28 Ekim 2012 Pazar

World of Vivienne Westwood

Viyana fotoğraflarından Vivienne Westwood mağaza açılışında çektiğim fotoğraflara rastladım, üstünden bir ay geçmiş olsa da bizim hala bir Vivienne Westwood mağazamız olmadığı için bakıp bakıp iç geçirmek, imrenmek serbest ;)
While checking out Vienna photos I took, I stopped by the ones taken at Vivienne Westwood store opening. Yes, it may have been more than a month but it's never late to enjoy good designs ;)

Boncuk işlemeli clutchlar ve kolyeler en çok gözüme çarpan parçalardan oldu mağazadaki mini turum boyunca. Eğer sabrınız varsa siz de bu tarzda bir DIY clutch yapabilirsiniz. Kolyelere gelecek olursam, özellikle soldakini almamakla büyük aptallık yapmışım diyorum!
I spent most of my time at accessory part of the store. If you have enough patience, you can do such a DIY beaded clutch for yourself. And while looking those necklaces, I must been a fool to not to get that 'LOVE' on the left side!

Mağazadaki ürünler kadar mağaza dekorasyonu da ilgimi çekti.. Cüzdan, eşarp ve diğer aksesuarların sergilendiği sehpaların ayakları toynak formluydu, Vivienne Westwood'un deli damgası boşuna değil :P
The decoration of the store is also eye-catching: those hoofs of coffee tables in the store and the mannequins in costumes standing at the halfway; Vivienne Westwood isn't called crazy without a reason :P

Bir de mağazanın Haute Couture bölümü, alt katı var.. Askılarda sıra sıra dizilmiş elbiseler, gelinlikler ve onun önünde bir masa, ilk fotoğrafta gördüğünüz kapağın altında bekleyen bir dolu elbise tasarımı. Gelinlikleri gördüğüm an aklım Carrie'nin Big'le yaşadığı düğün macerası aklıma geldi, Carrie'nin gerçekleşmeyen düğünde giydiği gelinliği Vivienne Westwood tasarımıydı; unutmam mümkün değil :)
And there is a second floor of the store, special Haute Couture part.. Many of beautiful dresses are waiting for you, hanged up. Rest of the room is designed to comfort customers, sofas & illustrations of dresses, waiting under the cover that you see on the first photo. As I saw those wedding gowns I remembered Carrie's Big-Moment and her incredible wedding gown designed by Vivienne Westwood; impossible to forget :)

Tuchlauben 12 - Vienna

4 yorum:

Hamide... dedi ki...

gerçekten çok dikkat çekici tasarımlar :)

Tereza {Drastic Plastic} dedi ki...

That "Love" necklace is pretty cool!

Bushe dedi ki...

sadece bakıp iç geçiriyorum :)

SED dedi ki...

VW gibi insanlarla yaşamak istiyorum onlar bana iyi gelir:)