31 Mart 2012 Cumartesi

Trend: Ebru / Water Marble

Aslında ebru sanatı kültür avantajımızla çok yakından tanıdığımız bir sanat, ben aile avantajıyla daha da yakından tanıyorum ki orası ayrı bir hikaye :) Gelelim bu seferki trende:
Actually we -Turks- know art of paper marbling really well with the advantage of our culture and I know it even more with the advantage of my family :) But it's a different story, let's check our new trend:

Gördüğünüz bu tasarımlar Stella McCartney'in Winter 12 Evening koleksiyonundan.. Bir tek mavi - yeşil - sarı - beyaz dörtlüsünü kullanmamış ama :) Sondaki ebru desenli ceket-elbiseyi birkaç gün önce Rihanna giydi hatta..
These designs are from Stella McCartney's Winter 12 Evening collection.. She didn't used just the combination of blue - green - yellow and white :) As you may know Rihanna already wore that marble printed blazer dress..

Kırmızı - turuncu - beyaz üçlüsüyle de şahane parçalar çıkartmış ortaya. Ayrıca ebru deseni sadece kıyafetlerde değil, ayaklarda ve aksesuarlarda da görüyoruz!
The awesome pieces with the combination of red - orange - white. And we see marble prints on feet and accessories too!

Stella McCartney'in desenler konusundaki yaratıcılığını çok seviyorum, acaba siz de bu parçaları benim kadar zevkle giyer miydiniz? :)
I love Stella McCartney's creativity when it comes to the prints, the thing I'm curious about is would like to wear these designs as much as me? :)

30 Mart 2012 Cuma

Skulls

Farkında değiliz belki ama bazı şeyler sadece bir ünlü giydi diye trend olmuyor. Moda ciddi anlamda eğlence hayatından, sanattan, müzikten ilham alıyor.. Sadece Akaretler'de bu iki kurukafaya rastladım, tesadüfün böylesi :)
People usually think that celebrities set the trends but actually entertainment sector, art, music, life on the street set the trends.. I came across to these skulls on a shopping street, what a coincidence :)

Kurukafalı kolye veya bileklik istiyordum, gökte ararken yerde buldum. Renkleri de tam yazlık, bol bol kullanıcam ;)
I was willing such a necklace or bracelet, as I lost my hope I found one. Lucky me ;) They are also very nice for summer..

Bu da kombinin geri kalanı! En olmadık diye düşünülen renklerin aslında doğru bir kullanımla bir arada çok çok güzel de olabileceği ne yazık ki gözden kaçıyor :( En azından siz bir şans verin :D
Rest of the outfit! Give a chance to mixing colours that you always think they wont go well together :)

Kolyeler / Necklaces: Indus
T-Shirt: Crazy
Etek / Skirt: Mango

L'oreal Mega Volume Collagene 24H Rimel

Karşınızda L'oreal'in yepyeni rimeli! 
Meet with L'oreal's new mascara!
Vaad ettikleri: Mega dolgunluk, mega siyah kirpikler, mega kalıcılık, mega fırça.. Kulağa mükemmel geliyor değil mi? :)
It promises mega volume, mega black lashes, mega lasting and mega brush.. Sounds good, isn't it? :)

Mega fırça konusunda yalanları yok cidden :) Ben tester ürünleri denemem, spontane alışverişlerde rimeli fırçasına göre seçerim.. "Ne kadar tombik, o kadar iyi" benim mottom :D
Mega Brush - Approved :) I don't try tester products at stores, so when I do some spontaneous make-up shopping; "Thicker brush is always better" is my motto :D

Kirpiklerimi epey uzattı, gayet siyah yaptı ve 24 saat kalıcılığını deneme şansım olmasa da 12-14 saat için garantisini verebiliyorum! Dolgunluğa gelirsek mega dolgunluk göremedim :( 
It made my lashes really long and black. Even I couldn't keep it for 24 hours, I can promise 12-14 hours with nice looking lashes! But I couldn't see any volume :(

Bu L'oreal rimelin gelişmiş versiyonu, olur da ikisinden biri alma konusunda kararsız kalırsınız diye! Anladım ki, L'oreal rimellerin benim kirpiklerimde hiçbir zaman dolgunlaştırıcı etkisi yok, başka deneyen varsa çıksın meydana :D
If you should between this one or the one which I wrote here, this one is much more better. But I realized that L'oreal mascaras volume effect doesn't work on me :D

*Bu ürün tanıtım amaçlı olarak gönderilmiştir, yazdıklarım şahsi görüşlerimdir.

29 Mart 2012 Perşembe

ELLE Ayın Blogger Adayı!

Herkese merhabaa :) Cuma gününün sürprizi benim için Elle Türkiye'nin Ayın Bloggerı yarışmasına aday gösterilmiş olmam oldu! Bilgisayarın karşısında şok geçirdim :D
Hey everybody :) On Friday a surprise was waiting for me, I'm nominated for Elle Turkey's Blogger of the Month competition! I was totally shocked :D

Her ne kadar seçilen fotoğrafım en en iyilerden olmasa da, eminim ki siz benim stilimi & fotoğraflarımı biliyorsunuz :) Geriye sizden desteklerinizi istemek kalıyor, hadi beni Ayın Bloggerı yapıın ;)
The photo that they chose isn't the best one but I'm sure that you all know my style & photos :) So the only left is to ask for your support, let me be the Blogger of the Month ;)

SON GÜNLER! DESTEKLEMEDEN GEÇMEYİN!
LAST TWO DAYS! PLEASE SUPPORT ME!
Linkteki fotoğrafı "Beğen"melisiniz / You should "Like" this photo:

Nail Ring

Şimdilerde en son trend "tırnak yüzükleri".. Bu trend tam anlamıyla ya çok sevilecek ya da nefret edilecek bir tarz. Son yıllarda iyi ki ön yargılarımı kaybettim, çoğu şeye bir şans veriyorum!
Nowadays everybody is crazy about "nail rings".. This trend is one of them which love or hate. Luckily I lost prejudices long while ago and gave a chance to them!

 Sonuç olarak ben de bu yüzüklerden edindim.. Pişman mıyım? Hayır, nadiren de olsa değişiklik olsun diye bir güzel kullanıcam..
So I got one too.. Did I regret? Not at all! I'll use it, when want a bit change..

Merak edenleri için nereden aldım?
Where I got this?
..sadece 3 Pound'cuk ve tüm dünyaya shipping var :)
..only 3 Pounds and international shipping :)

28 Mart 2012 Çarşamba

China Glaze Sun Worshipper

Bu oje kargodan geldiği günden beri sürmek için birazcık güneşli bir gün bekliyordum, en sonunda dayanamadım ve sürdüm :) Aslında aşağıda da göreceğiniz tüm fotoğraflardan daha da parlak duruyor tırnaklarda..
Since the day I got this nail polish, I was waiting for an enough sunny day to wear it but I couldn't wait more and it's on my nails now :) Actually it's much more brighter than you see on photos..

Karanlıkta bile bu ojelerle dikkatleri rahatça üstünüze çekebilirsiniz! Sanırım bu ojenin tek kötü yanı yapısının çok çok sulu olması. Sürerken ciddi zorlandım, neon ojeler neden bu kadar uğraştırıcı oluyor hep? :(
You attract the attention even in the dark with this nail polish! But its problem is its thickness.. It's so hard to apply it, why all neon nail polishes should be like that? :(

27 Mart 2012 Salı

Inspiration: Kolaj Meselesi / Collage It

Moda sektörünü bir tek yeni koleksiyonlar çıkıyor, giyiyoruz, bakıyoruz gibi düşünmemek lazım. Sayılı marka için geçerli olsa da bazı reklamlar gerçekten ilham verici.
Don't think that fashion industry only consists of new collection and fashion shows. Even my word is only valid for some brands, ad campaigns also can be really inspiring.

Ve Prada bu sezon beni bir kez daha şaşırtıyor! Ne zaman Prada'yı bu kadat sevmeye başladım acaba? :)
And Prada surprises me again! When I start to love Prada this much? :)

Ama bu kolajları yapmanın da bir yetenek meselesi olduğunu düşünüyorum.. Özenle yapılmış kolajlar çok beğenilip ilham verici olabilirken, çok alakasız kolajlar da göz yorucu olabilir.
But I think preparing collages is serious stuff.. While well-made ones can be inspiring, mix of too many irrelevant details can eye-tiring.

L'Officiel de bu fikri sevmiş olmalı ki iki farklı kapağında da az ve öz olsa da kolaj çalışması yapmış..
As I understand L'Officiel loved this collage idea and used it succint..

Şu aklımdan geçenler: Ne zaman boş vaktim olur acaba? Ben de kolaj yapmak istiyoruuum ;)
My current thoughts: Oh, when I can have some free time? I also want to prepare collagess ;)

Trend Alert!

Farkındaysanız trendler hep kadın giyiminde ortaya çıkıyor ardından erkeklerin dünyasına giriyor.. Bu söze kanıt olarak tüm Do or Don't yazılarımı da gösterebilirim :D (örn: sim, çiçek deseni..)
 You may noticed that a trend first effects womenswear and than menswear.. I can prove my word with all my Do or Don't posts :D (eg: glitter, florals..)

İlk defa bu olayın tam tersine işlediğine şahit oldum, bunu bas bas duyurmadan da rahatlayamazdım açıkçası :)
Bu trend de ağ gibi delikli dokular, çoğunlukla da deride rastlıyoruz.
For the first time the process went reverse, I couldn't skip by that :) And this trend is perforated materials.
Topshop

Jimmy Choo

J.W. Anderson

Peki erkeklerde nasıl görmüştük ki bunu diyenler için.. hoop Dolce & Gabbana SS12 Menswear defilesine ışınlanıyoruz:
Let me remind where we saw them before.. back to Dolce & Gabbana's SS12 Menswear show and all the collection is made by perforated materials:

 
Kızlar sakin olun, beyler de bir kerecik "trendsetter" olsun :)
Calm down girls, let the guys be "trendsetter" for a single time :)

26 Mart 2012 Pazartesi

İpekyol'un Yepyeni Ayakkabı Koleksiyonundan Size Özel Hediyeler…

 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonları mağazaları renklendirmeye başlarken bu sezon İpekyol’un çok özel bir süprizi oldu.

Kendi tarzını yaratan şık ve modern İpekyol kadınları, giyimlerindeki tasarım ve kalitenin tamamlayıcısı olacak yepyeni İpekyol ayakkabı koleksiyonuyla buluşuyor.

Koleksiyon onlarca renk ve desenle yorumlanırken;
Business, Smart Trendy, Smart Casual ve Elegant temalarıyla tüm zevklere hitap edecek gibi.

Bu özel koleksiyondan dilediğiniz 1 çift sizin olabilir! http://www.hurriyetaile.com/ipekyol sitesinde sizi, tüm koleksiyonu görebileceğiniz, İpekyol’a özel bir ayakkabı odası karşılıyor. Burada en beğendiğiniz ayakkabıyı seçip, size özel verilen linki paylaştığınız takdirde ayakkabı sizin! Tabi ki her hafta toplam 10 kişiye verilecek hediyelerden birini almanızın yolu, size verilen linki en çok paylaşan bu 10 kişiden biri olmak.

Ayrıca, göz atmak isterseniz, İpekyol web sitesi www.ipekyol.com.tr'de bütün İpekyol koleksiyonu yer alıyor. Sezon ürünleri iddialı olduğu kadar farklı temalarıyla beklentilerin üzerinde bir görsellik sunuyor.

Kampanya 23 Mart – 20 Nisan arasında Hürriyet Aile web sitesinde.

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Vintage Effect

 Aslında ne kadar "vintage" düşkünü bir insan olduğum şüpheli ama kesin olan bir şey var ki o da fotoğraflarda "vintage efekti" seviyor olduğum..
I'm not a kind of person who loves "vintage" a lot but the obvious thing is I love "vintage effect" on my photos..

Özel bir yanı yok bir kombinin, tek hoşuma giden ışık oyunları :) Görün istedim..
Not a special outfit, I just liked the lights :) And want you to see..

25 Mart 2012 Pazar

Dişi Mad Hatter: Effie Trinket

Açlık Oyunları serisini nasıl bir çırpıda ve severek okuduğumu şurada anlatmıştım.. En sonunda bir kitabın daha filmi tarafından katledilişini seyredeceğim gün gelmişti ki, işler pek öyle olmadı :) Filmi bence kendi gözlerinizle görün diyip yeni stil ikonumuzla tanışma faslına geçiyorum:
I already told you that how much loved The Hunger Games here.. Finally was going to watch how they ruined the real story, which happened not so :) I prefer not to kill your curiousity, I'm just going to introduce you a new style icon:

Effie Trinket
Alice in Wonderland'deki Mad Hatter'ın (Johnny Deep) dişi versiyonu olsa bu kadar olurdu dedirtti bana.. Aynı sıradışılık, aynı farklılıktaki makyaj. Gördüğünüz gibi kendisi trendleri de takip etmiş, topuklular içinde giydiği soket çoraplar mesela :D
Isn't she very much like Mad Hatter from Alice in Wonderland? As you see she follow the trends too, she wears socks in heels :D

Kostümleri, makyajı üstünde uzunca düşünülmüş bir kararkter olmuş kesinlikle! Makyajın tamamının yapılması 2,5 saat alıyormuş. Kostümlerinde doğadan bolca ilham alınmış (üstte bolca çiçekli görüyoruz mesela).
Her costumes aren't accidental choices.. We saw a well-thought character! Doing her make-up took 2,5 hours and her costumes & style is inspired by nature (as you see above, lots of flowers).

Çoktan kendisi için sahte "Vogue - Panem Edition" kapağıda yer verilmiş :) Moda dünyasına ilham olma meselesi burada bitmiyor tabi, Effie Trinket adına sayısız Polyvore kombini de hazırlanmış.. Filmindeki önemli sözleri Tumblr ortamında durmadan paylaşılıyor. Ve son birkaç gündür Weheartit.com'da Açlık Oyunları çılgınlığı yaşanıyor! Elizabeth Banks'i bu inanılmaz dönüşüm için tebrik etmek de şart tabi :)
-
Already her fans made a fake "Vogue - Panem Edition" and she's on the cover for sure :) She's not the only inspiration for fake Vogue, there is also many Polyvore sets inspired by her.. Her quotes are everywhere - especially on Tumblr. And last of all everybody is crazy about Hunger Games now! And we should congrate Elizabeth Banks for this transformation :)

MORjinal Takılar

Genelde site keşifleri yapıyorum biliyorsunuz. Bugün de sizin Özge nam-ı diğer Junkhead'in yaptığı cici bici takıları göstereyim dedim.. Dondurma sezonunu bu takılarla açmaya ne dersiniz?
Usually I write about my shopping site discoveries as you know. Today I prepared a different post to introduce you Morjinal accessories by Özge - Junkhead. What about begin season with some ice-cream?

Hmm, en kalorisiz dondurmalar bunlar sanırım :)
Nice ice-cream without calories :)

Neon trendini uygulamak isteyenler için de farklı takılar var..
Various designs for neon-lovers..

Son olarak yeni satışa sunduğu soyut tel yüzüklerini görmüş müydünüz?
Last but not least, have you seen her abstract wire rings?

Bu takılara bu adreslerden ulaşabilirsiniz / You can find them here:

24 Mart 2012 Cumartesi

Mac Undercurrent Eyeliner

En çok yeşil göz kalemlerini kullanan biri olarak uzun zamandır bu kalemin peşindeydim. Tartan Tale koleksiyonuyla ilk defa çıkmış, ilk günlerde tükenmişti. Vera koleksiyonuyla döndü, hem de temelli olarak :)
We met with this eyeliner at Tartan Tale collection but I couldn't buy it because it sold out. This month it came back with Vera collection and became permanent stuff :)

Fotoğraf bloomingbeautyblog'tan. Kendiminki hemen sürmüşüm de :D
Yapısı yumuşacık ama dağılmıyor, sadece sürümü çok kolay. Renk çok güzel ve dayanıklı. Temizleyiciye silmeden asla çıkmıyor.
Photo is from bloomingbeautyblog because I tried mine before I took the photos :D
Its really soft, easy to apply. The colour is beautiful as you can see and long-lasting. You can't get it off unless you want.

Işıltıları muhteşem. Aldığımdan beri tüm makyajlarımda kullandım, bağımlılık yapıcı ;)
Loved its pearl. I used it in every single make-up since I bought it, addictive ;)