29 Nisan 2011 Cuma

Wedding & Gowns

Evet evlilik, gelinlik, düğün falan hakkında konuşmam için çook erken ama itiraf edelim her kız bu konu hakkında düşünmüştür, kafasında bir plan yapmıştır :) Kate Middleton ve Prens Harry William düğünü de bu konuları yeniden gündeme getirdi. Vogue da en iyi gelinlikleri seçmiş, e bana da paylaşmak düştü :)

Yes it's actually a little bit early to talk about wedding, wedding gowns and marriage but admit it girls, we all thought about our wedding and gowns less or more! Am I wrong? :) The Royal Wedding made this theme popular again, Vogue (Turkey) chose the best gowns and I share them :)

BESTS - Which bride are you?


Bu seçimler arasında benle tamamen örtüşen bir kombin yok ama içlerinden birini seçecek olsam bu 8. ya da 9. olurdu. Bu arada hani demiştim ya en başta hepimiz bu konu hakkında düşünmüşüzdür diye, özellikle aramamıştım ama bu gelinlik karşıma çıktığı zaman tek kelimeyle bayılmıştııım ve şu an evlenicek olsam kesinlikle bu gelinliği giyerdiim:

None of this choices totally fits me but if I should pick one of them up it would be 8th or 9th one. As you remember I said at the beginning that we all planned/thought about our weddings so I did too :) Actually I didn't search for this image, but it came across me and I totally loved it! If I would marry now, I would wear this gown:


Daha ayakkabılar, çiçek ve en önemlisi damat hakkında düşünecek vaktim olmadı ama birkaç sene içinde karşıma birkaç seçenek çıkar değil mi? :D
I didn't have enough time to think about shoes, bouquet and the most important one bridegroom but I think I have more time to think, aren't I? :D

Ve şu an benim hakkımda ne düşündüğünüzü bilmiyorum ama gerçekten evlilik delisi bir kız değiliiim :D
And I really don't know what you're thinking about me but I'm not a girl who wants marry a lot :D

Vee tabi ki "The Royal Wedding" hakkında konuşacağız, beklemede kalın! :)
And we're for sure going to talk about "The Royal Wedding", soo stand by! :)

vogueturkey

Candy Pink

İlk franken denememi burada görmüştünüz, bu da ikincisi. Daha sıradan bir pembe ama sevdim :) Aslında neleri karıştırdığımı da teker teker söylemek isterdim ama elime gelen tüm pembeleri karıştırdım diyeyim size kısaca :D

You saw my first franken here and this is the second one. It's a simple pink but I liked it :) Actually I wanted to show which polishes I mixed but I can tell you that I just mixed all pink polishes I found :D

flaşlı - w/ flash

flaşsız - w/o flash

Bu fotoğrafı sadece içindeki simleri göstermek için çektim :)
I took this picture just to show it's glitter :)

Bu defaki nasıl olmuş? Beğendiniz mi? :)
What do you think? Loved or not? :)

28 Nisan 2011 Perşembe

Sushi Post-its

Son zamanlarda böyle enterasan olduğunu düşündüğüm şeyleri görünce sizinle paylaşmadan duramıyoruum :) Böyle değişik tasarımlara meraklıyım zaten :) Bu defaki keşfim: Sushi'den esinlenilmiş post-it'ler. Sushi delisi falan sayılmam ama severim yani :) Ve bu post-it'ler masalarımıza renk katmak, çalışmayı birazcık daha eğlenceli hale getirmek için çok güzel bir fikir! Ben sevdim kendilerini :)

Recently I want to share every single design I liked with you :) I'm already interested in different designs :) My last find is this Sushi post-its. Maybe I'm not a sushi-lover but I like sushis :) And this post-its are right choice for bring some colour to our working-places and make working more fun! I loved this idea :)
Bu post-it'leri buradan satın alabilirsiniz.
You can buy these post-its from here.

Bu post-it'leri beğenenler parmak kaldırsııın! :D
Loved or not?

urbantaster

Miu Miu Shoes

Aslında bu ayakkabılara sadece güzellermiş diyip geçmiştim ama bu fotoğraflara baktıktan sonra canlı renklerine ve bolca parıltıya karşı koyamadıım :D

Actually when saw these shoes I just said "beautiful" and passed but after this photos I couldn't resist their bright colours and lots of glitter :D

Bu bootielere ayrıca bayıldııım :)
I loved this booties a lot, too :)


love love love :)
Ayrıca bu ayakkabıları Teen Vogue olsun, Elle, Vogue ve onların çeşitli ülkelerdeki versiyonları olsun, bir sürü çekimde de gördük. 
By the way we saw these shoes in some shoots of Teen Vogue, Elle, Vogue and their different versions in other countries, too. 

Siz sevdiniz mi? Varsa favorileriniiz?
Did you like them? If you have, your favorites?

sea of shoes, miu miu addict

27 Nisan 2011 Çarşamba

Spring Must-Haves

Bu ilkbaharda hatta bu yaz nelere sahip olmalıyız, anahtar parçalar neler, top 10 trend neymiş sorularının cevaplarını booolca fotoğrafla beraber bulucaz :) Hadi başlayalıım!

We will find answers of the questions (which pieces we should have this summer&spring, what are the key-pieces, what are the top 10 trends) with looots of photos in this post :) Let's begin!

#1 CANLI/ PARLAK RENKLER
fuşya, turuncu, yeşil, mavi
(ve sarı, mor)

#1 BRIGHT COLOURS
fuchsia, orange, blue, green
(and yellow, purple)


#2 KALIN TOPUKLAR

#2 THICK HEELS


#3 RENGA-RENGARENK ÇİZGİLER
yazım için tıktık

#3 COLOURFUL STRIPES
for my post about stripes click


#4 ZARF ÇANTALAR

#4 ENVELOPE BAGS


#5 KOLSUZ CEKETLER

#5 SLEEVELESS JACKETS


#6 YILAN DERİSİ 
(yanlış anlaşılma olmasın, sadece deseni)

#6 SEXY SNAKESKIN


#7 BEYAZLAR
 Artık bu yaz "Little White Dress"e bir şans verin ;)

#7 MODERN WHITES
This summer give a chance to "Little white Dress" ;)


#8 BLUZLAR 
ama köylü stilinde.

#8 BLOUSES
but peasant styled.


#9 ALTIN, ALTIN, ALTIN

#9 BRIGHT GOLD


#10 ÇİÇEKLER
yazım için tıktık

#10 FLIRTY FLORALS
for my post about flower prints/florals click

Benim favorilerim canlı renkler, onlarla yürümek çok rahat olduğu için kalın topuklar, beyazlar, zarf çantalar (içlerine sığamasam da görüntüsü hoş :D), çizgiler ve çiçekler. Yılan derisi ve şu köylü stilinde bluz olayını hiç tutmadım ben söyliyeyim! Altına karşı da nötrüm. 

My favorites are bright colours, thick heels (just because I can walk with them very easily), whites, envelope bags (they are little bit small for my all stuff but they seem pretty :D), stripes and florals. I didn't like this snakeskin prints and peasant blouses at all. And I'm neutral about gold.

Sizin favorileriniz? Hangi trendlere uymayı planlıyorsunuz? :)
Fikirlerinizden, planlarınızdan bizi habersiz bırakmayıın! :D

Your favorites? Which trends are you planning to follow? :)
Tell us about your ideas and plans! :D

Smile

Herkese günaydıın!
Sorun her ne olursa olsun, aşmak ne kadar zor olursa olsun, bir şekilde her şeyi yapacak gücü bulursun! 
O yüzden sadece GÜLÜMSE :)
Good morning everyone!
It doesn't what the problem is or how much hard to get over it, you will find that energy anyway! 
That's why just SMILE :)

Moschino

25 Nisan 2011 Pazartesi

Ice Cube Designs

Azıcık ortadan kayboldum, hemencecik sıkılıyorum ve yoruluyorum. Canım da pek uzun yazı hazırlamak istemiyorum. O yüzden bugün sizle dün gece görüp bayıldığım 20 farklı buz kalıbı tasarımlarını paylaşmaya karar verdim.

I disappeared for a short time because I easily get bored and tired. And I'm not in the mood of preparing a long post that's why I decided to show you 20 different ice cube tray designs which I loved. 

1- Lego Ice Cubes

2- Snowflakes

3- Brain Freeze

4- Ice Princess

5-Chillipedes

6- Bone Chillers

7- Citrus Sippers

8- Fosiliced

9- Ice Palace

(Ne şirin bi kızsın sen öylee :) )
(You're such a lovely girl :) )

10- Gin&Titonic

11- Cool Blooded

12- Cool Jazz

13- Ice Screams

14- Chillbots

15- Freeze!

16- Pi

17- Frozen Smiles

18- Cool Jewels

19- Cool Beans

20- Cool Shooters

Hepsi çook değişik ve enteresan. Bazılarını 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Benim favorileriim Gin&Titonic ve Ice Screams. Sizinkiler? :)

I think all of them are really different and interesting. My favorites are Gin&Titonic and Ice Screams. Yours? :)

decemberdoll.tumblr.com