1 Temmuz 2012 Pazar

Lomography Istanbul

Kısa bir süre önce artık benim de bir Lomo makine edindiğimi Facebook & Twitter üzerinden müjdelemiştim. Dün La Sardina'yı kullanmanın inceliklerini öğrenmek için Serdar-ı Ekrem Sokak'taki Lomography mağazasının yolunu tuttum :) Size makinemle çekeceğim güzel (umarım!) karelerden önce mağazada çektiğim birkaç fotoğrafı getirdim..
A short while ago I told you that I got a Lomo. Yesterday I was at Lomography Store to learn more about La Sardina :)  Before the beautiful photos captured by me (hopefully!) I want to share few photos from the store..

Solda LomoWall, şahane değil mi? Sağda Lubitel 166+, muhteşem bir analog makina.. Şansıma babamda eski versiyonu varmış, bir gün belki benim olabilir :) Fotoğraf merakı genlerimizde var :P
On left LomoWall, isn't it looks great? On right Lubitel 166+, a magnificent analogue machine.. Luckily I found out that my dad has an old version of it which can be mine sometime :) We have the interest to photography in our genes :P

En klasik Lomo'lardan Diana F+'in en renkli halleri. Sevilmeyecek gibi değil ;)
 Most colourful versions of Diana F+, a classic Lomo. There is no chance for not to love them ;)

Altın rengi Fisheye 2. Balıkgözü lenslere önyargıyla yaklaşsam da altın rengi olunca aramızdaki buzlar eridi :) Stylish beyler & bayanlar için hemen her makinenin metalik versiyonu var!
Gold Fisheye 2. I actually stay away from fisheye lenses but that gold colour destroyed the wall between us :)
Dear stylish men & women there is metallic version of nearly all Lomo's!

Benim sevgili makinem de La Sardina - Sea Pride. Fotoğraflarda simetri takıntılı, mükemmel kareyi yakalamanın peşinde olan biri olarak "anı fotoğraflama" mottolu bu analoglar bakalım bünyemde ne tür bir iz bırakacak ben de merak ediyorum :)
Last of all my dear La Sardina - Sea Pride. I'm really curious to find out these analogue machines with a motto of "capturing the moment" leave which kind of effect on me, the person who is obsessed with symmetry on photos and  searches for the perfect shot :)

Günlerden Pazar, ne yapacağını bilemeyenlere Lomography mağazası önerilir.. Planı olanlara da en kısa zamanda uğranması tavsiye edilir ;)
Today is Sunday, if you don't know what to do, then go to Lomography store.. Or if you have plans, create sometime to go Lomography ;)
Lomoevim / My Lomohouse: lomography.com/homes/uniqueunicorn

9 yorum:

the unexpected-s dedi ki...

ben de dergide okuyup aşık oldum bu makinalara nasıııl güzeller, hayırlı olsun :D darısı benim başımaaa :)

Rimelli Kız dedi ki...

Hiç ihtiyscı olmayan birinin bile yalnızca görüntüsü için (tam vitrine koymalık yani) alınabilir oyş , Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin canım ..

Hamide... dedi ki...

çok güzel makinalarmıııışşş :)

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Fisheye kareleri çok seviyorum. Bir tane edinmek için gün sayıyorum :))

beetlebum dedi ki...

ben de bi ara holga 135bc hastasıydım :) ancak canon a1 makinemle de aynı sonuçları alabildiğimden ve sırf renkleri güzel diye fotoğraf makinesi almak için mantıklı sebep bi türlü bulamadığımdan ötürü öyle kaldı :p yine de rastladığım zaman şöyle bi bakıyorum hala lomo makinalara :)

What's Next dedi ki...

@the unexpected-s; teşekkürlerr :) ben de aylardır aşıktım, sonunda kavuştuk! darısı senin başınaa ;)

@Rimelli Kız; aynen rengarenkler ya bir de karşına koy seyret :) çok teşekkürler canım!

@Hamide; dimiii şahaneler :)

@YAVRUTO; nedendir bilinmez ben fisheye'lardan hep uzak duruyorum, öyle bir sebebi de yok, çocukluk travmasıdır belki :D hadi bakalım o zaman bi an önce kavuşuun :)

@beetlebum; internetten baktım da senin makinen de pek güzelmiş, aynı çekimi yaptıktan sonra şöyle bir bakmak da yeter ya :)

Berrilla dedi ki...

çok merak ediyorum şu makinaları, merakla bekliyorum çektiklerini :)
sevgiler

Jade Purple Brown dedi ki...

looks like a beautiful exhibit plus im in love with your header!

jadepurplebrown.com

kozmetik bir aşktır :D dedi ki...

ov bunlar müthiş :D