30 Eylül 2011 Cuma

Versace for H&M'e Çeyrek Kala / Almost Here: Versace for H&MDoğanın Kanunu - The Law of the NatureHerkes kendi stiliyle doğar, yaşar ve ölür.
Everybody born, lives and dies with their own style.

Trendsetter İlkbahar / Spring 2011

NARS Space Odyssey vs. Minx

 Bu da dün gösterdiğim göz kaleminin ojesi. Müthiş bir şey! Parlak(bol beyazlı) gümüş rengi. Bugüne kadar gördüğüm veya denediğim en ilginç ve yaratıcı Nars oje diyebilirim.
And here is the nail polish of the eye pencil I showed yesterday. It's amazing! Bright silver. The most interesting and unusual Nars polish I have seen or tried so far.Pürüzsüz bir dokusu ama pürüzlü bir yüzeyi var yaldızlı yapısından dolayı.. Yine de uzaktan baktığınızda kesinlikle ayılıp bayıldığımız, Türkiye'de olmadığı için derin üzüntüye boğulduğumuz Minx'lere çok benziyor.
When you touch on your nails it has a smooth texture but it looks uneven because of its glitter/folio.. But if you look at your nails distant it looks alike Minx.


Sonuç olarak sevdim, hem de çook! :) I loved my new nail polish, a loot! :)

29 Eylül 2011 Perşembe

Travel..

Tumblr_loiiiojnc11qa80xdo1_500_large
Şu an anladım ki canım fena halde seyahat etmek, gezmek, dolaşmak istiyor! Bavul hazırlayıp uçağa atlayıp uzaak diyarlara gitmek.. Monotonluğu, sürekli bir şeylere yetişmek zorunda olmayı sevmiyorum. Şu an canım bir tek özgürce hiç bilmediğim bir şehrin sokaklarında dolaşmak, belki de kaybolmak istiyor. Şu an sadece birazcık macera istiyorum. Çok mu dersiniz?
I understand now that all I want is travel, explore and travel a little more! After I prepared my suitcase, catching a plane and going to unknown places.. I don't like sameness and necessity of punctuality. Right now, all I want is to walk on the streets of a city that I don't know even a little. Maybe I can get lost. All I want is adventure. Is it too much?

Little Dutch Girl - Lara Stone
(at Amsterdam)

Nars Via Crispi vs. Emily 111

Paris Moda Haftası başlamadan bir makyaj molası verelim, rujlarımızı tazeleyelim dedim ;) Nars'ın Fno için çıkarttığı ürünleri biliyorsunuzdur, işte o kalem bu yazıdaki kalem. Gözüme rengi Emily'nin bir kalemine benzer göründüğü için mini bir karşılaştırma yaptım:
I decided to give a little make-up break before Paris Fashion Week ;) I'm sure you know Nars' products for Fno, and here is that eye pencil. It's colour seemed close to me so I made a comparison with Emily* no.111:

Üst/Top: Emily 111 , Alt/Bottom: Nars Via Crispi
Emily daha çok gri metalik gibi Nars'sa daha çok gümüş rengi.
Emily is more like gray metallic and Nars is silver.

Uçlarını özellikle göstermek istedim. İkisinin de yapısı kremsi, yumuşak, rahat sürülüyor. Nars'ınkinin ucu azıcık daha ince. Kalıcılıklarına gelince ikisi de oldukça dayanıklı ama mesela Nars'ınkini elimden daha zor çıkarttım. Yine de uzun saatler boyunca makyajlı dolanmadığım için aslında bana çok da fark etmiyor..
I especially wanted to show their points. Both of them are creamy, soft, applied easily. Nars' point is slightly thinner. If I should say something about their longevity, again both of them are long-lasting but Nars is ahead again with a slight difference..

Bu da boy & biçim karşılaştırması.
And here is the shape & lenght comparison.

Arada devasa bir fiyat farkı var: Nars 66, Emily 1,5-2 tl. İkisini de kullandım, memnunum, yine de Emily daha bütçeye zararsız bir ürün :) Seçim size kalmış!
Buut there is a huge price difference between them. Nars is 66 and Emily is 1,5-2 tl. I'm satisfied with both of them but Emily is way moore cheaper :) It's your turn to choose!

-Bu kız Emily diyor da bu nedir diye soranlara? Golden Rose'un yan markası.-
*Emily is a sub-brand of a well-known Turkish brand Golden Rose.

28 Eylül 2011 Çarşamba

Bir Jel-Eyeliner Macerası.. / My Very First Gel-Eyeliner Experience..

Ben genelde gözüme kalem çekerim, çok rahat olduğu önerisiyle likit eyeliner'a da bulaşmışlığım var (L'oreal Superliner) ama kendisiyle yıldızlarımız hiç barışmadı. Uzun süredir etrafta hazır jel eyeline rlafı dönerken Mac Me Over koleksiyonu çıktı, bana da denemek düştü. Midnight Blues'u seçtim bir Mua'nın tavsiyesiyle ama aklım Dark Diversion'da da kaldı..
I usually use eyepencils, but with some advices I also tried liquid eyeliner (L'oreal Superliner) but didn't like it. So I did one last shot with gel eyeliners and ultra happy with the result now. I should choose between Dark Envy, Dark Diversion and Midnight Blues, got Midnight Blues with advice of a Mua. But I can get Dark Diversion any minute..


Evet kendisi o gün fotoğraf çektirmemek konusunda ısrarcıydı..
"She" wasn't in her mood to make photos..

Ve ilk sürüşümde kendimce mutlu sona ulaştım :) Heyy, makyaj bloggerları düzgün olmuş dimi?? :D Mac'inkiler beni aşacağı için Ecotools'un eyeliner fırçasını kullandım, çok da beğendim. Geriye tek bir soru kaldı öyleyse: Sırada hangi rengi denesem? ;)
And this is the happy end :) Heyy, make-up bloggers check my first try! I made it right, didn't I?? :D
I used Ecotools' eyeliner brush and also satisfied with it. And here is the one last question: What will I try as next? ;)

27 Eylül 2011 Salı

İlaç Niyetine

Kaosun içinde sürüklenirken; planlar, programlar, ultra fazla stres beni kemirirken akıl sağlığımı korumamı sağlayan ilaç tabii ki de.. müzik :) Ama nasıl müzik? 
When I'm sweeping in chaos; or while plans, programmes or ultimate level of stress kills me, what helps me to protect my mental health.. music :) 


Böyle bir müzik.. Bir nevi büyü gibi bir şey!
A music like this, a music like a magic!

Fast 'n Furious 'n Fashionable!

Umarım uydurma başlıklarım hoşunuza gidiyordur, çünkü ben çok eğleniyorum :) Arabaları gerçekten seven bir kız olduğum için Prada, yeni koleksiyonuyla kalbimi fethetti. Özellikle eski arabalara, Vosvos'lara ciddi anlamda düşkünüm. Son zamanların en iyi Prada'sı budur!
Hope you like my fiction titles because making up them is really fun :) Prada's last collection conquered my heart. My little secret is discovered!: I'm a car-fan. And I'm especially into old cars and Beetle's. Best Prada of last seasons!

 
 
 
 
 
 
 

Aksesuarlarsa (çantalar, ayakkabılar, gözlükler, takılar) elbiselerin gölgesinde kalmadı:
Accesories (bags, shoes, sunglasses, jewels) were amazing as dresses:

 
 00000 Bow Heels Spring 2012 PRada RTW
 
Kesinlikle favorilerimin favorisi! Bununla bir tek Paris yarışabilir ;)
Absolutely my favourite show! Only Paris can handle with it ;)

26 Eylül 2011 Pazartesi

Asos Sonbahar İndirimi / Asos Autumn Sale

Okula alıştım sayılır, sendrom yaşama dönemini kısmen atlattım da diyebiliriz. Ama bir de bugün okuluna dönenler var. Bol şans! I can say that get used to school, this means less monday syndrome. And there is also ones, going back to their school today. Wish them luck!
Amaç: Hepinizin gününü güzelleştirmek :)  Aim: Making your day :)
Haber: Asos'taki sonbahar indirimi!  News: Autumn sale at Asos.com!

Ne alsam diye dolanmak ödev yapmaktan daha cazip geldi, bunları seçtim:
(Yine de aralarında mini bir seçim daha yapmam lazım; çünkü 75 Euro'luk limit var :( )
Choosing what to buy was better than studying math, so here it is:
(I should do a mini election between them because of limitation -75 Euro :( )

Image 1 of ASOS Lace Print Plunge Swimsuit Image 1 of ASOS Sport Snake Print Bra Top
Image 1 of ASOS Houndstooth Pom Pom Scarf Image 3 of ASOS MEX Leather Woven Flat Shoes

Umuyorum ki bu haberle haftaya güzel başladınızz! Öpücükleer :) 
Hope you begin nice to the week! Kisses xx :)

25 Eylül 2011 Pazar

Picasso Moda Haftası'nda / Picasso at Fashion Week

Anlaşılan 2012 ilkbahar-yazı oldukça sanatsal olacak.. Van Gogh'la başladık, Picasso'yla devam ediyoruz:
Spring-summer of year 2012 will be really artistic.. We started with Van Gogh, going with Picasso:

 
Pablo Picasso Ceramic

 
Jil Sander

Pastel 84

Pazar ojesi yazınız da geldi :) Bugünki renk Pastel 84, açık gri-mavi. Buz mavisi de denilebilir muhtemelen. Ben bu rengi çok beğenerek aldım, sürdüm. Yakıştı, yakışmadı bilemem ama soluk tenliler ve ten rengi soluk gözükmeye meyillilerin bu tarz grili renkleri almadan önce bir kere daha düşünmesini tavsiye edebilirim. 
And here is your Sunday nail polish post :) Today's colour is Pastel 84 which is a light gray-blue, can called ice blue. I chose this colour because I like it but I can advice to women who have pale skin or a pale-looking skin tone to think twice before trying these kind of "grayish" colours.

Pastel'in Water Colours serisinden. İki kat sürdüm, hala tırnağımdalar. Sevdim yani :)
From Pastel's Water Colours collection. I applied two coats and they're still on my nails. This means I liked them :)

Bla Bla..


-Kanyon'un pembe ışıklı saksılarını çook seviyorum, bir tanesini bir gün kaçırabilirim.. :)
-I really love these highlighted flower pots in Kanyon, maybe someday I can bring one of these to home.. :)
-Ara mevsimleri de bir o kadar sevmiyorum, ne giyeceğimi bulmak tam bir eziyete dönüyor.
-And I really dislike transition season, can't find anything to wear.
-Aslında ben mavi dışında da renkler giyiyorum :) Mesela hakiyi sıkça giyiyorum ama hep fotoğraf çektirme fırsatımın olmadığı günlere denk geliyorr :(
-I also wear something except blue like khaki, however I can't take photos on those days :(
-Artık Starbucks'ta içtiğim frappucinoların yerini sıcak kahveler aldı, demek ki sonbahar geldi sayılır..
-I started to drink hot coffees at Starbucks, this means Autumn is officially here..
-Makyaj malzemesi almaya ciddi ciddi ara vermeye karar verdim; şimdiden birkaç istisna belirledim, onların dışına çıkmayacağım.
-I really really decided to stop buying make-up products; I already decided to my exceptions and I won't break them.
-Bu tarz desenli kotlar bacaklarımı olduğundan kısa gösteriyor.
-My legs look shorter than usual in these jeans.
-Bu fotoğrafı da günah keçisi yaptım, bir de laf aramızda İngilizce'sini yazmaya üşeniyorum şu an :D

T-shirt: Boyner
Kot/ Jeans: Mango

24 Eylül 2011 Cumartesi

Son kez D&G - D&G, for the last time..

D&G'nın yine "eşarp deseni" temalı erkek defilesini gördüğümde bayılmış, burada da yazmıştım. Neyse ki kadınları da mahrum bırakmamışlar :) Bakmaya vakit bulduğum defileler arasında ilk 5'e girdi diyebilirim. Gelecek yaz kesinlikle böyle giyinmek istiyorum! Bu arada neden "son kez" olduğuna gelirsek D&G artık Dolce&Gabbana koleksiyonuna dahil oluyor. İsterdim ki hep böyle kalsaydı çünkü D&G'nin enerjisi bambaşka...
When I saw men's shows with scarf prints, I absolutely loved it and write there. Luckly here is more scarf prints for women :) I want to dress up like this next summer! And this is the last D&G show becauseD&G going to be join Dolce&Gabbana collection. I wish it wouldn't because D&G's energy is really different...

 
 
 
 
 
 
 
 

En çok beğendiklerim kot veya beyaz gömlekle hafifletilmiş olanlar yada maksimum iki-üç desenli elbiseler..
My favourites are the ones combinated with denim or plain shirts or dresses with max. two-three prints..

 Ayakkabılar da benim dikkatimi fazlasıyla çekti, şu mavili-sarılı benim olsan sen :)
Shoes were also noteworthy, I want that blue-yellow one so badly :)