17 Ekim 2012 Çarşamba

va va voom!

Va va voom, Renault reklamlarıyla birlikte sözlüklere girmiş bir terim.. Araba çalıştırma sesi, bir durumda (muhtemelen çizgi romanlarda) gücü elinde bulunduran karakterin bunu ifade etme biçimi ve Oxford sözlüklerine göre şu an tam anlamıyla bir şeyin heyecanlandırıcı veya cinsel bakımdan çekici olduğunu anlatan sıfat. Peki ben bu başlığa nasıl geldim?
Va va voom is a term which got into dictionaries after Renault Clio ads.. A noise that car engine makes, an exclamation of power (especially in comics I guess) and according to Oxford dictionary it's an adjective currently used for exciting and sexually attractive. But how I came to this term?

IFW'in üçüncü gününde artık yeni bir şeyler denemenin tam yeri ve zamanı dedim, ortaya böylesine bir kombin çıktı. H&M Conscious koleksiyonundan derin yırtmaçlı eteğin yırtmacını öne aldım, altına başka bir etek giydim ve yepyeni bir etek yarattım. Bir de saks mavi & neon sarı ikilisini hiç beklemediğim kadar çok sevdim :) Va va voom, çünkü kombin yaparken yeni şeyler denemek heyecan verici ve mavi oranını yüksek tuttuğum sürece güç bende ;) 
On the 3rd day of IFW, I thought that was the right time and place to try out something new. I turned the slit of my H&M Conscious skirt to the front and wore another skirt under that one, this is the story of my newest temporary skirt. Btw I loved cobalt blue & neon yellow couple more than I could imagine :) Va va voom because trying new things out is just exciting and I don't feel like I lost my control when there is a reasonable amount of blue ;)

Bluz / Blouse: Mango
Etekler & Cuff & Kolye & Clutch / Skirts & Cuffs & Necklace & Clutch: H&M

8 yorum:

blackberryfashion dedi ki...

Color of your blouse is amazing :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

XAVER dedi ki...

etegini cok begendim, sana cok yakishmish


http://fashionworldxavi.blogspot.com/

CMOS dedi ki...

bence sen bu denemelerin sayısını arttır çok hoş görünüyorsun :)

Nemo Latte dedi ki...

çok çılgın gerçekten bayıldım :))

CosmoCheap dedi ki...

Kolye süperrr :)
http://cosmocheapp.blogspot.com/

Madam Chic dedi ki...

aa ben bu kıyafetini görmemişim, gerçekten de alışılmışın dışında olmuş! Mavi renk sana çok yakışıyor ayrıca o kolye mükemmel!

Belle Amie dedi ki...

coook yakismis mavi sanaa (:
bayildim (:
cok guzelsin

belleeamie.blogspot.co.uk

Burcu dedi ki...

Hmmmm süper fikir kuzum... :))

www.roomsgardens.blogspot.com