapları. Çok kaliteli bir seri, diğer kitapları da edinmeyi planlıyorum ama en çok ihtiyaç duyduklarıma öncelik verdim. Kütüphanenizde bulunsun, ihtiyaç duyduğunuz anda yardımınıza koşacak türden :)
Basics - Fashion Design books are actually a part of a set but I bought what I needed first. Also nice to keep in your library, probably going to help you a lot :)

En iyisini sona saklamış olabilirim, evet ^-^ Moda öğrencisinin kutsal kitabı bu olmalı kesinlikle. Yazarı London College of Fashion'ın öğretmenlerinden ve emin olun bu kitap en az bir senelik moda eğitimine bedel. Kolay okunmuyor ama okuduğunuza değiyor. 
Saved the best to the last ^-^ The holy book of fashion students. Written by a teacher of LCF and it is probably equal to a year of fashion education. Takes a lot of time to read but totally worths.

Bu kitapları nereden bulabileceklerini soranlara: D&R (özellikle Kanyon şubesi), Robinson Crusoe ve YEM Kitabevi mabediniz olsun. Daha fazla kaynak arayanlar buraya -> My Fashion Archive #1
For more source click just there -> My Fashion Archive #1

17 Kasım 2012 Cumartesi

Stil Peşinde'yiz.

WoMEN ekibi Stil Peşinde! Stilinize güveniyorsanız kombininizi (ad & soyad bilgilerinizle beraber) iletisim@womendergisi.com adresine gönderin, ilk üçe girin ve yenimiyeni.com alışveriş çekinizi keyifle harcayın.. Aralık sayımızda yer almak da cabası ;)
Another feature of our WoMEN Mag is Style Chase! If you think that you're the one, send one of your outfit picture to the address, iletisim@womendergisi.com. Top three going to win shopping cheque at a valution of 125, 100 and 75 Turkish Liras from yenimiyeni.com.. (Turkish residents only.) Besides you're going to be on our first issue ;) 

16 Kasım 2012 Cuma

How to Keep the Doctor Away

"Güneş giren eve doktor girmez." demiş büyüklerimiz, ben de diyorum ki 'doctor bag' giren eve doktor girmez. Günışığından epey mahrum kaldığımız şu dönemde, kolunuza şu Marni güzelliklerinden birini taksanız -dürüst olun- insanın hasta olası dahi gelmez. Bir de bu sözün diğer ülkelerde elma versiyonu ama işinizi garantiye alın, paranızı bunlardan birine yatırın derim ben.
I think you probably heard that sunshine or one apple a day keep the doctor away. But I say that a doctor bag can keep the doctor away, as well. How can you possibly get sick while you own such a Marni beauty? Maybe not owning one can make you ill though. Suggestion: Get one.

15 Kasım 2012 Perşembe

Liquid Leather

Daha önce hiçbir sezonda mavi & siyah ikilisini bu kadar sevmemiştik. 'Lacivert ve siyah birarada giyilmez' tabumuzu yıkmanın şerefine her fırsat bulduğumda giyiyorum bu ikiliyi sanırım :) Havanın erken karardığı günler, (beni bile üşüten) soğuk havalar derken pek renkli parçalardan yana kullanmıyorum şansımı; aslında en çok ihtiyacım olan parçalar onlarken.. 
I don't remember that the combination of black and blue / navy wasn't much acceptable before. But I'm extremely happy that we broked our rule(!) and finally enjoy their company as much as I want, currently a lot :) Days getting dark really sooner + the weather is getting colder = I'm not really in the mood of wearing colourful pieces, although they're actually what I need..

Ceket / Jacket: Marni for H&M (hikayesi de burada / and click here for its story)
Etek & Çanta & Tasma / Skirt & Bag & Collar: H&M
Bluz / Blouse: Boyner
Ayakkabı / Boots: Asos

14 Kasım 2012 Çarşamba

Fishnet Leggings

Uzun aranın ardından bir "new in" postu, MMM for H&M koleksiyonu şerefine gelsin! Birkaç sene önce görüp beğendiğim Martin Margiela tasarımı file çorap görünümlü taytın revize edilmiş versiyonu an itibariyle koleksiyonuma katıldı :) İddialı kombinler bizi bekler ^^
After a long break of "new in" posts, I came back with a piece that deserves a post - thanks to MMM x H&M collaboration! It's fishnet thights which creates an extremely illusional look :) Beware yourselves, daring outfits are coming up ^^

11 Kasım 2012 Pazar

Bir Anna Değilim.. / Can't be an ADR..

Bir Anna del Russo değilim ama aksesuarlar üstüne söylemek istediklerim var. Kelimelerin yetersiz kaldığı noktada stiliniz, kıyafetleriniz konuşur; dünyaya imajınızla hitap edersiniz. Daha önce sayısız defa söylediğim gibi (bakınız ve bakınız) hayat kostümlü bir balodan farksız ve her kombin, yeni bir insan / karakter demek. Tarafınızı seçin ve stilinizin altını çizin; nedeni, niçini, nasılı WoMEN Dergisi'nin Aralık sayısında olacak ;)
Obviously I can't be an Anna del Russo, still have a few words to say about accesories and clothes. When the words aren't enough to tell, your style / what you wear starts to tell instead. You speak to the people with your image. And you become a different person / character with every single outfit as I said before (check here and there), life is nothing but a costume ball. Choose your side and underline style; wait WoMEN's December issue for more ;)

10 Kasım 2012 Cumartesi

Boys In Sweaters

Bu aralar en yeni versiyonlarından tutun da vintage, hatta erkek modellerine kadar tüm kazakları takipteyim. Erkeklerden de aynı özen beklenmektedir. Duyrulur :)
As you know I'm chasing after all kinds of sweaters vintage ones to newest and even the ones for men. Waiting for the same attention from men :)

Her stile yakışacak bir 'sweater' var. Jeremy Scott'un Bart Simpson'larıyla eğlenceli de olabilirsiniz, sade bir kazağı sneakers ve slim fit / skinny jean'le tamamlayarak cool da. Veya kumaş pantolon, deri ayakkabılarla resmiyete göz kırpabilirsiniz. Seçim sizin, seçeneklerse (neredeyse) sonsuz!
There is a sweater for every style taste. You can put a fun outfit up with Jeremy Scott's Bart Simpsons or be & look cool by matching a plain sweater with slim fit / skinny jeans and sneakers. There is always an option to dress up formal, even with sweaters - why don't you dare to try to wear one with smart trousers and loafers & brouges. The choice is yours, (nearly) endless possibilities are available!

Editorial: The Last Magazine "Boys in Sweaters"

9 Kasım 2012 Cuma

MMM for H&M

 Bir diğer H&M işbirliği Maison Martin Margiela koleksiyonunun satışa çıkmasına bir hafta kaldı, wishlist'i hazırlamanın tam zamanı - hala hazırlamadıysanız tabi.. Bu işbirliği hakkında blogta hiç yazamadım, fırsat olmadı ama görselleri merakla takip ettim. Ve bir sürü soru aldım, hepsini cevaplama zamanı :)
Just one week is left for another H&M collab, MMM collection. Time to set up our wishlists, if you haven't done yet.. I couldn't write anything about these news on blog but be sure that I was excited to see the results as much as other collaborations. You, my readers, have been asking many questions about them. Now it's the time to answer :)

Bence koleksiyondaki en muhteşem parçalar, pleksi topuklular! Bir de çizme versiyonu var ki, enfes ;) Açıkçası kıyafetler görsel olarak çok güzel ancak kalite bakımından MM6 koleksiyonuyla yarışır fiyatlarına rağmen kısmen zayıf. Bu topuklular dışında koleksiyondan aksesuarları veya deri / süet ceketleri edinmenizi önerebilirim.. Ama erkek koleksiyonunu epey başarılı buldum ;)
The most amazing piece is this plexi heeled pair of shoes among all designs, in my opinion! And the boot version of them is just fantastic ;) To be honest in spite of the high prices (which are near to MM6's actual prices) the quality of clothes were lower than I expected. If you're obsessed about getting a piece, get these heels or one of leather / suede jackets or accessories.. But men collection seemed nice to me ;)

Bu clutchlar sanıyorum ki herkesin wishlist'inde. Alıp almamak konusunda kararsızım çünkü kullanışsız gözüktü gözüme, sadece beyaz sneakers'ları kesin almaya karar verdim. Geri kalan tüm parçalar alışveriş partisinde ne bulabildiğime ve denediğimde ne düşüneceğime bağlı.
I guess all the bloggers going to chase these candy package-alike-clutches. I'm pretty unsure because they aren't really for use, actually pretty unsure about getting all or nothing. It's up to the crowd and which pieces they gonna leave for me, except the white sneakers. I'll get them in any case.

Koleksiyonun tamamı MMM'in eski tasarımlarının revize edilmiş versiyonları. Koleksiyonu birkaç kategoride incelemek mümkün; oversize parçalar, göz yanılsaması yaratan parçalar (bu eldiven çantalar da buna bir örnek), sıradan parçalardan giysi & aksesuara transfer edilmiş formlar ve iki farklı ürünün birleştirilmesiye oluşan elbise & ceketler.
All these pieces in MMM for H&M collection are revisions of former MMM designs. Mainly the collection consists of oversize, illusional (e.g. glove bags), transformed and deconstructed pieces.

15 Kasım'da İstinye Park H&M'de satışta, siz hangi parça için kuyrukta olacaksınız?
Going to be on sale on November 15th, for which piece you're going to line up?

7 Kasım 2012 Çarşamba

Statement Beanie

 Bugünkü koşturmacamın programını veriyorum: Okul, MMM for H&M lansmanı ve arkadaşlara ayrılan bir parça vakit.. Yine günün kurtarıcı bir statement sweater! Bu defa deri görünümlü bir legging'le kombinleyip kolaya kaçmadım, sanırım bu aralar Coco Chanel'in hayatını okumamla alakalı olarak tüvit etekle eşleştirdim.
Today's program is here: School, MMM for H&M event and a bit of time spent with friends.. And as always the statement sweater strikes again! But this time I didn't choose the easy way by wearing leather leggings underneath, then I matched it with a tweed skirt -probably under the effect of Coco Chanel's life that I'm currently reading.

Ama ben ciddi kombinler yapınca büyük ihtimalle hikayenin sonunda nolduğunu biliyorsunuz! Ciddiyetsizleştiriyorum :) Yağmur sayesinde neredeyse iki aydır beklediğim an geldi, beremi taktım ^^ Sanırım saçlarım ıslanmadığı sürece yağmurla iyi geçinebilirim..
Can I guess what happened after I got this serious outfit? Of course made it look unserious by colourful statement earrings and my lovely beanie (thanks to the rain). While wearing a hat or a beanie, it's ok to getting wet isn't a huge deal..
 
Kazak / Sweater: Asos
Etek / Skirt: C&A
Küpe & Bere / Earrings & Beanie: H&M


5 Kasım 2012 Pazartesi

My Little Princess

Uzun zamandır bir film hakkında yazmıyordum, dürüst olmak gerekirse izlemiyordum da.. Ama geçtiğimiz ay bu zamanlarda Suç ve Ceza film festivalinde seyrettiğim Prensesim (orijinal adıyla My Little Princess) zihnime kazınmıştı. Kostümleri, müziği ve hikayesiyle eşi benzeri yok.
I wasn't writing about a film since a long while, actually wasn't watching any too.. But the one, My Little Princess which I watched last month was stunning. It's possible to compare it with any other film, all of the costumes, music and the story itself are unique.

Kızını erotik fotoğraflarının yıldızı ve ilham kaynağı yapan bir anne ve çocukluğunu es geçmek zorunda kalan kızının hikayesi. Kimilerine rahatsız edici gelecek sahneler çıkabilir. İnsanı daha da çarpan yönü filmin konusunun filmin yönetmeni Eva Ionesco'nun gerçek hikayesi olması. Bu kareler de Eva Ionesco'nun, annesi tarafından çekilen gerçek fotoğrafları. 
Story of the film is actually the story of director, Eva Ionesco. A mother and her daughter as a muse and the star of her erotic photographs. Some may find those disturbing but this actually the thing what makes the film so fascinating. Black & white photos are the real photos of Eva Ionesco, taken by her mother Irina Ionesco. 

Bu kolaj filmde dikkatim çeken sahnelerden, "Death is a party." de unutulmayacak repliklerden. Fransız yapımı bir filmde kırmızı rujun eksik olması mümkün değil. İzledikten sonra şöyle bir duruyor, sonra dönem dönem filmden kareler - müzikler aramaya başlıyorsunuz. Seyredin.
This collage is from the most eye-catching scenes and the quotation "Death is a party." is hard to forget. Another French movie feautring red lips. After watching it, it's possible to make you stop and think for a while; then you eventually search for a scene on the internet. A must-watch.

4 Kasım 2012 Pazar

@ Chedeliko Design Studio

Geçtiğimiz gün, bu aralar var gücümle Aralık sayısı için çalıştığım WoMen Dergisi bahanesiyle uzun süredir tanıdığım ama atölyesini ziyaret etme fırsatı bulamadığım Chedeliko'nun yanındaydım. Dayanamayıp çektiğimiz karelerden birkaçını paylaşmak istedim.. 
Finally I spent my former day at Chedeliko's design studio. I know her for a long time but didn't have the chance to visit until yesterday. Here is a sneak peek from our shoot..

Sürprizlerle dolu biri o! Gün boyu kombinden kombine girdim ve her bir kombinde farklı bir kimliğe büründüm. Hiç de pişman değilim :) Müthiş enerjisi sayesinde yorulduğumu hissetmedim bile. Sanırım fazla boşboğazlık yaptım bile, daha fazlası WoMen Dergisi'nin online yayın hayatına başlayacağı Aralık sayısında olacak. Bayilerinizden ısrarla isteyiniz :P
The creator of Chedeliko, Seden, is full of surprises! I changed my outfits all day long and became another person in every single outfit. It was fun, I don't regret it :) Thanks to her never-ending energy, I didn't understand that I got tired. Just released a lot more than I should, I guess. You'll read & see more on WoMen Mag's first issue which will be published online in December. 

2 Kasım 2012 Cuma

ANORAK

VMAN'in Eylül sayısındaki editorial'ında kullanılan anorağın mevsimi İstanbul'a an itibariyle gelmiş bulunuyor.  Kendimizi yağmurdan korumak için artık her yol mübah! Üzgünüm, ıslanan bensem eğer yağmurları sevemiyorum.. 
The season of anoraks which are featured on one of VMAN's September editorial has just arrived. Now anything goes not to get wet! Sorry but if I'm the one who is under the rain at that moment, it ain't possible to enjoy that rain for me..

Moncler ve benzeri markalarla artık trendlere göre kendini bir parça dahi olsa yenileyen anorak, ilk olarak kutuplardaki ve Grönland'daki yerel halk tarafından rüzgar ve ıslaklıktan korunmak için hayvan derisinden yapılmış. Terim olarak İngilizce'ye 1930'lu yıllarda girmiş ve Grönlandlı kadınların ve gelinlerin giydiği bir parça olarak anılmış. 50'li yılların başlarında naylondan, sonlarındaysa poplinden (sık dokulu pamuklu kumaş) yapılıyormuş.
Anorak is an (kind of) invention of Arctic and Greenland people, to protect themselves from wind and wetness. It didn't appeared in English until 1930s and named as a piece worn by Greenland women and brides. In the early 50s it was made of nylon and was made of poplin (strong fabric in a plain weave). Today the design of anorak regenerates itself under the effect of trends, e.g. Moncler.

1959 yılındaysa Vogue'da 'fashion item' olarak tanıtılıyor ve BAAM! O günden beri moda dünyasında kabul görmeye başlıyor.. Sanırım bu editorial da ne kadar stil sahibi kullanılabileceğine dair canlı bir kanıt ;)
And it has been accepted as a 'fashion item' since 1959 because Vogue said so :) Still, the fact it can look very stylish is a fact. This editorial is the visual evidence ;)

Editorial: VMAN #27 "ANORAK"