31 Mayıs 2012 Perşembe

Perşembeleri Buluşma Noktamız ^^

Baktım paylaşma aşkımın biteceği yok, Perşembe günleri için MosModa Blog'a da el attım :)
Geçen hafta bir tanışma yazısı yazmıştım, bugünden itibaren moda üstünde konuşmaya başlıyoruuz! Herkesi beklerim, her Perşembe MosModa Blog'ta da görüşmek üzere ;)


As I understood that I'll never get enough of sharing, I also started to write for MosModa Blog :)
Last week I wrote an introduction post but from today on we're starting to talk about serious stuff like style and fashion! Wait you all on MosModa Blog every Thursdays ;)

Eğlencelik: partyrockclothing.com

LMFAO'nun Sorry for Party Rocking ya da Sexy and I Know It şarkısını illaki bir yerlerde duymuşsunuzdur. İlginç kıyafetlerinin kliplerini seyredenlerin gözünden kaçacağını zannetmiyorum.. Temalı parti düzenleyenlere, şaka yollu hediye arayanlar için Party Rock Clothing iyi bir seçim olabilir:
I'm pretty sure that you heard LMFAO's one of the songs Sorry for Party Rocking or Sexy and I Know It. If you also watched their videos, you must be noticed the way they dress up.. Party Rock Clothing can be a nice choice for themed parties or funny gifts for birthdays:

Umarım amacınız cidden bunları giyip dolaşmak olmaz :)
Hope you won't planning them to wear on streets :)

Normal bir insan böyle bir "animal print overdose"unu kaldırmaz!
I don't think that a normal human body can handle with this much animal print!

Şakayı dozunda bırakacaklara aksesuarlar yeter de artar bile.. Sıra tabi bir kurban seçmekte :P
Accessorises are already enough to make people smile.. All you need to do is finding a person to surprise :P

30 Mayıs 2012 Çarşamba

Mint Scented Nails

Pastel'in kokulu oje çıkarttığını duymayan kalmadı sanırım :) Herkes nasıl bir şey olduğunu heyecanla beklerken benim bir kriterim dahi vardı, çünkü önceden Rimmel London'un kokulu ojelerini denemiştim..
Probably most of you all heard that Pastel Cosmetics released scented nail polishes :)

Pastel firması blogumda o kadar çok mint yazısı görmüş olacak ki bana nane kokuluyu göndermişler :D Bu rengi bir yerden hatırlıyorum! Daha önce çok benzeri ben franken olarak yapmıştım ama OPI Green Gargantuan Grape de aynı tonlarda.
I guess Pastel saw that I'm really into mint colour so they sent me the mint one :D Bu I remember this colour from my first franken and OPI Green Gargantuan Grape.

Esas olay kokusu tabi ki! Ellerinizi yıkaya yıkaya bir süre sonra çok hafifliyor ama sürdüğünüz ilk gün boyunca ferah nane kokusu garanti :)
The thing about it is the scent of it, for sure! Even after a while it became less noticable, your nails smell mint at least for a day :)

29 Mayıs 2012 Salı

Cartoon Character

Benim için giyinmek demek, her gün farklı konsesptteki bir kostüm balosuna katılmak gibi bir şey! Tabi temaya ben karar veriyorum.. :) Istancool'un 2. ve son gününde Ferzan Özpetek söyleşini dinlemeye giderken çizgi filmlerden ya da bir Roy Lichtenstein pop - artlarından fırlamış gibi olmak istedim: 
For me dressing up is like going to a different costume ball everyday but I came up with the concept for sure :) On Istancool's second and last day I want to be a girl out of cartoons or Roy Lichtenstein's pop - arts:

Söyleşi çok keyifli geçti, Ferzan Özpetek'in tarzını ve yaklaşımını çok sevdim. İşine olan tutkusu, koruduğu amatör ruhu ve bundan zevk alması ilham verici! Filmlerini daha yakından takip etmeye de karar verdim :)
I was there for Ferzan Özpetek's interview which was really enjoyable. I loved his passion about making films, his well - kept amateur soul and the way he enjoys all the things he does! And decided to pick up his films :)

O gün Tophane-i Amire'de devam etmekte olan Çizgi sergisi, benim temama da çok uyunca bir karecik de olsa yazıma eklemeden olmazdı..
And there was a mini exhibition of cartoons that day which fit really well to my outfit..

Ve hepinizin bayıldığı çantam ^^ Şimdi neden "kırmızı olsun, üç kuruş fazla olsun" dendiğini anlıyorum ;)
The bag that you all asked for ^^ Now I understand why people always choose the red one ;)

Istancool benim için böyle biterken bir de Laci'yle tanıştım! Hala onu tanımıyorsanız ışınlanacağınız adres:
While Istancool ended in such a way, I also met Laci! If you still don't know her, click:

T-Shirt: Cüneyt Arkın & Koton
Kolye / Necklace: C&A
Etek / Skirt: H&M
Çanta / Bag: Oasap
Sandalet / Sandals: Asos

28 Mayıs 2012 Pazartesi

Unforgettable Moment!

Gelelim unutulmaz ana :) Söylenecek fazla şey yok aslında.. Carine Roitfeld'i dünya gözüyle gördüm, kitabımı imzaladı ve anı ölümsüzleştirdik! Fazlasıyla heyecanlıydım ve çok fazla konuşamadım. Neyse olur da bir gün koleksiyonları Paris Moda Haftası'nda görücüye çıkarsa mutlaka görüşürüz :P
And that's unforgettable moment :) There isn't much to tell actually.. I saw Carine Roitfeld, she signed my book and we made the moment eternal with a picture! I was too excited and couldn't tell her much. But I'm pretty sure that we'll be able to see each other during the PFW, where I'll present my fashion collection :P

Irrevent kesinlikle ilham verici bir kitap! Ve artık kütüphanemin baş tacı :)
Irrevent is an absolutely inspiring book! And now the precious one in my library :)

-Istanbul the 26th of May-
TO EDA
Nice to meet you here! Lots of love.
Carine xxx.

Pumpkin Pie

Istancool'un Vakko Merkezi'nde geçirdiğimiz günkü kombinim.. Aslında Riccardo Tisci (Givenchy'nin baş tasarımcısı) ve Carine Roitfeld için gittim o gün ama Riccardo Tisci'nin gelmemesi büyük hayalkırıklığı yarattı. Yine de asla unutamayacağım günlerden birini geçirdim!
The outfit of the day Istancool took place at Vakko.. Actually I was there for Riccardo Tisci (Givenchy's head designer) and Carine Roitfeld but later we found out that Riccardo Tisci didn't come. Still it was an unforgettable day!


Kombinimin aslında Cadılar Bayramı'na ne kadar da uygun olacağını düşünüyorum da :)
Afterwards I thought this outfit might be a good one for Halloween :) 


T-Shirt: Zara
Etek / Skirt: H&M
Ayakkabı / Shoes: Melissa + Lovefoxx
Çanta / Bag: Koton

27 Mayıs 2012 Pazar

Istancool'un Ardından..

Bu haftasonunun etkinliği tartışmasız Istancool'du! Elimden geldiğince takip etmeye çalıştım ve geçtiğimiz senelerde gerçekleşenlere katılmadığım için pişman oldum.. Şimdi size anlatacak çok şeyim, gösterilecek kombinlerim var :) Okumaya hazır mısınız?


This weekend's event was Istancool for sure! I tried to catch the panels that I'm interested in and now I regret that I didn't care much about Istancool in past years.. Now I have many things to tell you, outfits to show :) Are you ready to read?

Vakko Dünyası / World of Vakko

Istancool etkinliği için gittiğim Vakko'nun Genel Merkezi'nden aslında hiç ayrılmak istemedim :) Şen Şapka'nın eski reklamlarından tutun da Vakko'nun özel koleksiyon eşarplarına, önemli sanatçıların bazı eserlerine kadar tasarım dolu bir mimari harika olan bina! Yaklaşık 1 sene kadar önce Stephen Jones sergisi için gitmiştim, tekrar görebilmek güzel oldu :) 
I didn't want to leave the main center of Vakko which I visited for Istancool event :) So many designs/inspirational details in such a beautiful building! I was been there for Stephen Jones exhibition 1 year ago but it was to nice be there again :)

Bu arada Kreatif Endüstriler Kütüphane'sini şiddetle öneriyorum, kendimi kaybetmek istediğim türden bir yer! Sadece gitmeden önce randevunuzu almayı unutmayın ;)
By the way I highly recommend the Library of Creative Industries, kind of a place that I want to lose myself! Just don't forget to make an appointment before you go :)

25 Mayıs 2012 Cuma

Stuck in the Middle

Bu aralar havalar da, ben de pek bir arada kaldım. Sabah yazı yaşıyoruz, akşam sonbahar geliyor. E ben de ne giyiceğimi şaşırıyorum haliyle.
Nowadays the weather and I seem pretty stuck in the middle. In the mornings it's like summer, in the evenings it's autumn once again. So I also can't decide what to wear.

Mesela üstüme bu kadar vahşi görünümlü bir üst giyip altına çocuksu, "girlish" slipperlar seçiyorum :)
For instance I match a wild top with polka - dotted girlish slippers :)

Demem o ki; yaz gelsin, çünkü güneşli havada çekilen fotoğrafları hiçbir şeye değişmem ;)
All I want say is;hope that summer will come sun, because the photos taken under the sunlight always look better ;)

Atlet / Top: Chick with Guns
Jeans: Pull & Bear
Slippers: Dorothy Perkins (new)
Saat / Watch: Breil

23 Mayıs 2012 Çarşamba

Out Of The Streets - 1

  Bugün stil köşesine bir konuk var. Beril'in muhteşem ayakkabılarıyla siz de tanışın istedim!
Today we have a guest. I want you to meet Beril's amazing sneakers!

Siz "Converse ne zaman bu ayakkabıları satışa çıkarttı? Nasıl kaçırdım ben!?" diye sormadan önce ben söyleyeyim, bu ayakkabılar tam bir yıl sürmüş bir DIY projesi.. Beril bu çalışmada Joan Miro'nun "The Garden" çalışmasından ilham almış, biraz da yorum katmış ve el emeği göz nuru ayakkabılarını kendine hediye etmiş :) Siz de bu şekilde ayakkabılarınızı kişiselleştirebilirsiniz ;)
Before you ask which Converse limited edition collection it was, I must say that this all her DIY project which took one year to complete.. Beril got inspired by Joan Miro's work, "The Garden" and added also few things from herself and gifted herself :) You can also customize your sneakers like this one ;)

  Ve İspanyol sürrealist ressam Joan Miro'nun 1925 yılında yaptığı "The Garden" adlı resmi. Bugün bu tablo İngiltere'deki Tate Modern'de sergileniyor. 
"I try to apply colours like words that shape poems, like that notes that shape music." - Joan Miro
And Spanish painter Joan Miro's "The Garden". As you can see he is a surrealist. Now this painting can be seen at Tate Modern in UK. It's painted in 1925.

Funky French Tips

Normalde French manikürle uzaktan yakından alakam yoktur! Ama ne zaman ki -birkaç sene oldu belki de- French'leri renklendirdik, o zaman "I'm in!" dedim :)
Normally I'm not a French manicure girl! But when French manis became coloured -it may have been few years-,  I said "I'm in!" :)

Taban rengi / Base colour --> Rimmel London Caramel Cupcake
 Uç rengi / Tip colour --> Rimmel London Limealicious

21 Mayıs 2012 Pazartesi

E is for EDA

Her ne kadar belli etmesem de adımı seviyorum :) Künye tarzı parçalar pek benim tarzım değil ama E harfini de genelde gördüğüm yerde affetmem :D
Even you can't notice I actually do love my name :) But prefer have an E on me rather than my complete name.. So wherever I see an E, I may get it :D

  Çanta / Bag: Asos
Atlet / Top: H&M
Şort / Shorts: GAP
Hırka / Cardigan: Mango

Marni for H&M bilekliğim <3 Keşke diğer bileklikleri de alsaydım diye hayıflandım.. Ama bu model için tavsiyem örgü kazak & hırkalarla takmayın!
My dearest Marni for H&M bracelet <3 I regret that I didn't get other bracelets.. But my advice about this one, don't use it with your knitwear!

Toplanma sebebimiz bu defa Zeys.. Başka kimler var peki?
FashionOnBoard, Duygu, Stylish Times ve kamera arkasında TrendyDolap
We were together for Zeys.. Who else was there?
FashionOnBoard, Duygu, Stylish Times and at the backstage TrendyDolap

İnsanlar isimleriyle yaşarlar, adınızın anlamını bilin ve sevin :) Hepsi bu kadar..
People live with their names, know the meaning of it and love it :) That's all what I want say..

20 Mayıs 2012 Pazar

Sevgili Yaz, / Dear Summer,

Kısacık bir süre için gelmiştin, kendi adıma konuşuyorum ki her şey çok güzeldi! Hatta birkaç gün içinde giyerim umuduyla tüm sandaletlerimi ayakkabı dolabımın ön taraflarına dahi taşımıştım.. Derken hava geri soğudu, sağanak yağmurlar yağdı. Hazırlıklar tamam, seni bekliyoruz :)
You have been here for a tiny amount of time, I'm speaking for myself, it was so nice! I also arranged my sandals, hoping I can wear them in couple of days.. Then it became colder again and rained. All the preparations are done, we're waiting for you :)

Sandalet giyerim planlamasıyla ojelerimi de sürdüm. Renk Rimmel London'un yeni gelen renklerinden Sun Downer. Gün batımı turuncusu ya da yaz gecelerinde yudumluyacağınız Sex on the Beach renginde ;)
The colour is from Rimmel London's newest colours, Sun Downer. Its a sunset orange or the colour of Sex on the Beach, which you drink at summer nights ;)

Çirkin sandaletlerim de hazır. Bazı şeyler vardır, kesinlikle güzel değillerdir ama bir yandan çok da çekicilerdir, işte bu yüzden çok seversiniz. Bu sandaletlere karşı duyduğum hislerin tanımı bu. Bir sokak stili blogunda gördüm, aşık oldum, aradım ama bulamadım, sonra Asos'ta karşıma çıktı! Ve bugüne geldik..
Even my ugliest pair of sandals are ready. There is a few things in life, you know that they aren't beautiful but they attract you somehow. I can say that I feel exactly this for my sandals. I saw them on a street style blog, loved them, searched but couldn't find, then they appeared on Asos! And we came to day..

Sevgiler, Eda
Loves, Eda

Lükse Övgü / Éloge du Luxe


 "Lüks, insana düş kurdurur. Onun başlıca işlevi budur."

"Lüks mal dünyasına ait değildir ve parasal işlemin bütünüyle dışındadır. İnsanoğlunun mutluluğu ele geçirme yetilerinden biridir o. Lüks elde edilmesi gereken bir sonuçtur -tıpkı bir iyilik gibi-, sahip olunması gereken bir nesne değil."

"Birden Stendhal'ın bir tümcesi geldi aklıma: "Yaşam sabahlardan oluşur." Doğru, başlangıç büyük bir zevktir, ancak bedenimle ruhum huzur içindeyse onu sevebilirim, bu yüzden adına öğle uykusu, yürüyüş, kendine ait zaman, dinlenme, mesafe, lüks ve tembellik denen o bakımı uygularım onlara."

"Zamana paha biçilmez bir değer kazandıran yaşama sanatı, bir varoluş tarzı."Lüks kavramına sayısız kaynaktan yararlanılarak farklı bir açıdan bakmak isteyenlere.. Yoğun içeriğine rağmen akıcı dili sayesinde bir çırpıda okunacak türden.
Thierry Paquot looks over the concept "luxury" from a different perspective with quotes and referrals to many important works of literature and men of letter. Although its intense content, it's easy to read with help of its fluent language.


"Luxury, makes people fantasize. This is the luxury's main function."

"Luxury doesn't belong to world of capital and absolutely out of financial process. It is one of the abilities of humankind to seize the happiness. Luxury is a consequence which should be gained -like a goodness-, not an item to buy."

"Suddenly a quote of Stendhal came to my mind: "Life consists of mornings." True, the beginning is a great pleasure, but I can only love it if my body and soul are in peace, that's why I care them with siesta, walk, time for myself, rest, distance, luxury and laziness."

"An art of living which brings in an incredible value to time, a style of being/existince."