5 Kasım 2012 Pazartesi

My Little Princess

Uzun zamandır bir film hakkında yazmıyordum, dürüst olmak gerekirse izlemiyordum da.. Ama geçtiğimiz ay bu zamanlarda Suç ve Ceza film festivalinde seyrettiğim Prensesim (orijinal adıyla My Little Princess) zihnime kazınmıştı. Kostümleri, müziği ve hikayesiyle eşi benzeri yok.
I wasn't writing about a film since a long while, actually wasn't watching any too.. But the one, My Little Princess which I watched last month was stunning. It's possible to compare it with any other film, all of the costumes, music and the story itself are unique.

Kızını erotik fotoğraflarının yıldızı ve ilham kaynağı yapan bir anne ve çocukluğunu es geçmek zorunda kalan kızının hikayesi. Kimilerine rahatsız edici gelecek sahneler çıkabilir. İnsanı daha da çarpan yönü filmin konusunun filmin yönetmeni Eva Ionesco'nun gerçek hikayesi olması. Bu kareler de Eva Ionesco'nun, annesi tarafından çekilen gerçek fotoğrafları. 
Story of the film is actually the story of director, Eva Ionesco. A mother and her daughter as a muse and the star of her erotic photographs. Some may find those disturbing but this actually the thing what makes the film so fascinating. Black & white photos are the real photos of Eva Ionesco, taken by her mother Irina Ionesco. 

Bu kolaj filmde dikkatim çeken sahnelerden, "Death is a party." de unutulmayacak repliklerden. Fransız yapımı bir filmde kırmızı rujun eksik olması mümkün değil. İzledikten sonra şöyle bir duruyor, sonra dönem dönem filmden kareler - müzikler aramaya başlıyorsunuz. Seyredin.
This collage is from the most eye-catching scenes and the quotation "Death is a party." is hard to forget. Another French movie feautring red lips. After watching it, it's possible to make you stop and think for a while; then you eventually search for a scene on the internet. A must-watch.

9 yorum:

Zeps World dedi ki...

Death is party!!!!! İt's a superb quote

Esra bayırsokak dedi ki...

Gerçekten merak uyandırdı bende :) hemen izlemek istiyorum :)

Lila Moonlight dedi ki...

Ilginc bir filme benziyor cidden, konusu rahatsiz edici gibi olsa da gormek isterdim, dvd sini kolluycam. Rahatsiz edici filmlerden unutamadigim bir tanesi Haneke nin Funny Games idir.

What's Next dedi ki...

@Zeps World; duyduğum andan beri aklımdan çıkmadı, superb bi quote ;)

@Esra Bayırsokak; şiddetle öneriyorum, pişman olmayacaksın kesinlikle :)

@Lila Moonlight; Haneke'yi duydum birkaç zevkine güvendiğim insandan ama fırsatım olmadı.. Funny Games'e de bakacağım ;) kendi adıma çok rahatsız olmadım ama seveceğinin garantisini versem yeridir :)

Gamze dedi ki...

çok ilgimi çekti, merak ettim hemen izliycem bende :)

hippilazman dedi ki...

merak ettim, listeye ekledim =)

My Scrambled Style dedi ki...

Never heard of this movie.

e-nsisters' blog dedi ki...

Blogunu çok beğendik ve takibe aldık, sen de bizi takibe alırsan seviniriz:)
http://e-nsisters.blogspot.com/

j.d. dedi ki...

Konusu bile vurucuymuş.. Bulursam eğer hemen izleyeceğim :)