17 Eylül 2012 Pazartesi

Vienna Fashion Week Day 3

 
Moda Haftası'nın üçüncü gününde tüm koleksiyonundan çok etkilendiğim hiçbir marka / tasarımcı olmasa da, sunum biçimlerini ve koleksiyon hikayelerini çok beğendiğim markalar oldu. Gün Valentina Azizova ve Acci Selek defileleriyle başladı; sonra çantaların birer hikaye anlattığını söyleyen Ina Kent'in çanta, Barbara Habig'inse şapka defilesi vardı. 
On Fashion Week's third day I wasn't really impressed by a whole collection but the way of the collections are presented and their stories. The 'fashion day' started with Valentina Azizova and Acci Selek shows; then go on with shows of Ina Kent's bag and Barbara Habig's hat collections.

Slang Slang ve Ssamaryll defilelerinden sonra görücüye çıkan Nubu koleksiyonunun sadeliğini ve şüphesiz kış koleksiyonundaki kazayağı desenini çok sevdim! Aynı zamanda Nubu'nun Japon kiraz çiçekleriyle süslü pudra tonlu parçalardan oluşan ilkbahar / yaz koleksiyonunu da gördük..
I liked the simplicity of Nubu's collection and houndstooth prints in their winter collection a lot, whose show came after young designers Slang Slang and Ssamaryll! At the same show we saw their SS collection too, again with simple pieces but decorated with Japanese cherry blossoms..

Nubu'nun tam sonrasında defilede Liniert Dünya'yla yapılan "Son Vals"in hikayesini anlatıyordu. Bundan 26000 yıl sonrası, kıyamet yakın. İlk karedeki bluzun arkası fermuarlı, ben de ona 'modern deli gömleği' adını uygun gördüm :D Erkekler için olan takım elbiselerden tutun da bayan elbiselerine kadar her parça fermuar ilaveleriyle işlevselleştirilmişti. 
Right after Nubu, thanks to Liniert, we imagined our "Last Waltz" with the Earth. They presented the clothes of a world which is 26000 years far from today and just before the apocalypse. The blouse on the first shot has a zip (like every piece in the collection) at its back and I named it 'modern strait jacket'.

Liniert'in ardından etrafa gülücükler saçan modelleriyle Kayiko'nun koleksiyonunu, daha sonra yarı-çıplak erkek modelleriyle olay yaratan Avusturya'da çok popüler (ama overrated olduğunu düşündüğüm) Tiberius'daydı sıra. Lothar Daniel Bechtold'dan sonra sunulan çevre kirliliği göndermeli KM/A koleksiyonundan epey etkilendim.
After Liniert we saw Kayiko's collection with smiling models, then a popular Australian brand Tiberius' collection which made the (female) viewers go crazy with half - naked male models (I think that this brand is overrated.). Then Lothar Daniel Bechtold's collection is presented and I was really impressed by KM/A's collection which was dedicated to enviromental pollution.

Daha sonrasında günü yine çevreci koleksiyonlarla, geri dönüştürülmüş kumaşları kullanarak hazırlanmış STEINWIDDER ve Daniel Kron defileleriyle kapattık. Benim için günün dersi, çevreci kıyafetlerin de çok şık olabildiğiydi :)
In the rest of the day we watched other environmentalist collections, prepared by recycled materials, STEINWIDDER and Daniel Kron. The lesson of the day was learning that recycled clothes also may look chic :)

*Fotoğraflar tarafımdan çekilmiştir, izinsiz kullanmayın. / All photos taken by me, please don't use without permission.

Hiç yorum yok: