16 Ekim 2012 Salı

Yaşamın Şifresi / Code of Life

IFW'in ikinci gününde en beğendiğim defile, daha doğrusu sunum Deniz Kaprol'ünkiydi. Türkiye'de IFW gibi önemli bir etkinlikte takı defilesi düzenleyen tek isim olduğu için de çok önemli.. Sunum Didem Soydan'ın podyuma yatıp şekilden şekle girmesiyle başladı, ardından diğer modeller de ona katıldı, sırayla hepsi sahneyi geri geri terk etti ve sunum insanın üstünde psikolojik gerilim etkisi bırakan bir videoyla sona erdi. Özetle bir yaşam yolculuğu tersten ele alınmış..
On the 2nd day of IFW my favourite show, actually presentation was DKaprol's. It's also very important as the only jewellery show of IFW.. The presentation started with Didem Soydan's poses on the stage, then other models joined her, they all left the stage walking backwards and it ended with a video which left the same effect with a pscyhological thriller film. The whole thing symbolizes a life story, just backwards..

Takıları görünce 'yaşamın şifresi'ni çözüyorsunuz, DNA formlu kolye ve küpeler özellikle favorim oldu. Bu parçaların yanı sıra koleksiyonda cuff'lar, saç aksesuarları, zincir kolyeler de vardı. Biyolojinin ve doğanın, tasarımla birleşmesi nedendir bilinmez ama sanırım beni daha çok etkiliyor. Daha da fazla fotoğraf yakında burada olacak, uğramayı ihmal etmeyin :)
The presentation features 'the code of life' by DNA formed jewellery. I loved the necklace and earrings but there is many other designs like cuffs, hair accessories, pendants in the collection. Don't know why but when biology and nature is involved into fashion design, I get easily impressed. I will upload much more photos there soon, don't forget to check out :)

1 yorum:

Lifetoastylized dedi ki...

takılar benim de çok hoşuma gitti özellikle küpe dikkat çekici.

http://lifetoastylized.blogspot.com