28 Ağustos 2012 Salı

Geleceğin Modası / Future Fashion vol.1

Son takıntım, gelecek / uzay temalı film ve dizileri seyretmek. Kesinlikle bana tarihi / geçmişle ilgili filmlerden çok daha fazla ilham veriyorlar! Aynı zamanda tahminlerinin çıkıp çıkmadığını düşünerek de eğleniyorum ;) Açılışı da Back to the Future üçlemesiyle yaptım. Şüphesiz en çok ilgimi çeken maceranın 2. kısmı, 2015 yılı oldu.
My latest obsession is watching films and TV series which take place in space or future. For me, they are far more inspiring than historical ones! Besides I try find out which forecasts came true or not and enjoy this process ;) I started with Back to the Future trilogy. My favourite one was the second part of the adventure BTTF 2, takes place in 2015.

 
Birkaç teknolojik gelişme haricinde giyim konusundaki tüm tahminler neredeyse gerçek oldu! Kendi kendine kuruyan ve her bedene uyan bir ceket icat edilmemiş olsa daha su geçirmeyen & leke tutmayan nano - kumaşlarımız var. Geçtiğimiz yıllarda Nike gerçekten kendiliğinden ayarlanan sneakersları üretti. Beyzbol şapkaları bu sezondan itibaren çeşit çeşit renk ve desende geri dönüyor.. Geriye 3 sene içerisinden uçan kaykay & arabalarımızın üretilmesini beklemek kalıyor :)
Except few technological news, most of the forecasts came true! We have clothes which don't get wet or stained instead of adjustable jackets with self-dryers. In last years Nike produced sneakers with self-adjusting power laces. And we give a chance to baseball caps this season - again.. All we need now is hoverboards (flying skateboards) and flying cars :) Dear engineers, you have 3 years!

6 yorum:

boyaynasiyansimacisi dedi ki...

Çok eğlenerek okudum eline sağlık. Uçan araba cıktığında ben karayolunda gideni ancak almış olurum sanırsam:):)

boyaynasiyansimacisi.blogspot.com

Tereza {Drastic Plastic} dedi ki...

Superheroes :), so so cool!

Fermina dedi ki...

NGK dergimde okumuştum, önümüzdeki yıllarda uçan arabalar olmayacakmış. Çünkü gökyüzünde trafik kazası olmasını düşünmek bile istemiyorlarmış :D Haklılar aslında. Back to the Future üçlemesini çok severim bu arada :D
kucukleydi.blogspot.com

Rookie Icon dedi ki...

teknolojik çoğaldıkça ihtiyaçlarda artıyor aslında bu bizi tembelleştiriyor :)

Duygu Senyurek dedi ki...

Tam Muratlik:)

Bushe dedi ki...

cok iyi bir post olmus :)

www.istanbulianchic.com