7 Ekim 2012 Pazar

Lady Gaga - FAME

Lady Gaga, en sevdiklerimden olmasa da yaptıkları hakkında konuştuğum ve günü geldiğinde blogta da yer verdiğim bir isimdi. Bir parfüm yaratacağını duyduğumda beğenmeyeceğimi düşünmüştüm, yanılmışım. Fame, aynı zamanda parfüm tarihindeki ilk siyah renkli parfüm; sıktığınızda havada şeffaflaşıyor. Farklı, mimari görünümlü şişe tasarımını da beğenmediğimi söylemem imkansız.
Lady Gaga may not be one of my favourite singers but definitely one of the names I talk about & comment on. When I heard about her perfume project, I thought I wasn't going to like it and I was wrong. By the way Fame is the first black perfume which becomes transparent (like all) in the air / on the skin. Another thing that I like about it is the architectural look of Fame bottle.

Parfümün içeriğinde belladonna (güzelavrat otu), kayısı nektarı, bal, yasemin, tütsü, orkide ve safran bulunuyor. İlk sıktığımda buruk bir çiçek kokusu burnuma geldi, yarım saat geçtikten sonra parfümün ağırlığı kayboluyor ve geriye floral bir koku kalıyor. Beklediğimden çok kalıcı olduğunu da söylemeliyim. Ben Duty-Free'den almıştım ama artık Sephora'larda da bulmak mümkün :) 
Fame is made of "tears of Belladonna, crushed heart of Tiger Orchidea with a black veil of Incense, pulverized Apricot and the combinative essences of Saffron and Honey drops". At the very first moment it has a bitter floral smell, after half an hour it's less bitter but still intense & floral. And lasts long on skin and clothes. I got it from Duty - Free but you can find it at Sephora stores :)

10 yorum:

j.d. dedi ki...

Bende dün denedim, beklediğimden daha kalıcı çıktı cidden :)

CMOS dedi ki...

aaa merak ettim bende şimdi ama yaa! en kısa zamanda gidip denicem :) bakalım gaga en az kendi kadar çılgın bir koku yapabilmiş mi :)

çağla deniz dönmez dedi ki...

Kalıcı parfumum olsun istiyorum. Bunu da hemen deneyeceğim :)

gorgeousofmyworld.blogspot.com

blackberryfashion dedi ki...

This smell is interesting :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

mühendis dedi ki...

ben de şişenin tasarımını çok beğendim, tam Gaga'nın tarzına uymuş:) bir an önce de gidip kokusunu denemek istiyorum

PrettyWeird dedi ki...

Çok pozitif yorumlar okudum bu parfüm hakkında ama deneme fırsatım olmadı henüz maalesef, güle güle kullan :)

want more fashion dedi ki...

ben henüz bu parfümü denemedim ama cok merak ediyorum.. en kisa zamanda denemeliyim...

audrey dedi ki...

hafta sonu sephorada denedim ve hiçbir şekilde kalıcı olmadı bende .. ilginç gelmişti bana da ama beğenmedim..

Elidaa dedi ki...

Bende dün sephorada denedim benim tenimde fazlasıyla şekerli durdu ve ne yazık ki kalmadı ama biraz zaman geçince ağırlığı kaybolup daha hoş bir koku oluyor.Şık bir tasarımı var.Almadan önce denemek lazım mutlaka , güle gülen kullan :)

stylewithoutstyle dedi ki...

Love this design :)