12 Mart 2012 Pazartesi

Balmbini Vol. 2 (Swatch & Yorum)

Üç aydır ojeyi saymazsak hiç kozmetik alışverişi yapmadım ama Kadınlar Günü'nde dayanılmaz oranlarda indirimler yapılınca hadi artık şu The Balm dedikleri neymiş göreyim dedim :)
I wasn't buying any make-up products (except nail polishes) for three months but I couldn't resist the sale on International Women's Day and gave a chance to The Balm products :)

 İlk olarak Balmbini'nin yazısını hazırlamak istedim..
First of all I begin with Balmbini..

Sette bir hem aydınlatıcı & far, dört far & liner, bir yanak ve dudak renklendirici krem bir de parlatıcı bulunuyor. Aşağıda hepsinin yakın çekim fotoğrafları, swatch'ları ve yorumları ekli:
There is one highlighter & shadow, four shadow & liner, one lip and cheek cream and one lip gloss. In the post you can see their close shots, swatchs and review:
 Promicious Pearl & Jinxy Jasmine
Aydınlatıcının dokusu yumuşacık ve kesinlikle çok güzel! Hafif ve doğal bir aydınlık veriyor..
Siyah far & liner bence o kadar da başarılı değil, daha iyilerini görmüştüm ;) Yine bir bazla veya birkaç kat uygulamayla eminim daha iyi sonuç verecektir.
The texture of the highlighter was super soft and truely easy to handle! Gives a natural shine..
Black shadow & liner is not that got, I can say that I saw better ones ;) Still with a base or with few coats of application it'll look much better.

 Lavish Latoya & Open to Offers Olwen & Manic Maribel
Renkli far & linerlarda da durum aynı şekilde. İçlerinden en yoğun pigmentlisi Manic Maribel ama rengi bakımından muhtemelen en az kullanacağım da o.
Same about coloured shadow & liners. Most pigmented one of all is Manic Maribel but it's also the one that I'll use less because of it's colour.

Nude & Strawberry
En çok bu kısmı sevdim! Strawberry yanakta da dudakta da çok güzel sonuç veriyor bence, tabi yanakta çok iyi karıştırmak önemli. Acelem varken asla kullanacağım bir ürün değil ama yazın çok pratik ve kalıcı olabilir :)
Nude da lip gloss olarak geçmesine rağmen gayet iyi renk veriyor, çok açık tenliyim diye belki de :D
I loved this part most! Strawberry looks nice on both lips and cheeks, don't forget to blend well it on cheeks. I wouldn't use it, when I'm hurry but it can be very useful and long-lasting for summer time :)
Nude is defined as a lip gloss but it gives more colour than a lip gloss, which I don't have any problem with. May it be because I'm too fair-skinned? :D

Sonuç olarak çok çok bayılmadım, indirimli bir fiyatla aldığım için bu performansa uygun geldi. Herhalde The Balm ürünlerini göklere çıkartmayan ilk insan oldum! :P
That's all, I didn't love it but still it's nice to have. Probably I'm the first person who doesn't praise The Balm products to the skies! :P

3 yorum:

CMOS dedi ki...

seninle tamamen aynı fikirdeyim abartılacak bir performansı yok:)

Magendiea M. dedi ki...

güzel bir yazı olmuş the balm için dediğin gibi normal düşüncelere ihtiyacımız var eline saglık:)
http://stylishwho.blogspot.com/

Hamide... dedi ki...

hepsi bir arada olduğu için benim de dikkatimi çekti :))