19 Aralık 2012 Çarşamba

Modada Op-Art İlhamı / Op-Art Fashion

Her sezon trendleri tespit etmek, incelemek ve ne tür kıyafetlerde & ne biçimde hayat bulduğunu analiz ederek geçen uzun zamanın ardından 'trend forecasting' (trendleri önceden görme) alanında bir sonuca vardım. Moda dünyası, dünya tarihine damgasını vurmuş sanat akımlarının izinden gidiyor. Geçen sezon Pop-Art'ı çokça tüketip bitirdik, sıra bir sonraki akım Op-Art'ta. Op Art, Optical Art'ın kısaltması, renkler & ışık / desenler ve perspektif oyunları sonucunda oluşan hareket yanılsamaları. Peki bu trend kıyafetlere, günlük kombinlere nasıl uygulanır; hangi markalarda / defilelerde, nasıl gördük detayları için WoMEN Dergisi'nin Ocak Sayısı'nda.
After spending huge time with seeing the trends before everybody else does and analysing them, I think I have a right to state a fact in the area of trend forecasting. Most of the trends come up inspired by the world's art history. As we spent our Pop-Art inspiration up, we jump over the next movement in the history of art: Op-Art. In very few words, Op Art (abbreviation of Optical Art) is optical illusions created by playing with colours & light / patterns and perspective. To read more about how you can adapt this trend to your outfits; in which shows / brands we saw Op-Art inspired lovely items, wait for WoMEN Mag's January Issue.

7 yorum:

blackberryfashion dedi ki...

Amazing prints :)

Giveaway Indressme – Win a $40 gift card

selin artun dedi ki...

Ne pop art ne op art ikisini de moda dünyasında görmek istemiyorum, gözlerimi çok yoruyor :) Andy Warhol'un hatırına yine pop art'ı destekleyebilirim biraz ama o kadar :))
Bu arada yılbaşı dolayısıyle bloğumda bir çekiliş yapıyorum hepinizi beklerim :) M.A.C'ten gece çantası görünümlü makyaj çantası ve içinde seti ile beraber hediye ediyorum :) Arzu edenler buyurursa sevnirim :))

Sevgiler

Mocha Daily dedi ki...

Seviyorum moda dünyasını ya:)

The White List dedi ki...

Fantastic blog and brilliant post! You're amazing!!! You're got such fantastic taste! Loving the way you write too. :-) Absolutely brilliant!

Looking forward to more posts from you. I'm now following you on BlogLovin!

Feel free to check out my blog here - www.the-white-list.co.uk
And you can follow me on BlogLovin at - www.bloglovin.com/blog/4105110/the-white-list

Prettyinpink bride dedi ki...

benim için iddialı bir akım:)

bende beklerim bu arada:)
http://prettyinpinkbride.blogspot.com

sequins from life dedi ki...

bu karmaşıklığı seviyorum :)

enisinmodasaati dedi ki...

göz yormak bir tarafa, op-art desenlerin dikkati kendi üzerine çektiğini bile söyleyebilirim. bu yönüyle, kıyafetler üzerinde kullanılacak op-art desenler ile büyüleyici sonuçlar elde edilebilir. hele bir de uzun boylu bir kadın kullanırsa...