6 Mart 2012 Salı

Şeker Tüm Kötülüklerin Anasıdır! / Mother of All Evils: Sugar!

Hani ilkokulda hep öğretirler ya "Alkol tüm kötülüklerin anasıdır" diye; yalan o, unutun hemencecik :) Gerçek kötülük şekerde gizli.. Neler mesela: Çabuk yaşlanma, Selülitler, Göbek & Basen..
As we're little, they always told us that alcohol is the mother of all evils; now forget about it :) Because I found the real mother of all evils: Sugar! It causes early aging, cellulites and huge belly & hips..

Niye bunları konuşuyoruz'a gelirsek, ben bir radikal karar aldım ve yapay şekeri hayatımdan çıkarttım! Yanlış anlaşılmasın, meyve ve kuru meyve yiyorum şeker ihtiyacımı karşılaşınlar diye..
If you ask me why we are talking this, I made a radical change in my life. I'm not eaitng any artificial sugar anymore! To get energy I eat fruits and dried fruits..

Bunları giyiyorum bolca:
I eat these, for instance:

 Ana öğünler: Füme et (tavuk veya hindi), çavdarlı ekmek, mısır gevreği + yulaf ezmesi + süt, makarna / pilav (spor öncesinde)
In main meals: Smoked meat (chicken or turkey), rye bread, cereal + oatmeal + milk, macaroni / rice (before sport times)

Aradaki atıştırmalıklarım: Kuru kayısı, kuru üzüm, ceviz, badem, fındık, Eti Form, yoğurt, elma & muz..
As snacks: Sun-dried apricot, raisin, walnut, almond, hazelnut, diet biscuits, yoghurt, apple & banana..

İlk günler kolay aslında, vücudunuzdaki şeker stoğuyla atlatırsınız muhtemelen.. İş ilk hafta bittiğinde çevrenizde özgürce şekerle beslenen insanlar gördükçe zorlaşıyor ama iradeniz kuvvetliyse bebek işi ;)
Actually first days are easy (at least i felt so).. The thing is to keep this nutrition way although the people, who eats chocolate everywhere :D All you need is a strong mind ;)

6 yorum:

Gamze dedi ki...

şeker konusunda zayıfım, tutamıyorum kendimi :s gecenlerde yerlesik yagları yakmada yogurdun etkılı oldugunu okumustum. 2-3 gündür her yemek sonrası bir kase yogurt yıyorum :) verilecek 2kilom var :D

cerenim.com dedi ki...

ben de bugun tam bu konu uzerine yazdim...sadece kilo vermek degil saglikli kalp damarlar icin de nefis bir atistirmalik super. ben hep ara ogunlerde yiyorum

Duygu Senyurek dedi ki...

Kup seker kadar da zararli bisey yok :)

Hamide... dedi ki...

ben hiçbir şeyimi şekersiz yiyemem, allah sana kolaylık versin canım...

Curcunam dedi ki...

şeker ve tuzla benim normalde aram yoktur o yüzden abur cubur falan bile tüketmem pek fazla :) o yulaf ezmesini allah düşmanımın başına vermesin çok sağlıklı çok yararlı ama zorunda olmasak dönüp yemem ya :))

What's Next dedi ki...

@Gamze; ben de her gün mutlaka yoğut yiyorum.. ama böyle bir faydası olduğunu bilmiyordum, metabolizma hızlandırıcı diye yiyordum :D

@cerenim.com; zaten aslında amacım zayıf değil, fit olmak. spor zaten yapıyorum ama destek olsun diye şekeri kestim, senin yazını da okuyucam hemen :)

@Duygu; yok yani zaten çay falan içmem o çok sorun değil o yüzden :D

@Hamide; çok teşekkürler Hamide'cim :) peki sen nasıl bu kadar zayıfsın yahuu ^^

@Curcunam; tuzla benim de aram yok ama şekerr -.- hahah bana o kadar feci gelmiyor tadı eğer nesfitle karıştırırsam :)