24 Nisan 2012 Salı

Vintage Obsession

Öyle bir site buldum ki vintage severlerin tam anlamıyla aklını yerinden oynatacak! Hatta öyle ki bazı parçalar karşısında benim kalbim bile "pıt pıt" attı :) Eğer bu siteyi keşfettiğim gece bir servet sahibi olsaydım, şu an parasız ama vintage parçalarıyla mutlu bir insan olabilirdim :D
I found out an online vintage store, while searching through it you may can't control yourself! This store made my heart beat faster, even mine :) I'm not vintage obsessed but if had a fortune when I discovered this website, I would be a poor girl who is happy with her vintage pieces :D

  
Mesela 1910'lu yıllarda giyilen bir cekete sahip olma fikri sizi hiç heyecanlandırmıyor mu?
For instance owning a jacket from 1910s doesn't excite you?

 Chanel'in çok çok sınırlı üretim China Doll çantasını değil taşımak, seyretmek bile güzel :)
Even watching Chanel's very very limited edition China Doll bag is pleaseure :)

Ya bu 60'lı yıllardan kalma dünya güzeli elbise size bir şeyler hissetmiyor mu? Bir hayal edin.. Kim bilir bu elbiseyi giyen kız/kadın, o gece hangi erkeklerle dans etti? O gece hangi erkek onu çok etkiledi? Bu kıyafetlerin hepsinin bir hikayesinin oluşu, onları çok özel kılmıyor mu?
Or this beautiful embellished dress from 60s doesn't make you feel something? Imagine.. The man who danced with the girl/woman who wore this dress or the feelings of her.. Don't these stories make these dresses special?

 60'ların renklerine ve enerjisine bir tek ben hayran olamam değil mi? Yani gerçekten kim bu parçaları sevmez ki :) Böyle bir elbiseyi giydiğim gün, moralimin bozuk olabileceğini hayal bile edemiyorum :D
I can't be the only one who loves the energy and colours of 60s, aren't I? I mean really, can you think anybody who wouldn't love this dress :) Probably I wouldn't feel myself depressed in such a dress :D

Yine 60 - 70 dönemlerinde parlayan bir yıldız: Pucci'nin desenleri. Tadını çıkartmaya bakın derim ben ;)
Another star from 60s - 70s: Pucci's beautiful patterns. Enjoy ;)

Yavaş yavaş günümüze ilerleyecek olursak 80'lerden Tan Guidicelli elbisenin hem renklerine, hem kesimine hem de desenine aşık olduğumu belirtmeliyim!
If we come closer to today I must say that I'm in love with this Tan Guidicelli dress from 80s. I loved its colours, shape and pattern!

Aksesuarları es geçmemek lazım! Kıyafet ve çanta ağırlıklı olsa da, güzel aksesuarlar da aralarda gizli :)
Don't pass accessories! There isn't not so much of them but still you can find nice pieces from 50s - 60s, Art Deco years and 80s :)

Chanel ağırlıklı olarak kendini çanta ve akseuarlarda gösteriyor.. 1980 - 2000ler arası bir döneme ait gösterilmiş bu çanta, sanırım Candy Bag ve bu sezon çıkan şeffaf LV'ların atası.. Ne dersiniz?
We mostly see Chanel logo on accessory and bags.. Can this bag from a period between 80s - 2000s be the father of Candy Bag or new transparent LV's?

70'lerin Londra'sından bir çift yılan derisi ayakkabı.. Bunu giyen kim bilir hangi mevsimde nasıl bir gecede eğlenmeye gitti? Kaç kız ayakkabısını kıskanç gözlerle kesti? İşin en eğlenceli kısımlarından biri, hikayenin öncesi yok! Siz yazıyorsunuz :D
A pair of snakeskin heels from 70s London.. Make up the story yourself again: The girls who envy these heels or the fun she had the night, when she wore these shoes! Best part is totally creating the whole story by yourself :D

Eskiden beyler renklere ve desenlere karşı daha sıcak yaklaşırmış :P Moda tekerrürden ibaretse, beyler 2020 modasına hazır mıyıız? ;)
Oldies from mens fashion. If we consider that fashion and history repeats itself, are you ready for the trends of 2020 guyss? ;)

Kapanışı bir '98 Hermes Kelly Bag'le yapıyoruum.. Bu postta gösterdiğimin bir üç katı kadar daha beğendiğim parçalar var desem yeridir! Eğer size de bir tutam vintage sevgisi bulaştırdıysam, bu site ilaç gibi gelecek:
And I'm closing this post with a '98 Hermes Kelly Bag.. I must say there is much more pieces I actually loved! If I could make you like vintage, even a bit, here is your cure:

Ah bir de bu sitenin sanat eserleri için olan versiyonu var ki, içimden burjuva olup evimin her yerini modern sanat eserleriyle donatmak geldi! :)
By the way there is an art version of it and when I checked it out, I wanted to be a bourgeois and fill my whole house with modern art pieces! :)

12 yorum:

girlshygirlguide dedi ki...

nadide parçalar var gerçekten ama çok pahalı =((

Betül dedi ki...

Cnm gerçekten harika bir post olmuş. Ayrıca ürünlerin hepsi birbirinden büyüleyici! Vintage ürünleri seviyorum <3

darkchocolatebrown dedi ki...

çooook güzelllll:D

Polishist dedi ki...

Erkeklerde bugün böyle giyinmeliii. Bıktım siyah gri lacivertten:)

Hamide... dedi ki...

ay hakikaten çok güzeller yaa...

Vintage Duygular dedi ki...

tam vintage parcalar,hepsi cok hos ;)

Kokosss ;))) kelebek dedi ki...

enfes parcalar gercekten elbıslser ne klaar guzelll

Nesli YILDIRIM dedi ki...

keyifli blog,cok sevdim!:)!

http://www.nesliyildirim.com/

bahar006 dedi ki...

Merhaba, vintage takıntım var benim de:)O ilk ceket de nefismiş:) Sevgiler:)

Mocha Daily dedi ki...

Hımmm hayallerem daldım gittim bile:) Ne yapsak ki?:)

hypernormal by banu dedi ki...

vintage zaten sevdiğim bi akım, ayrıca dantel cekete de bayıldım, sanırım benzer bi tane alıp kot şortlarımla tamamlayacağım, açıkhava honserleri için sandaletlerle bile ideal olacaktır :)

ldymrmld dedi ki...

selam whats the next bende seni takip etmeye basladim artik:)hermes kelly bag hastası bi insan olarak bunu görünce bir kez daha bayıldımmmmmm