6 Ekim 2012 Cumartesi

Aklım Havada / Up in the Air

Hayatın bir yolculuk olduğuna inanıyorum. Her dakika, her gün farkında olmadan binbir yolculuk yapıyoruz. Mesela kitap okuduğunuzu hayal edin, her cümle bir yolculuk değil midir? Ayrıca cümlenin ilk kelimesinden son kelimesine yolculuk yapmakla kalmazsınız, bir cümle içsel bir yolculuğu da tetikleyebilir.
I believe that life is a journey that we should take. Every minute, every day we're travelling actually -unconsciously. For instance while reading a book, isn't every sentence a journey? Besides while your eyes are travelling from the first word to the last, that sentence can make you take an inner journey.

Yolculuk söz konusu olduğunda insanlar hep bir yere ait olmaktan bahsediyor. Öncelikle söylemem lazım ki, doğduğumuz yer ait olduğumuz yer olmak zorunda değil; sadece başlangıç noktamız. Ayrıca bir yere de ait olmak zorunda değilsiniz, yolculuğun kendisine ait olmaya ne dersiniz? Son olarak, rotanın geri kalanı sadece ve sadece bize bağlı.
And when the topic is travelling, all people mention about arriving. First of all, we don't have to belong the place where we born; it's just our starting point. Second of all, you really don't have to belong anywhere. Why not being a part of journey? Last of all, rest of route is only up to you.

Bu elbisenin içinde dönüp durdum; eteklerimin havalanması kendimi yeniden minik bir kız, küçük bir çocukmuşum gibi hissettim :) Evet daha zaman makinesini keşfedemedik ama bazı imgeleri ve fotoğrafları geçmişe yolculuk yapmak için kullanmak imkansız da değil..
While wearing this dress, I couldn't stop myself and felt like a little girl again :) Yes, maybe we don't have a time machine yet but you can always use images and photos to travel back in time..

Son olarak mutluluğun yolun sonunda değil de yolun üstünde olduğunu hatırlatmalıyım. Mutluluk, otobanda otostop çeken bir yolcu gibi; arabanıza konuk edip etmemek size kalmış! İşte, benim yolculuk kavramıyla ilişkim bu. Bu postta birkaç uçak görünce merak ettiyseniz diye ;)
Last but not least, I need to mention that happiness isn't a thing that you can arrive or achieve. It's on your way like a hitchhiker on the highway; it's your choice to welcome it to your car or not! This is all about travelling and journey stuff. In case your interested in the planes on my outfit ;)

Asos elbise / dress, Melissa + Lovefoxx babetler / ballerinas, H&M şapka & kemer / cap & belt, Topshop - Bershka - Tresera - H&M yüzükler / rings, Koton broş (bilekliğin üstünde) / brooch (attached to bracelet).

10 yorum:

Shopaholic dedi ki...

Ba-yıl-dım!!!! ♥♥

çağla deniz dönmez dedi ki...

Canım cok tarz olmussun :)

gorgeousofmyworld.blogspot.com

CosmoCheap dedi ki...

Elbiseye bayıldımm, asos sürekli bakındığım ama sipariş vermeye pek cesaret edemediğim bi siteydi ama bende müptelası olucam sanırım.
Yeni kombinlerini sabırsızlıkla bekliycem :)

Bende de yeni postlar var ;)
http://cosmocheapp.blogspot.com/

Sevgilerrr :)

blackberryfashion dedi ki...

You look so pretty! The dress is amazing :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

stylewithoutstyle dedi ki...

Love this outfit! Dress is amazing and I love your jewelry :)

Lotus Blossom Design dedi ki...

what a cute dress! xo

Ayshe Rose dedi ki...

Bu fotograflari ben cektimmmm :)

Cok guzel bir kombin olmus canim

www.stylishtimes.net

want more fashion dedi ki...

elbisen cok güzel ve takilarini cok sevdim !!!!
sapkan da harika !

Grace Happy dedi ki...

bu kombını ozellıkle cok sevdım ben

j.d. dedi ki...

Kombinini o kadar çok sevdim ki!! :)