8 Aralık 2012 Cumartesi

Lesson 101: DesignRoom Facts

Son günlerde yeni tasarımcılar ve yeni ortaya çıkan markalar hakkında yazmayı tercih ediyorum; çünkü hazır giyim markalarından çok alışveriş yapsam da yeri geldiğinde bir aksesuar, bir ayakkabı ya da her yerde bulunmayacak türden özel tasarım bir parçalarla kombinleri bambaşka bir seviyeye taşımak mümkün. Yılın son ayında eminim ki yeni senede daha farklı bir tarzın etkisi altına girmek, kendini yenilemek isteyenler var veya aklınızdan bir gardrop detoksu geçiyor, kim bilir? Bunlardan hiçbiri sizin için geçerli olmasa bile, az bulunan ve farklı parçalara sahip olmak hepimiz için pek tatmin edici bir his. Sırada mağazasında keyifli saatler geçirdiğim DesignRoom var:
Lately as you may noticed, I'm focusing on new designers and new limited-edition brands on purpose. Although I own many mass-market-stuff, it's always nice to personalize my outfit with a designer touch. At the end of a year, you may be thinking of changing your style or a wardrobe detox, or just planning to pamper yourself with a few new pieces.. Sure, wearing unique items is much more fun; so I'm introducing you DesignRoom where I spend few hours and didn't understand how the time passed:

#1: Gelip geçen sezonlar sadece kumaşları & materyalleri etkiliyor. Enerjisinden ve renklerinden hiçbir şey kaybetmeyen tasarımlar için doğru adres. Aynı zamanda klasik renklerden vazgeçmeyenler için de daimi renkler (gri, siyah, kahve tonları) var. Bu sezonun dokuları bir parça payet, bolca el örgüsü ve süet. / The season only affects fabrics & materials. If you think that you shouldn't wear dark colours just because winter came, this is the rightest address for you. Still you have the chance to find classic colours (grey, black, brown shades) and items. This season bright colours come in knits, suede and a bit of glitter.
# 2: DesignRoom'un rengarenk bir ayakkabı koleksiyonu da var aynı zamanda. Bu sezonda cap-toe modeller ve yılan derisi dokusunu görmek mümkün. 40 numaraya kadar çalışılmış, sevinmeyeyim de ne napiyim! / DesignRoom also has a shoe collection in lovely colours. Cap-toe's and snakeskin materials are ready for this season. They have range of shoes from size 36 to 40, I'm feeling lucky!

# 3: Kemerler! Evet bu kemerlere apayrı bir başlık açabilir, apayrı bir post yazabilirim onlar için.. DesignRoom markasının kurucularından GirlieLittleThings de çok iyi biliyor daha en başından beri bu kemerleri görmek istediğimi sürekli söylediğimi :) Sonunda kavuştuk, mutlu sondan ilk kare budur. / Belts! Yes, I can open up a special section for them or write a completely special post on them.. One of the creators of the brand, GirlieLittleThings already knew that I'm obsessed about seeing them & getting one :) Finally we're together, first shot of my victory.
# 4: Kemerlerdeki fiyonk figürü şüphesiz dikkatinizi çekmiştir, ben fiyonk takıntımla yollarımı birkaç sene önce ayırmış olsam da çok zarif durduklarını düşünüyorum. İki kızın markasından sanmayın ki sadece bu kadarcık fiyonk çıkacak; onlar kazakların arkasında, kolye / bilekliklerde de sizleri bekliyor ;) / You probably noticed the bow on the belts which made me think they are really cute, even though I got rid of my bow obsession couple of years ago. Don't get the impression that bows are only on belts; they're also waiting for you at the back side of the knits, on necklaces & bracelets ;)

#5: İlk karede yandan kendini gösteren mug, ne kadar sıcak karşılandığımızın göstergesi. Hem mecaz, hem de gerçek anlamında sıcak çaylarla. Uzun bir günün ardından yaptığımız DesignRoom ziyaretinde enerjimizi en renkli parçaları deneyerek geri kazanmaya çalıştık.. Ve başardık da! / The mug on the first shot is the proof how warm we were welcomed. I mean metophorically and literally, with a cup of hot tee. During our DesignRoom visit which was after a long day, we tried to gain our energy back with bright hues.. And achieved!

facebook.com/designroomgroup & twitter.com/designroomgroup

3 yorum:

blackberryfashion dedi ki...

That sounds great :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

madammoda dedi ki...

Bir fiyonk aşığı olarak bu markayı bizlere tanıttığın için sana bol öpücüklerrrr ;))

Shopaholic dedi ki...

Fotoğraflarda kendimi de mi görüyorum ne? ^..^ :)

Kolajları şahane yapmışsın, Designroom'u şahane tanıtmışsın her zamanki gibi ;) Mck!