26 Haziran 2012 Salı

Opera Time.. in Vienna :)

Viyana'daki son gecemizde Puccini'nin Tosca operasını seyretmek için Staatsoper (Devlet Opera Binası)'daydık.Viyana'ya gelişimizin hatrına o üç saatlik operayı seyrettik ama anladım ki sadece kendisi değil, seyretmesi de ayrı bir sanatmış!
On our last night in Vienna we're at Staatsoper (State Opera House) to see Puccini's Tosca. We watched that opera 3 hours long in grace of our Vienna trip but I understood that watching an opera is also an art!

Staatsoper, şehrin en görkemli binalarından. Özellikle gece aydınlatılmış hali ve içi, hayran kalınacak türden.. Gidince görmeden dönmeyin :)
Staatsoper is one of the most glorious building of the city. Especially you must it when it's lighted and its interior is going to fascinate you probably.. Don't come back without visiting Staatsoper :)

Bir de "Operaya giderken ne giyilmeli?" sorusu var.. Ben de ne giydiğimi fikir vermek amaçlı ekliyorum. Gözlemlerime göre şık giyinmeniz önemli ama kotla dahi gelen turistler yok değil. Siz yine de Küçük Siyah ya da Beyaz Elbise'nizi giyip gelin ;)
There begins the problem "What should I wear to opera?".. So I added my outfit to give you an idea but I can say that you should dress up specially for opera, even there was few tourists who came with jeans. I can advice you to wear Little Black Dress or Little White Dress ;)

Elbise / Dress: Koton
Ayakkabı / Shoes: Topshop
Cuff & Clutch: H&M

11 yorum:

shoeshine* dedi ki...

İyi dileklerin için teşekkürler Eda!! Viyana'lara kadar gidip operaya gitmeden dönmediğin için de ayrıca tebrik ederim:) Opera şıklığın da çok yerinde olmuş...

the-shoeshine.blogspot.com

Adsız dedi ki...

operaya yaşlı, zengin, aksi bir ingiliz leydi teyzenin huysuz ruh haliyle düşünülüp seçilmiş şeyler giyilir tabi ki! modern bir operaya minik siyah/beyaz elbiseyi onaylarım, ama tosca gibi bir ağır abi'ye kontes görüntüsünün aşasını kabul etmem!olmamış!

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Avrupa şehirlerinden birinde opera veya müzikal izlemek gerçekten gerekli. Prodüksiyon farkımız çok net belli oluyor. Siyah minik elbiselerimiz olmasa ne yapardık bilmem :)))

Alee R. dedi ki...

LOVE YOUR BLOG!! :)) thanks for commenting on my site!

I'm following you now on GFC and Bloglovin, hope you can would follow me back :)

xoxo, Alee

http://aleemerican.blogspot.com P.S NEW POST!

zeys dedi ki...

yaaa! cok guzel ama o bınanın ıcı, o tavannn...senden sonra ıcımdekı vıyana askı kabardı kuuzm! bu arada yınelıyorum, ıgne ıplıge dondun :) elbısende pek cıcı tam senlık :)

EYECANDYSTYLE dedi ki...

You looks amazing Eda! Such a beautiful dress!
I have been to opera once, and yes...you will never be overdressed to this occasion:)Especially in Italy;)

Hamide... dedi ki...

ay yerim elbiseni çok beğendim çok yakışmış sana canım ...

ecetimucin dedi ki...

İşte arayıp da bulamadığım elbise tarzı! renklere ayrı bayıldım kombine ayrı :) çok beğendim

fashionsider.blogspot.com

BÜTÜ dedi ki...

elbisen çok tatlı :)

Modagrafya dedi ki...

Viyana'da yapılacak zaten en güzel şey operaya gitmek! Cher'in Ay Çarpması filmindeki gibi bir tuvalet de giyebilirdin ama bu kıyafetin çok şık olmuş:)

What's Next dedi ki...

@shoeshine; işte viyana'nın hatrına gittik, bir daha italya'ya gidersem opera izlerim belki, yoksa bir on sene sonra acaba zevklerim değişmiş mi diye :)

@Adsız; evet belki haklısın ama tosca'yı izlemeye kont & kontes şıklığında izlemeye gelmiş ne bir avusturyalı ne de bir turist gördüm o gün.. opera artık orada haftalık & aylık aktivitelerden biri. şık olmak önemli ama abartıya gerek yok.

@YAVRUTO; kesinlikle!! hihih gardrobumuzun gizli kahramanları :) küçük beyaz elbise de yeni yeni çıktı, yazlık versiyonu da diyebiliriz ;)

@Alee R.; thanks a million! coming to your blog right now ;)

@zeys; hihi kuzum mutlaka viyana'ya gitmelisin bence, seveceğinden eminim senin ;) ayrıca pek teşekkürler ^^

@EYECANDYSTYLE; oh thanks a lot :) i totally agree with you!

@Hamide; çok teşekkürler kuzumm :)

@ecetimucin; ben koton'da son gün buldum valla :) şimdi bir de indirime girmiş, üstelik mavili - pembelisi de var, aradığın buysa bir bakmalısın ;) çok teşekkürler!

@BÜTÜ; hihih teşekkürler :)

@Modagrafya; yok öyle deme, viyana'da yapılacak tonlarca güzel şey var, opera da bunlardan biri ;) teşekkür ederim ama kimse o kadar abartmıyor operaya giderken.. gördüğüm en ağır kombin zarif bir diz boyu elbise, ince bantlı topuklular, fönlü saç & biraz da mücevherden ibaretti ;)