24 Ağustos 2012 Cuma

Bir Amerikan Klasiği..

Şüphesiz ki öğrencilerin okula öğlen yemeklerini kese kağıdında getirmeleri bir Amerikan klasiği. Detayları dikkatle takip edenler Gossip Girl ve diğer gençlik dizileri/filmlerinden hatırlar. Bizim için sefertası neyse, Amerikalıların kese kağıdı o ;) Tek bir farkla, artık kese kağıdı da moda dünyasına adım atmış bulunuyor..
Certainly lunch brought to school in a paper-bag is an American classic. If you are aware while watching films/series, you'll be able to remember it from Gossip Girl and other teenage films/series. And after all, paper bag found out that high fashion was far more fun than high school ;)

Bu ürünle ilk çıkış yapan, Marie Turnor. (Yani Jil Sander eşi benzeri olmayan bir fikri ortaya atmadı.) Hatta bu ürünü ilk gördüğümden beri wishlist'imde, kanıtı tam burada.
First, this idea came from Marie Turnor. (This means Jil Sander ones were not so original.) And I'm craving for this one since I saw it, here is its evidence.

Marie Turner'ı Jil Sander'ın erkek koleksiyonundaki "kese kağıtları" takip ediyor. Bana sorarsanız bu trendin cinsiyeti yok ;) Çok ilgi görünce başka renkleri de siyahı takip etti; mesela teal, cantaloupe vs.
Then we saw them in black on Jil Sander men collection. If you ask me, this trend doesn't have gender ;) When people showed incredible amount of interest in these ones; more came in shades like teal, cantaloupe etc.

Diğer bir harekete geçen marka, Adaism ve Saco del Papel adındaki kese kağıtları. Genelde ışıltılı ve parlak renkli versiyonlara yoğunlaşarak farkını koydu ama ten rengi gibi klasik renkleri de var.. Ayrıca içlerinde en uygun fiyatlısı da bu marka, incelemek isterseniz tık tık!
Another brand is Adaism with their paper bags named Saco del Papel. They are more focused on alternative shiny and bright coloured ones but also have classics like tan.. Besides this is the most affordable one between all these three, you can check them out here!

Bana sorarsanız tasarımcılar bir dönem her yerde paylaşılan bu street style görselini çok ciddiye aldılar ama zaten şunun şurasında eğleniyoruz, zararının olduğunu düşünmüyorum. Sadece eli her daim dolu, meşgul kadınlar / beylere uygun değil.. Araştırırken karşıma sayısız DIY projesi de çıktı. Yapımı çok kolay, deri / suni deri materyali makine yardımıyla dikiyorsunuz ve hazıır!
If you ask me, I think designers took this street style snap (which was an internet phenomenon) too much serious. But this is a fun and our aim is to have fun, so why not? Just it may not be suitable for really busy women / men.. By the way I found many DIY leather paper-bag projects on blogs which is easy to make. All you need is a leather / faux leather material and a sewing machine.. and done!

8 yorum:

dilara dedi ki...

Hmm cok ilginc cunku ben gecen yaz buna benzer iki tane canta aldim turliyede. Hem de pazardan! :)

Tereza {Drastic Plastic} dedi ki...

These bags are really cool, I would love one too.

mühendiscilik dedi ki...

hem çok ilginç hem de çok güzel tasarım :)

irem dedi ki...

benim de radarımda bu güzeller bayadır ;) SACOS DE PAPEL 'i şimdi senden duydum ve onların formunu ve renklerini daha çk beğendim sanki ;) ama bir diy projesi olarak da yapılabilir sanki

Deniz dedi ki...

Merhaba, bloğunuz ve paylaşımlarınız çok hoş. Tabii siz de öyle..:) ben de sizi bloğuma beklerim, sevgiler.. :)

www.LensMarket.Com

suarya79 dedi ki...

Street Style'den etkilenmeleri olası hep insanlar mı trendlerden etkilenecek.Fikir olarak güzel ben de biraz araştırdım bir blog da buldum yapımını kolay gibi görünüyor ve üzerine renklendirme açısından değişik resimlerde yapılabilir.Paylaşım ve aydınlatma için teşekkürler.

want more fashion dedi ki...

en cooooooook soununcusu hosuma gitti bende yapmak istedim bundan !! bayildimmmm !!

Seher Taşçı dedi ki...

Senden ilham alıp bir tane yaptım bile:)